Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öbür yazar arkadaşlar sistem beklentisinde hem fikirler ama, semih beyin sistem beklentisi yok heralde konu açmadığına göre, fazla beklentiye girmeyin derim.

Konu olarak değerlendirmek yerine başka başlıklarda sık sık bahsettiğini görürsünüz.

• O zaman şöyle söylüyüm geçe sene gibi 12 aralık cılız sistemi mi bekliyorsunuz yoksa 10 aralık 2013 te ki gibi kuvvetli salınım mı öngörüyorsunuz.

Yanlış yerdesiniz konu karalama tahtası verisiz atış yeri.Bunu hocaya en son açtığı konudan yada özelden sorabilirsiniz.

• gfs sistemi vermiş ozaman ben ufaktan sıkıyorum :D :gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana:rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123:gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::gun_bandana::hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29)::hfyeni (29):

• Bu konu aktif olduğu için burdan sordum. Zaten herkes burdan soruyor soruları kendisi konu açmadığı için burdan soruyoruz mecburen

Bende diyorum ki hem size hem o arkadaşlara konu zaten bir dönem bayağı amacı dışına çıktı.Bu işe müdahale ettik azıcık kurtardık.Şimdide diyorum ki ya açılan son konusundan soralım ya da özelden soralım.Sürü psikolojisiyle hareket etmeyelim lütfen.

• Özelden cevap almamız zor oluyor. Kendileri burayı aktif kullanıyor.Kendisi sistem beklentisini buraya yazdı bizde mecburen buraya yazmak zorunda kalıyoruz. Kış tahmini sayfasını aktif kullanmıyorlar.

• Özelden cevap almamız zor oluyor. Kendileri burayı aktif kullanıyor.Kendisi sitem beklentisini buraya yazdı bizde mecburen buraya yazmak zorunda kalıyoruz. Kış tahmini sayfasını aktif kullanmıyorlar.

Bir üstte yazdığım cevabı okuyun lütfen.

• modellerde gördüğümü söylerse eğer, aralik ikinci haftasindan itibaren kutupta kutbi girdap zayiflamaya basliyor. Bu belkide aralik son haftası kışa girdiğimizin resmiyetli bir sistem indirebilir.

Daha 2 gün once söyledigimin arkasindayim.

Kutup ta yb oluşumu, girdapin zayiflamasi ve guneye salınan sistemler, once prova, 16 sından sonra film. Onumuzde 2 sistem var o sisteme kadar. Önce bi iç kesimler kar ile baslasin.

Sonra kuzey sahil kesimler istanbul vs.

• 2018 2019 kışlarında modeller nasıldı diye merak ettim bir an. Sistemi çok önceden verip, vade yaklastikca sistemler törpüleniyordu veyahutta sistemleri kılpayı ve avrupaya kacirirdik.

Bu sezok ki modeller son iki sene ki gibi olmayacak. Ya 2015 gibi son 72 h da bize dogru bir sistem belirecek . Ya da istikrar saglayarak ve artiraraktir.

• 3-4 sistemini ben daha etkili bekliyordum ilk karı yağdıracak kuvvette(İstanbul için) ancak 9-11 arasına kaymış görünüyor bunu da gerçi sonrasında belirttim ancak kar açısından yanıldığim kesin soğumayı bilebildim en azından. 9-11 sistemi sonrasında 20 güne yakın ılık ve ara ara yağışlı bir dönem geçireceğiz pek mutlu bir haber değil bizler için ancak belirtmekte fayda var.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Eğer ısı adası etkisi olmasaydı yani 50 yıl önceki İstanbul olsaydı kaç 850 hpa sıcaklık kar yağışına yetiyordu şimdi mesela -8 civarı havada kar -9 tutan kar olsa bile cıvık kar mesela

• 3 gün güzel yağış alacağız istanbul için söylüyorum pazartesi sabah soğuk olacak pazar kuzeyli rüzgarlar ordamın sıcaklığını kırsada hafta içi 4-5 derece ısınacak aralık 8 e kadar aralıklı yağmurlar ve gök gürültüsü halim olacak kış ayına hızlı geçiş 12 sinden sonra olabilir yukarımızda -28 dereceler rüzgarın kuvvetiyle türkiye kıyı kesimlerini etkileyecek aralık sonu olmadan istanbul kar görme ihtimalı oldukça yükselmeye başladı iyi günler

a96462dde263c2.jpg

f5f1f9f680f716ab5545ec93d.jpg