Sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından bizlere iletebilirsiniz.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yazarlar dışında üyelerin yılbaşı sistemi açmaları ve bu konuların son mesajlarda devamlı olması bilgi kirliliği ve ahenk bozukluğu yapabilir en azından son mesajlarda gözükmemeli diye düşünüyorum saygılar

• Yazarlar dışında üyelerin yılbaşı sistemi açmaları ve bu konuların son mesajlarda devamlı olması bilgi kirliliği ve ahenk bozukluğu yapabilir en azından son mesajlarda gözükmemeli diye düşünüyorum saygılar

Ben de ilk böyle düşündüm fakat mesajların paylaştırılması iyi oluyor. Mesajlara yetişemiyoruz yoksa.

AF-YOK

• GFS ve ECMWF yorumlamaları başlığı altına 100 mesaj üstü vb. ya da üyelerin kendilerini tanıttıkları bir başlık ve bu adminler tarafından onaylandıktan sonra mesaj yazabilmeleri olabilir. Benim düşüncem başka forumlardan gelip trolleyenler ve havaforum kalitesini tartişma ortamlarına sürükleyip insanları soğutma amacı olan kişiler olduğu düşüncesindeyim. Bir de yerimi bilmiyorum ama hava durumu uygulamasında forum kısmına girdiğimizde sayfayi yenilemek çok zor oluyor. Şahsen ben sayfa sayısına girip tekrardan aynı sayfayı seçip yenilemek zorunda kalıyorum. Bilmediğim daha basit bir yöntemi var ise söylerseniz sevinirim :D

• Bende aynı fikirdeyim GFS/ECMWF konusunda bilgi kirliliği oluyor.Önüne gelen spamlıyor bazıları modem yorumlamasını bilmiyor arkadaşları yanlış bilgilendiriyor,bazları trolluyor ve bu hiç iyi gözükmüyor. Yeni üyeler için onay gerekmeli bence. Forum zaten yeterince populer.Takipci sayısı yeteri kadar fazla.Artık Daha güzel bir ortam için bazı yeni kurallar gelmeli. Ve Ayrıca GFS/ECMWF konusunda modem harici birşey konusulmamalıdır.Bazı arkadaslar bunu genellikle bilerek yapıyor yok burası ne kadar alır surasi ne olur gibi.Bunada bi son gelmeli.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Model paylaşımı ayrı sayfada kilitli yorumları herkese açık ayrı bir sayfada olmalı.

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Arkadaşlar mesaj onayı işi biraz sakat ne yazık ki.Takdir edersiniz ki bu sitede ki yöneticilerin hiçbirisi 24 saatini burada geçirmiyor.Herkesin özel bir işi devam ettirdiği bir hayatı var.Yeri geliyor akşam model yorumlama sayfalarına inanın yetişemiyoruz.Yazılan yorum öyle kalıyor biz tek tek baktıkça ortaya çıkıyor.Site gerçekten çok büyüdü.Kaliteyi yüksek tutmak her zaman bizim hedefimiz olacaktırda zaten.Dışardan siteyi trollemeye gelecek insan tabi ki de olacak ama herkesi de kestiremeyiz.Siteye son 5 günde 350 kişi üye oldu.Üye sayımız 6000 üyeyi geçti.Bu akşam itibariyle sitemiz online rekoru kırdı.Bir şekilde daha iyiye nasıl gidilir nasıl geliştirebiliriz hep düşündüğümüz bir durum.Arada çıkan olumsuz durumları da olabildiğince bertaraf etmeye çalışacağız.

• Şöyle olabilir yönetici,yazar ve hf üye grubunun tamamı olur yada bir kısmı dışarı da kalabilir gibisinden diye düşünmüştür.

