İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Root kimse tatmin olmaz bu kardan merak etme.Şubat ayındayız artık kış mevsiminin bitimine çok bir süre kalmadı insanlar artık daha iyi sistemler bekliyor yoksa bende biliyorum yüksek kesimlerin vıcık vıcık kar alacağını.

• İsteyen istediğini bekleyebilir.Bende böyle bir tahmin yaptım ve bunu herkes biliyor.Vıcık vıcık kar olacak işte olmayacak mı diyoruz?Vıcık vıcık kar sizi tatmin ediyorsa süper bir sistem sizleri bekliyor.

Bunu da belirtmek istedim şimdi bazılarınız fotoğraf almıştır.

• İsteyen istediğini bekleyebilir.Bende böyle bir tahmin yaptım ve bunu herkes biliyor.Vıcık vıcık kar olacak işte olmayacak mı diyoruz?Vıcık vıcık kar sizi tatmin ediyorsa süper bir sistem sizleri bekliyor.

Bunu da belirtmek istedim şimdi bazılarınız fotoğraf almıştır.

Sakin ol biraz Çok sert konuşuyorsun Yakışmıyor sana.

• aşırı sulu bir kar olur olursada ben tahminimin arkasındayım aydos çamlıca ve çatalca dışında örtü beklemiyor bunlardaki örtü de yağış duruncaya kadar zaten ardından şağır şupur erime sesleri

• @RulingSnow yapılan bazı abartılı tahminler tutmayınca sonra gelip insanlar bu sayfada isyan ediyor o yüzden baştan böyle olma kararı aldım.

Vıcık vıcık kar alan yerler olacak İstanbul'da.

• Böyle birşey beklenmiyordu ki zaten En fazla semih hocanın dedigi gibi Serinletme gelip 2 kar tanesi görüp gideceğiydi bunuda önceden söylemişti nitekim dediginin biraz daha iyisi olucak amaç görsellik suluda yağsa safda yağsa tadını çıkarın geçen haftaya kadar 15-20gün kar almiyacağız diyoduk ama bu bu 3-4 gün içide kar taneside olsa göreceğiz.

• @RulingSnow yapılan bazı abartılı tahminler tutmayınca sonra gelip insanlar bu sayfada isyan ediyor o yüzden baştan böyle olma kararı aldım.

Vıcık vıcık kar alan yerler olacak İstanbul'da.

Çekmeköyde-başakşehirde vıcık vıcık sulu bi kar alıcak bunu bende biliyorum zaten bunun ötesini bekleyen Hayalcilige girer Ha daha fazlası olurmu Olabilir neden olmasın ? Ancak beklentiyi en düşükte tutmak lazım bunun içinde bukadar sert konuşmak iyi değil.

• Rootun beklediği gibi Karayel olursa yağan karın kalitesi artacaktır bazı yerlerde İstanbul'da.

İnşallah karayel olur gönlüm İstanbul'da kendim Samsun/Bafra'da olsam bile.

• Duygusal tahmin yapmaya gerek yok bence en yüksek yerler çamlıca Çatalca gibi yerler eriyen cinsten ortu olacak diğer yerler sulu vicik vicik kar gorecek arabalarin üstü yogun sulu kardan ötürü buz tutabilirve ayrıca skew t ye bakıyorum bakıyorum allah allah gormedigim bisey mi var diyorum ne olursa olsun duygusal tahmin kötü bisey

• Bu kış Batılı QBO olduğu halde bu kadar güzel sistemler aldıysak buna da şükretmek lazım ya 2013 kışı gibi olsaydı aralık 10 da kar yağdı sonra bahar geldi kar mar olmadı malum. Şubat ayında sistem alacağımız aşikar inşallah tabii. Ancak şu naonun biraz burnunu kırmak lazım az aşağı inmeli ki güzel sistemler alalım değil mi?

• Benim anlamadıgım Bu yağışlı sistemde 40-50mm yağmur alıcaz en basitinden öyle dusunun daha fazlası sulu kar yada kky dir Bunların olmasıda gayet normal duygusallık yok bunun içinde.

• Gfs de zaten soğuğu artırmış. Öğlenki güncellemye göre karayel olucak bence. Yoksa gfs poyrazlı sistemde bu kadar soğuk vermez. Baya artırmış soğuğu.

• Gfs de zaten soğuğu artırmış. Öğlenki güncellemye göre karayel olucak bence. Yoksa gfs poyrazlı sistemde bu kadar soğuk vermez. Baya artırmış soğuğu.

baya dediğin -6 lar var karayel olursa fazlasıyla yeter ama dediğin gibi abartı bir soğuk yok tekrar söylüyorum karayel yoksa çünkü rüzgar haritasına bakmadım

• Akşam modeli yarınki sistemcik için gayet güzel kar hayırlı olsun zaten hayırlı olmuştu ama bazılarının şüphesi vardı o da izale oldu şüphe felan kalmasın aklınızda beyler.