Sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından bizlere iletebilirsiniz.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yöneticilere soru sorulup cevap alınan konuda sizin cevap vermeniz ne kadar doğru? Yönetici oldunuz haberimiz mi yok yada düzenlenen yarışmaların içeriğine siz mi karar veriyorsunuz?

Hocam önemli değil. Ne olacak ki? Ben bilen birine sordum zaten. Yine de kusura bakmayın. Ben Berkay34 hocamızın da bu konuda bir hatasının olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca cevap verdi. Bence bu hata değil. Yani bilen birinin cevaplanması hem sizin işinizi kolaylaştırır. Hem de karşıdaki kişi istediği cevabı alıyor. Yine de kusura bakmayın. Böyle bir şeye sebebiyet verdiğim için

• Hocam önemli değil. Ne olacak ki? Ben bilen birine sordum zaten. Yine de kusura bakmayın. Ben Berkay34 hocamızın da bu konuda bir hatasının olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca cevap verdi. Bence bu hata değil. Yani bilen birinin cevaplanması hem sizin işinizi kolaylaştırır. Hem de karşıdaki kişi istediği cevabı alıyor. Yine de kusura bakmayın. Böyle bir şeye sebebiyet verdiğim için

Yukarida verdiğim cevabi tekrar okumanızı öneririm. Okuyup hala bunu düşünüyorsanız bu soruyu bu konudan sormanıza gerek yok özel mesaj yoluyla üyeye her soruyu sorup cevap alabilirsiniz.

• Ben orda geçen senelerdeki yarışma düzenine göre söyledim Samet hocam. Bunu sizde biliyorusnuzdur elbet. Yani amacım yardımcı olmaktı. Evet yönetimden değilim, yarışmaların kurallarını ben belirlemiyorum siz yöneticiler belirliyor bunda herhangi bir sorun görmüyorum. Ama şunu anladım ki yardımcı olmaya gerek yokmuş. Sonuçta burda yardımcı olacak ve bilgili kişi sizsiniz. İyi forumlar.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Haklısınız Samet hocam. Kusura bakmayın. Bir daha olacağını düşünmüyorum. Ben zaten Berkay34 hocamıza sorularımı soruyorum. Gerek kendisine gerke bir başkasına

Simdi siz anlamak istemeseniz de ben şöyle anlatayım sorun bir soruya cevap verilmesi degil sorun yönetimin düzenlediği ve içeriğini belirlediği bir yarışma hakkında fikir belirtilmesi sap ile samanı ayıralım yok ben ayırmam diyorsanız rica ediyorum yazmayın artık bu konuya. Israr ettikçe konu farklı yerlere gidiyor.

• Ben orda geçen senelerdeki yarışma düzenine göre söyledim Samet hocam. Bunu sizde biliyorusnuzdur elbet. Yani amacım yardımcı olmaktı. Evet yönetimden değilim, yarışmaların kurallarını ben belirlemiyorum siz yöneticiler belirliyor bunda herhangi bir sorun görmüyorum. Ama şunu anladım ki yardımcı olmaya gerek yokmuş. Sonuçta burda yardımcı olacak ve bilgili kişi sizsiniz. İyi forumlar.

Size verdiğim cevapta her şey ortada olayi başka yere çekmeye gerek yok. Üzerinize vazife olmayan şeylere atlamayalım yeter onun dışında bir problem yok.

• Hepinizin bildiği gibi forumda meteoroloji dışındaki konuların dile getirildiği konu dışı -genel sohbet başlığı var.

Çoğunlukla bu başlık altında, siyasi tartışmalar yaşandığı zaman moderatörlerin düzeni sağlamak adına müdahale etmek zorunda kaldıkları görülüyor.

Bu müdahale bazen konuyu kapatma bazen de yazılanların silinmesi şeklinde olabiliyor.

Bu tür siyasi tartışmaların yapılabilmesi için ayrı bir başlık açılsa?

