Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bize faydasi ne olucak ♣️🌐❄ Bay hava ocak ayından önce wave olmaz dedi kafalar duman 🌬

• Üstad yer degistirme dedin mi orda temkin gerekmez mi? Temkin derken sistemin bize gelip gelmeyeceginden bahsetmek..

Sistemi bize getireceği diye bir ifadem yok ki...Olası sistem alma ihtimalimiz nedir derseniz 29kasım-14 Aralık diyebilirim(wave 1 5-15 gün sonra etkisi)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Hangi konuda söylediğimi hatırlamıyorum fakat bu kışın 2018 kışına evrilme ihtimalinin olduğunu söylemiştim, umarım olmaz. :((

Dün Nitzan Cohen'de tahmininde sanki biraz işaret etmiş mi ne?!?

Ama sıkıntı yok; "allt kommer att vara okej!" yada "alles wird gut!"

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Hayatımda nerdeyse hiç 20cm üstü kar göremedim ama arada sırada kaz dağlarına çıkardım bi kere olsun ben kara değil kar bana gelsin istedim olmadı o yüzden 2 seneliğine ankaraya taşındım inşallah bu 2 sene unutamadığımız sistemlere örnek olur

• Aysonu sistemi emareleri gucleniyor.

Hocam hadi hayırlısı, kanaatimce önce yağış almamız gerekiyor. Bu kış yagislar normaller alti bitmeye aday ise, birde allah muhafaza ilkbahar kurak gecerse eğer, ozaman endişe duyabiliriz. 😒

• Bu böyle gitmez bu kısır döngü kırılacaktır ama sabırla bekliyoruz sonbahardaki yağış kıtlığını Aralık ocak şubat aylarında telafi ederiz inşallah

• Arkadaşlar her sisteme efsane denmez. Efsane ama kime göre efsane. Rölatif bir şey bu. Adanaya 10cm kar yağması efsanedir. İzmire 20cm yağması efsanedir. Bitlise 1m yağması efsane olmaz. Efsane denilebilmesi için o yerin rekorunun tazelenmesi gerek. İstanbula -18 girip 50cm kar yağması efsane olmaz. Efsane için geçmişte yaşanılan rekorun tazelenmesi ya da en kötü onun kadar etki yapması gerekir. Efsaneyi sakız ettiniz ağzınıza.

• Stratosfer Isınması bize cok faydasını görmedim % 50 Dogu Amerika % 25 Batı ve Orta Avrupa

% 20 Uzak Doğu % 5 ihtimal bize 😂 Zonal rüzgar dönmesi bize olan etkisi nerde baksan 3 hafta gibi Süre . Bizde havaların Sogumasını istiyorsak MJO 3,5,7'ci fazda Israr etmeli Nao hafif pozitif Ao negatifte seyretmeli ama; bu dalgalı olmalı ki gecişler sağlam olsun birde Tum Dünya'nın unuttuğu Günes Aktivesi Düşüklüğü var ki 2020 Mini Buz Cağının etkilerini yavaştan görebilecegimiz bir yıl olur umarım diyorum Sıcaklığı 1.5 derece düşürmesi Küresel Isınmayı baya bir şekilde bir süreliğinede olsa silecek gibi 🌐☃️⛈🌬❄

Einmal editiert, zuletzt von zip34 ()

• Stratosfer Isınması bize cok faydasını görmedim % 50 Dogu Amerika % 25 Batı ve Orta Avrupa

% 20 Uzak Doğu % 5 ihtimal bize 😂 Zonal rüzgar dönmesi bize olan etkisi nerde baksan 3 hafta gibi Süre . Bizde havaların Sogumasını istiyorsak MJO 3,5,7'ci fazda Israr etmeli Nao hafif pozitif Ao negatifte seyretmeli ama; bu dalgalı olmalı ki gecişler sağlam olsun birde Tum Dünya'nın unuttuğu Günes Aktivesi Düşüklüğü var ki 2020 Mini Buz Cağının etkilerini yavaştan görebilecegimiz bir yıl olur umarım diyorum Sıcaklığı 1.5 derece düşürmesi Küresel Isınmayı baya bir şekilde bir süreliğinede olsa silecek gibi 🌐☃️⛈🌬❄

Nao nun pozitifte ao nun negatif seyiretmesi bence biraz zor olur. Genellikle ikisi birlikte hareket ederler.