İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Gfs istanbulun dogusuna çok yoğun kar yağışı vermiş Bu soğuk İstanbul genelinde Yükseklerde kar yapar gibi gözüküyor oda zamanla kky olabilir gibi gözüküyor. En şanslı yerler iç kesimler 10CM üstü verilen yerler var.

Ne zaman

• Günler öncesinden 5-6 si gibi bir ilahi adalet sistemi olabilir demiştim modeller yavaştan görmeye,göstermeye başladı ancak bu olası mini sistemde memleketim Samsun/Bafra'dayım ancak gönlüm İstanbul'da.

• Günler öncesinden 5-6 si gibi bir ilahi adalet sistemi olabilir demiştim modeller yavaştan görmeye,göstermeye başladı ancak bu olası mini sistemde memleketim Samsun/Bafra'dayım ancak gönlüm İstanbul'da.

Kadir bursadayim varya ilk defa siklon olussun istedim uludaga cikacam kismetse fotoğraf aticam

• Ve dediklerim yavaş yavaş oluyor batı için günler öncesinden gfs ecmwf çıktıları kar veriyor demiştim . Ancak 7-8 günde o çıktı dan eser yoktu ta ki şimdiye kadar gfs yine kar vermiş ancak ne olur ne olmaz hep birlikte göreceğiz .

• 5 şubat için birkaç arkadaşımızla (hatta hemen deşifre ediyim :D  Silverhand ve Can Tönge yle) modelleri inceledik ve benim şahsi tahminim yüksekler iyi kar alır sahiller görsel alabilir ama çok birşey olmaz ben bu sistemde beklentmi minimumda tutucam yüksekler de çok fazla birşey beklemesin çünkü yağış durur durmaz çevreden şapır şupur erime sesleri duyarsınız :) ben büyük lokmadayım zaten bafralının konuyu okursanız görürsünüz büyük lokmayı :) oturdum onu bekliyorum

• bu sistemin sahiller açısında birşey ifade etmediği açık zaten, yüksekler alabilir oda ne olur ne kadar olur tatmin edermi belli değil. Asıl sistem(ler) şubat 15 ten sonra inşallah..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İstanbul Cumayı Cumartesiye bağlayan zaman Skewti Yağış orta kuvette kıyılarda kky gözlemlenir diyor ancak cuma günü kıyılarda yağmur olasılığı daha ağı basıoyr +250de ancak kky ve kar görülür cuma günü cumartesi sabah ilk saatlerde kky il genelinde gözlemlenir sonrasında yağış kesiliyor

• İstanbul çok değil pozisyonu aynı rakımı il genelinde 150-200 metreden başlayan bir şehir olsaydı harika olabilirdi.Bakın Çamlıca-Aydos gibi yerlere her türlü kar alıyorlar böyle sınırdaki sistemlerden ve yine alacaklar.

• İstanbul çok değil pozisyonu aynı rakımı il genelinde 150-200 metreden başlayan bir şehir olsaydı harika olabilirdi.Bakın Çamlıca-Aydos gibi yerlere her türlü kar alıyorlar böyle sınırdaki sistemlerden ve yine alacaklar.

Geçenlerde çamlıcaya cıktım rakım 250 küsür gözüküyodu yani benden 100mt daha yüksek. Demekki istanbul il geneli dedigin gibi 150-200mt den başlasaydı yükseklerde 400-500mt ye kadar cıkıcaktı buda istanbulu kar memleketi yapıcaktı :D

• Show TV Ana Haber Bülteni, MGM'den aldığı bilgilere göre yarın için yağmur, Cumartesi ve Pazar için kar yağışı vermiş :D. Hangi MGM acaba bizde ordan baksak :D.