İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Kar olmayacak diyen yok zaten daha ne süprizi bekliyorsunuz ki anlamadim ben o yüzden uzadı durum

Niye bukadar Sert ve Tavırlı konuşuyorsun ? Eğer yaşadıgın bi olumsuzluk veya kötü bi durum varsa Lütfen bunu sitede gösterme Burda bi tartışma olmadan konuşuyoruz sen bi anda sert bi şekilde dalıyorsun ortama.

• Yaşadığım bir durum yok insanlar burada olanları okuyup bir beklenti içine girebilir daha geçen sistemde gelip burada benim ve root hakkında o kadar kötü konuşanlari unuttunuz mu?Ben şimdiden her olasılığı konuşuyorum.

• Yaşadığım bir durum yok insanlar burada olanları okuyup bir beklenti içine girebilir daha geçen sistemde gelip burada benim ve root hakkında o kadar kötü konuşanlari unuttunuz mu?Ben şimdiden her olasılığı konuşuyorum.

Eleştiri yapanlara Bişey diyemezsin Ancak dozunu kaçırıp ağır konuşanları Raporlayabilirdin. Kimse bi beklenti içine girmez şu sistemcikden, En iyi şey yağışın olması Soguk namına fazla bişey yok bu durumda bişey bekleyen hayalcidir zaten.

• Eleştiri yapanlara Bişey diyemezsin Ancak dozunu kaçırıp ağır konuşanları Raporlayabilirdin. Kimse bi beklenti içine girmez şu sistemcikden, En iyi şey yağışın olması Soguk namına fazla bişey yok bu durumda bişey bekleyen hayalcidir zaten.

Sakin olun lütfen. Nedir bu sinir

• Niye bukadar Sert ve Tavırlı konuşuyorsun ? Eğer yaşadıgın bi olumsuzluk veya kötü bi durum varsa Lütfen bunu sitede gösterme Burda bi tartışma olmadan konuşuyoruz sen bi anda sert bi şekilde dalıyorsun ortama.

Kimse uzatmaya çalışmıyor dostum neyse cidden konu kirleniyor cevap vermezseniz iyi olur

• Arkadaşlar malum yıllardır havaturkada (semih kardeş ve sistemci kardeşlerimiz ayrıldıktan sonra da kaldım) arif varken site ilk başlarda iyiydi sonraları malum bazı şahıslar siteye girip düzeni bozunca işler karıştı ben de orada ariftarif ile yönetimde yer aldım kimse o zaman bana dokunamıyordu bir bakıma ariften sonra ikinci adamdım orada ancak ne zamanki malum birkaç kişi siteye geldi ve düzen bozuldu ve bu noktaya geldi. Şimdi bunu neden yazdım diyeceksiniz. Orada yıllarca forum yöneticiliği yapmış bir büyüğünüz olarak şunu demek isterim. Bu site herkesle bir bütündür. Bu ılıkçı bu trol bu troliçe dersek en büyük zararı siteye vermiş oluruz zira gemide bir delik açıldı mı o delikten su içeri girmeye başladı mı onun arkası kesilmez bu yüzden olay kıvılcım aşamasında iken bir damla su ile söndürülür. Benim kendime has bir sözüm vardır derim ki: Bir kıvılcım bir ormanı yakar ama bir damla su da bir kıvılcımı söndürür. O kıvılcım ormanı yakarsa site de kalmaz üyeler de kalmaz bu yüzden kısır tartışmalara yer verilmemeli yönetici arkadaşlar bu konuda daha dikkatli olmalılar benim naçizane tavsiyem budur. Bazı şahıslar trol olarak yaftalanmamalı isteyen istediği yorumu çizmeyi aşmamak şartıyla yazmalı beğenen beğenir beğenmeyen de paşalar gibi çıkar eleştirisini yapar bu şekilde sen trolsün sen troliçesin diyerek insanları yaftalamak onları siteden soğutmak demektir. Meseleleri o kadar da büyütmeyin bence değmez.

• Şimdi havadelisi sitesine girdim. İstanbul hava tahminini 3.kez değistirmişler.1.cisinde birikim yapar diyorlardı. 2.cisinde zordu. Şimdi çoğunlukla yağmur karlakarışık yağmur. Kıyılarda ıslak kar. Yükseklerde kar etkili olucak demişler.

• Anasayfa haberine yağmurun bu gece başlayacağı belirtilmiş. Gece saat kaç civarı yağışlar giriş yapar bölgemize acaba?

İstanbul'da yağmurun gece 1:30-2:00 Arası bekliyorum. Sabah işe gidiş saatlerinde şiddetli yağmur beklemekteyim.

Einmal editiert, zuletzt von Tekirdag ()

• Haberler muhteşem. İl geneli için karayel garantisi veriyorum. Birkaç saat içinde rüzgar Avrupa Yakasından başlayarak çoğu yerde karayele dönecek ve yağışlar başlayacak. Sabah saatlerinde 80-90 km rüzgarla ile birlikte cephe Çatalca'dan giriş yapacak. Sıcaklık beklendiğinden çok daha ani bir şekilde düşecek. Görüş mesafesi yer yer 50 metrenin altına inecek. Sistemin İstanbul açısından en çok Çatalca'da etkili olacağını, hatta ciddi hasar verebileceğini düşünüyorum. Cephenin ardından yağışın etkisini biraz azaltıp yoğun bir şekilde gece geç saatlere kadar etkili olmasını, Cumartesi sabahı deniz etkisi sağanakların ardından kesilmesini bekliyorum. Yağış ve fırtına her yerde aynı kuvvette olacak diye bir şey yok. Anadolu Yakası'nın bir kaç saat beklemesi gerekebilir. Genelde bu tür ayrıntılardan bahsetmezdim fakat sonra kendi bölgesine gelmedi diye laf edenler olduğu için mecburen yazıyorum.

İl genelinde heryer 40 mm civarında yağış alacak, birçok yer de geçecek. Bulut kalınlığı 9 km'ye ulaşacak. Dolu, sel ve oraj riski yüksek. Fırtına da çok kuvvetli. Çatalca tepeleri, Aydos ve Kayışdağ kar alacak ve örtü olacak geri kalan yerler için yorum yapmıyorum.