İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler en iyisi markete gidip kestane almak, Akşamı bekleyin gece kestanenizi pişirin yiyin, şuanki yağış tutmayı bırak yeri ıslatmıyor en iyisi kestane eşliğinde izlemek. İmşallah Root hocanın dediği olur ve güçlenir.

• Hacı sen de fazla umut veriyorsun sabah öğlen demiştin hiçbir şey yok yapma lütfen.

Kardeş root bekldigi dek bende gördüm akşam karışacak ortalık fakat onun devamını göremiyoruz. Fakat bariz bir dek var gelen onu bekliyoruz rahat 2-3 saalik yagış bırakır

• Hiçbir şey yok? Dalga mı geçiyorsun sen? Senin evinin önüne yağmadı diye hiçbir şey yok diyemezsin kusura bakma. Henüz kısa süreli fakat çok yoğun sağanaklar şeklinde etkili oluyor il genelinde. İlerleyen saatlerde birleşecekler.

150 rakımlı dağa yağan kar içinde il geneli kar etkılı oluyor diyemezsin kardeşim söyliyeyimde ..

• Hiçbir şey yok? Dalga mı geçiyorsun sen? Senin evinin önüne yağmadı diye hiçbir şey yok diyemezsin kusura bakma. Henüz kısa süreli fakat çok yoğun sağanaklar şeklinde etkili oluyor il genelinde. İlerleyen saatlerde birleşecekler.

Allah aşkına kim diyor senden başka? Diyen de 10 dk sonra bitti yazıyor anlamadım hiçbir şey ama hadi senin dediğin olsun.

• Yarınki wrf ve uwrf modelleri tamamen birden bire değisti. Yani 1 gün sonraki tahmin değisti. İnşallah akşam yarın ve pazartesi için tekrar yoğyn kar yağışı verir. Siklon istediğimiz gibi olmadı. Dek istedik. Ama istediğimiz gibi olmadı. Ama bekliyecez. Ben sabredip bekliyorum. İsyan etmeyelim. Allaha şükür barajlarımız doluyor. Bekleyip görücez. Hakkımıza hayırlısı olsun.

u wrf atarmısn?

• 150 rakımlı dağa yağan kar içinde il geneli kar etkılı oluyor diyemezsin kardeşim söyliyeyimde ..

İstersen sana en az 10 ilçeden çok yoğun kar yağıyor mesajı atabilirim. Kısa sürüyor olabilir, burada da kısa sürüyor ayrıca. Sonuçta il genelinde yoğun sağanaklar var mı? Var. 3 saat önceki radar ile şuan arasındaki farkın farkındamısınız acaba? Tartışmaya devam etmeyeceğim.

• Şuan LTBX yazan yerin üstündeki kütle burada çok güzel kar yapıyor.

Bafralı rica etsem akşam ki kütleyi atarmsın forum iyiden kızışmaya başladk millet bi rahat etsin güncel uydu radarından rusya üzerinden gelen akımı işaretleyip at arkadaşlar içine su serpilsin :) herkes root arkadaşa yükleniyor fakat rüzgar çok ters düz ve hızlı esiyor parça parça geliyor

• Radar giderek dolacak artık. Birkaç saat içinde cenaze evine dönen forumda umutsuzluğun yerine heyecan geçecek, akşam ve gece saatleri çok iyi görünüyor.

Her sistem aynı şey sıkılmadınız mı hocam :D

• Valla Beylikdüzün rakımı 100 metre ve istanbulda en iyi kar alan yerdir genelde, Karadenizden gelsede Balkan, neresinden gelirse gelsin hep Beylikdüzü rekorları kırar geçen seneki sitemde rahat 80 cm aldık haberlere çıktı bir hafta okullar tatil oldu be. Yılbaşında 50 cm aldık, Geçen sistem 30 cm aldık ama bu sistemde daha bi şey yok. Açıkçası kar yağacaksa önce Beylikdüzünde belli olur bu olaylar. 2004 ten beri yaşıyorum İstanbul'un en çok yağış alan semti. Şuan günlük güneşlik arada yağarsa 5 dk yağıyo geçiyo bulut. Yani beni umutsuzluğa itityo. Çok verilerden şundan bundan anlamam ama görünen köy klavuz istemez. Ama Root hocam yaptıklarını ve çabanı çok takdir ediyorum yorumların için teşşekürler.

• İstersen sana en az 10 ilçeden çok yoğun kar yağıyor mesajı atabilirim. Kısa sürüyor olabilir, burada da kısa sürüyor ayrıca. Sonuçta il genelinde yoğun sağanaklar var mı? Var. 3 saat önceki radar ile şuan arasındaki farkın farkındamısınız acaba? Tartışmaya devam etmeyeceğim.

3 dakikayı geçmiyor süreleri , yazdığın paylaştığın şeyler bu durumdan çok farklı. Ben memnun olan 10 kişi bulacağımızı sanmıyorum.Tartışmak değil bu fikir paylaşıyoruz , ama daha temkinli olmanızda fayda var. Her mesaja körü körüne bağlananlar var.

• şu an aşırı mutlu oldum çünkü üstte adamakıllı bir kütle ver hadi avrupa yakası haydi :D

O gördügün kütlenin devamında büyük bir akım geliyor root arkadaşın bahsettigi o onu şuan normal siteden göremiyorsunuz.o kütle İstanbul u yogun yagış bırakacak şekilde sarar bunu bekliyoruz