Dediğiniz gibi sitedeki yetkili kişilerin online süre sıkıntısı olmasaydı belli mesaj sayısı ya da üye grubu altına onaylı mesajlar uygulaması gelebilirdi. Yeni üye olan birisini mesajını kontrol edip yayınlamak bir önlem olabilir ama direk örnek olarak sen hf üye grubunda değilsin yorum atma gibi bir uygulama olur ise o kişi zaten ben üye olsam da olmasam da mesaj yazamayacağım deyip üye olmaktan vazgeçebilir diye düşünüyorum. Ya da bu belli mesaj yada hf üye altına onaylı mesaj olayını sadece yetkililer değil de artık kendini kanıtlamış 3-5 kişiye yetki verilebilir ise bir çözüm getirebilir.

• Şöyle birşey var buraya model okumaya Öğrenmeye devamlı aktif olmaya gelen 100 üye vardır ama ben bakıyorumki böyle giderse meterolijiyi Öğrenmeye değilde hava nasıl olacak kar yağacakmı diye bakmaya bilgi edinmeye girecek belki 3000 kişi olacak şimdi eleştirmek için söylemiyorum ama konuya ince detaylara hakim olmayan birinin konusuna girip Balıkesir ne olur dediğinde cevaben sağlıklı bir cevap alamaZsa forumun kalitesi düşer ben böyle düşünüyorum o Yüzden aynı konudan çok olması veya bilgi kirliliği yaratacak konular bundan sonra tehlikeli çünkü hitap ettiğiniz kesim çoğaldı ki bence çok daha fazla olacak

• Yarım dakika geçmeden 1 sayfa atladığı zamanlara geldik. Ki sadece model yorumlama konusu yok sitede. Ne kadar aktif olursak olalım, sayımız fazla da olsa yetişemeyiz her mesaja :) . Sizlerin yardımı olursa görebiliriz ancak, UYGUNSUZ MESAJI RAPOR EDİN.

AF-YOK

• Şöyle birşey var buraya model okumaya Öğrenmeye devamlı aktif olmaya gelen 100 üye vardır ama ben bakıyorumki böyle giderse meterolijiyi Öğrenmeye değilde hava nasıl olacak kar yağacakmı diye bakmaya bilgi edinmeye girecek belki 3000 kişi olacak şimdi eleştirmek için söylemiyorum ama konuya ince detaylara hakim olmayan birinin konusuna girip Balıkesir ne olur dediğinde cevaben sağlıklı bir cevap alamaZsa forumun kalitesi düşer ben böyle düşünüyorum o Yüzden aynı konudan çok olması veya bilgi kirliliği yaratacak konular bundan sonra tehlikeli çünkü hitap ettiğiniz kesim çoğaldı ki bence çok daha fazla olacak

Sizde haklısınız.

• Merhaba iyi geceler , öncelikle burada işin ehli olup benim gibi "havalar nasıl olacak acaba" deyip gelenlere gösterdiği hoşgörü için teşekkür ediyorum. Benim siz değerli forum yönetimine önerim konu sahiplerinin özellikle blog yazarlarının kendi yazdıkları konuya attıkları mesajların bir kopyasını otomatik olarak konu başına konulmasıdır bu nasıl olur bilmiyorum ama bizim gibi insanların epey bir işine gelecek ve konuya yapılan "trakya , istanbul , ege nasıl olur" gibi soruların spam halinde gelmesini bir nebze engelleyebilir saygılarımla.

-------------------------

Cevap:

Öncelikle merhabalar, sitemizi ziyaret ettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Konu sahiplerinin ilk mesajlarını sabitlemek gibi bir düşüncemiz vardı fakat mevcut forum sistemimiz buna müsade etmedi, gerekli eklentiyi bulamadık. Şayet bulabilirsek, böyle bir şey mümkün olursa dediğinizi yapacağız, mantıklı.

• Rapor sayfasında türkçe karakterler çıkmıyor:

Zitat

Mesajı Raporla
    İçeriği bir yöneticiye bildir
    Bu içeriği bildirdiğiniz için teşekkür ederiz.
    Forum ekibinin bir üyesi yakında raporunu kontrol edecektir.