İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Memleketin neresine yağarsa yağsın berekettir, bolluktur, rahmettir bunu unutma. Kuraklık çok kötu bir felakettir

Sana katılıyorum tekrar Özür diliyorum.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Salı günü yoğun kar var yükseklerde, sahilde ise kısa süreli kar yağışı, ilerleyen saatlerde ise kky ve yağmura dönecek bir yağış var. Sahillerde örtü beklememek gerekir. Yükseklerde örtü oluşacak gibi.

Sarıyer-Zekeriyaköy Rakım : 130-120 m. arası !.. Salı günü örtü oluşurmu ?

• İstanbul Şubat-Mart ayını sever.İyi sistemlerin çoğu bu iki ayda gelmiş İstanbul'a.En kolay örneği 17 Şubat 2015

çok örnek var,dediğine katılıyorum İstanbul iyi kar yağışlarını genelde şubat ayında almıştır.Hayırlısı göreceğiz bakalım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 17 Şubat Çekmeköy 40 cm almıştı.Beni memnun eden bir sistemdi Rulling snow.

Bostancı gibi sahilde zor kar alan bir yer bile 30-35 cm civarındaydı 17 şubatta...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şaka gibi bugünü tamamen boş geçiyoruz. Ayrıca dün Root hocaya karşı bir kaç eleştrim oldu ancak şuan itibariyle bu sistem hiç beklenmedik şekilde bir değişim gösterdi çünkü efsane semih hocamız bile bugün anadolu etkilenir dedi ve diğer tahmincilerimiz ancak yağış yok burda kesinlikle sitemim yok olan olmuş artık demek istediğim şu ki en iyi tahmincimiz bile beklemediği şey ile karşılaşıyorsa bu hava tahmini çok zor bir iştir.artık bu sistemi kapatıp 5 şubata odaklanalım lütfen efsane kelimesi geçmesim çünkü o zaman büyü bozuluyor . Bafralı55 sana da tebrikler bu konuyu ayağa kaldırdın ve sayende sadece istanbullular olarak sohbet ettik bilgi karmaşası yaşamadan herkese iyi günler.

Açıkça söylüyorum, bu zor bir tahmin değildi, benim biraz fazla abartmamdı. Normalde nem koşullarına mutlaka bakardım, bu sefer yüksek Cape değerlerinin gazına gelip umursamadım. Hesaba katınca böyle olacağını bildiğim ve Mikdat hoca ile Melik hocanın onayını aldığım halde saçma bir umuda kapılıp işi abarttım. Kar beklediğim yoğunlukta yağdı, oraj da oldu, sarı kütle de oluştu. Fakat söylediğim miktarda yağmadı. Verdiğim boş umut sebebiyle tüm hava delilerinden özür dilerim. Bir dahakine gaza gelmeyeceğim. Bu sistem için yapacağım son tahmin Salı günü güzel bir kar alacağımızdır, akşam ayrintilarini yazarim.

• Açıkça söylüyorum, bu zor bir tahmin değildi, benim biraz fazla abartmamdı. Normalde nem koşullarına mutlaka bakardım, bu sefer yüksek Cape değerlerinin gazına gelip umursamadım. Hesaba katınca böyle olacağını bildiğim ve Mikdat hoca ile Melik hocanın onayını aldığım halde saçma bir umuda kapılıp işi abarttım. Kar beklediğim yoğunlukta yağdı, oraj da oldu, sarı kütle de oluştu. Fakat söylediğim miktarda yağmadı. Verdiğim boş umut sebebiyle tüm hava delilerinden özür dilerim. Bir dahakine gaza gelmeyeceğim. Bu sistem için yapacağım son tahmin Salı günü güzel bir kar alacağımızdır, akşam ayrintilarini yazarim.

Özür dileyecek bir durumun yok ki Root, tahminlerin iyiydi, adı üstünde tahmin bu..Gayet başarılısın kardeşim