Belli kurallar çerçevesinde(kişilik haklarına saldırı,ortak değerlere saldırı ,Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan söylemlerin yasak olması gibi) ;siyasi gündem üzerine görüş belirtmek isteyen forum üyeleri bu açılacak başlık altında görüşlerini belirtebilseler daha sağlıklı bir ortam oluşabilir diye düşünüyorum.

• Hepinizin bildiği gibi forumda meteoroloji dışındaki konuların dile getirildiği konu dışı -genel sohbet başlığı var.

Çoğunlukla bu başlık altında, siyasi tartışmalar yaşandığı zaman moderatörlerin düzeni sağlamak adına müdahale etmek zorunda kaldıkları görülüyor.

Bu müdahale bazen konuyu kapatma bazen de yazılanların silinmesi şeklinde olabiliyor.

Bu tür siyasi tartışmaların yapılabilmesi için ayrı bir başlık açılsa?

Belli kurallar çerçevesinde(kişilik haklarına saldırı,ortak değerlere saldırı ,Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan söylemlerin yasak olması gibi) ;siyasi gündem üzerine görüş belirtmek isteyen forum üyeleri bu açılacak başlık altında görüşlerini belirtebilseler daha sağlıklı bir ortam oluşabilir diye düşünüyorum.

Konuda gördüğünüz cevaplara göre sizce bu amaçla açılan bir konunun bu amaç içerisinde kalacağını düşünüyor musunuz? Ben düşünmüyorum fikri olan üyelerimiz fikirlerini konu içerisinden paylaşırsa karşılıklı olarak konuyu tartışabiliriz.

• Konuda gördüğünüz cevaplara göre sizce bu amaçla açılan bir konunun bu amaç içerisinde kalacağını düşünüyor musunuz? Ben düşünmüyorum fikri olan üyelerimiz fikirlerini konu içerisinden paylaşırsa karşılıklı olarak konuyu tartışabiliriz.

Sonuçta amacı dışına çıkan söylemleri uygun gördüğünüz anda silebilir hatta amacını aşan üyeyi cezalandırabilirsiniz.

Hem diğer konu başlıklarının da akışı bozulmamış olur.

• Sonuçta amacı dışına çıkan söylemleri uygun gördüğünüz anda silebilir hatta amacını aşan üyeyi cezalandırabilirsiniz.

Hem diğer konu başlıklarının da akışı bozulmamış olur.

Benim bu konuda ki fikrim her zaman aynıdır.Bir tarafı silsek diğer taraf memnun olur.İş öbür tarafa gelince bu sefer karşı taraf mutlu olur.Sonra adımız çıkar dokuza inmez sekize.

• Konuda gördüğünüz cevaplara göre sizce bu amaçla açılan bir konunun bu amaç içerisinde kalacağını düşünüyor musunuz? Ben düşünmüyorum fikri olan üyelerimiz fikirlerini konu içerisinden paylaşırsa karşılıklı olarak konuyu tartışabiliriz.

Samet hocama katılıyorum.Burası bir meteoroloji forumu.Böyle bir konu açıp gereksiz kırgınlıklara sebebiyet vermeye de gerek yok.Ben de bir dönem cevap yazıyordum ama bıraktım çünkü gerek yok ve yeri değil.Bu forumda kendini meteoroloji ve tahmin konusunda geliştirmeye bakacaksın bence.Forumu bunlar için takip eden ve bunları görmek isteyen çok kişi vardır diye düşünüyorum.

• Madem konusu açılmış bende bişi eklemek istiyorum. Olayın bi çoğu yok dolar 7 oldu yok o 9 oldu gibi şeylerden çıkıyor. Ordan bi diğeri sonra hükümeti eleştiriyor alttan alttan konu öyle uzayıp gidiyor. Bence konu dışı konumuzda bu olayın yasak olması gerekiyor diye düşünüyorum. Görüşüm budur. Siyasetin girdiği ortam her zaman gergin olur. Heleki bu zor dönemde.. Herkese iyi forumlar keyifli pazarlar diliyorum