Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin Ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bursa merkez ne alemde gelecek sistemde görüşlerinizi alalım :D Aslında biraz da Bursa'nın doğusu :D

Ben Bursayi teorik olarak hep dek sistemlerinin en şanslı yerleri olarak görürüm fakat bursa arada yan çiziyor bu sistemde buyuk olasilik guzel bir sistem olur Bursa icin inşallah :)

• Ben Bursayi teorik olarak hep dek sistemlerinin en şanslı yerleri olarak görürüm fakat bursa arada yan çiziyor bu sistemde buyuk olasilik guzel bir sistem olur Bursa icin inşallah :)

Güzek konuşuyorsun hoş konuşuyorsun da geçen seneki 9 şubat ve bu yılbaşı sisteminden sonra pek güvenemiyorum poyraza :D Öyle bi sınırda kaldık ki 2 sistemdir dek 30 km doğulu gelse biz de kopacaktık :D

Einmal editiert, zuletzt von wolvarene ()

• Güzek konuşuyorsun hoş konuşuyorsun da geçen seneki 9 şubat ve bu yılbaşı sisteminden sonra pek güvenemiyorum poyraza :D Öyle bi sınırda kaldık ki 2 sistemdir dek 30 km doğulu gelse biz de kopacaktık :D

Bulunduğum mevkii de ayni seyleri yaşadı bilirim o aciyi :) Dek tam kismet isi saatlik radar takip etmek lazim fakat heyecan olsun diye bu sistemde kendi bolgem adina radar takip etmeyi dusunmuyorum :)

• Bulunduğum mevkii de ayni seyleri yaşadı bilirim o aciyi :) Dek tam kismet isi saatlik radar takip etmek lazim fakat heyecan olsun diye bu sistemde kendi bolgem adina radar takip etmeyi dusunmuyorum :)

Yapacak bir şey yok artık 19 şubat gibi olur inşallah da hem Balıkesir hem Bursa faydalanır...Bu sene yılbaşı sisteminde güzel kar da yağdı fakat tutmadı bu sefer şeytanın bacağını kıracağız inşallah :D

• Bursa son zamanlarda dek lerden son dklarda nasiplendi dekler istanbulun anadolu yakasında olustugu için direk kemalpasa susurluk balikesir hattına vuruyor yılbaşı sisteminde Kemalpaşa ve susurluk uludagdan güzel kar yağışı aldı temennim bursanın da güzel kar yağışı alması yönünde

• Bursa son zamanlarda dek lerden son dklarda nasiplendi dekler istanbulun anadolu yakasında olustugu için direk kemalpasa susurluk balikesir hattına vuruyor yılbaşı sisteminde Kemalpaşa ve susurluk uludagdan güzel kar yağışı aldı temennim bursanın da güzel kar yağışı alması yönünde

Aynen Çataldağ'da adam boyu kar var diyorlardı :)

• Aynen Çataldağ'da adam boyu kar var diyorlardı :)

Cataldagda kesinlikle en az 1 metre kar var sebebide şudur yükseklik sebebiyle çünkü pazar günü sistem girdiği zaman erken saatlerde kar yağışı başladı ve pazartesi geceye kadar hep yağdı collu balık tesisleri var yukarda onunla telde gorustuk pazartesi yarım metre kar var diyordu hayırlısı olsun

Cataldagda kesinlikle en az 1 metre kar var sebebide şudur yükseklik sebebiyle çünkü pazar günü sistem girdiği zaman erken saatlerde kar yağışı başladı ve pazartesi geceye kadar hep yağdı collu balık tesisleri var yukarda onunla telde gorustuk pazartesi yarım metre kar var diyordu hayırlısı olsun

• Çataldağ'da güzel kar var bunun sebebi de şudur pazar günü sistem girdiği zaman erken saatlerde kar yağışı başladı ve pazartesi geceye kadar hep yağdı collu balık tesisleri var yukarda onunla telde gorustuk pazartesi günü yarım metre kar var diyordu

• Sevgili adminlerime yada söyleyeceğim konu hakkinda bilgi sahibi olanlara merak ettiğim bir sorum var bilgisi olan cvp yazarsa sevinirim dekli sistemlerde dek istanbulun anadolu yakasında oluşuyor ve otaban gibi poyrazla beraber direk bandirmanin doğusundan Kemalpaşa susurluk ve balikesir hattıni vuruyor susurluga kadar dekleri aşağı indiren kuzeybatili poyraz peki susurluktan sonra kutleler 180 derece donus yapıp balikesir merkeze giriyor poyrazin deki güneye doğru ittirmesi gerek yani Dursunbey kutahya Eskişehir tarafina neden 180 derece dönüp güney batıya iniyor çift yönlü rüzgar mi var istanbuldan aşağıya kuzeybatili poyrazla indien sonra susurlukta batı Karadeniz'den esen poyrazla mi bakikesire kadar geliyo bilgisi olan cvp yazabilirmi

• Sevgili adminlerime yada söyleyeceğim konu hakkinda bilgi sahibi olanlara merak ettiğim bir sorum var bilgisi olan cvp yazarsa sevinirim dekli sistemlerde dek istanbulun anadolu yakasında oluşuyor ve otaban gibi poyrazla beraber direk bandirmanin doğusundan Kemalpaşa susurluk ve balikesir hattıni vuruyor susurluga kadar dekleri aşağı indiren kuzeybatili poyraz peki susurluktan sonra kutleler 180 derece donus yapıp balikesir merkeze giriyor poyrazin deki güneye doğru ittirmesi gerek yani Dursunbey kutahya Eskişehir tarafina neden 180 derece dönüp güney batıya iniyor çift yönlü rüzgar mi var istanbuldan aşağıya kuzeybatili poyrazla indien sonra susurlukta batı Karadeniz'den esen poyrazla mi bakikesire kadar geliyo bilgisi olan cvp yazabilirmi

Poyraz kuzeydogudan eser. Karadenizden poyrazla gelen dekler Istanbulu vurduktan sonra Marmara Denizinde veya Yalovada guclenerek merkeze ulasiyor.

• Tamam poyraz kuzey dogudan esiyor susurlukta 180 derece dönüş yapıyor ve balikesir merkeze geliyor istanbulda oluşan bantlar kuzeydogulu payrazla susurluga inmez o zaman nemini biraz bosaltan soğuk hava tekrar nem kazanmak için ege denizinemi yani Edremit korfezinemi yöneliyor

• Bulutlar bir insan gibi dusunmez elif hanim.yani ben gucumu kaybettim gitmicem susurluga gibi karar vermezler ruzgar nereye onlar oraya.dek bantlari avrupa yakasinin batisinda ve bartin civarlarinda olusur. Poyraz sayesinde bartin taraflarindan gelirler buralara