2015/16 Kış Sezonu Beklentileri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• GEÇMİŞTE dediğin gibi şimdi olaylar farkı azor öyle bir konum alacak ki size polar gelecek şansın çok çok zor ama sistem size doğru gelirkende muhtemelen gücünü kaybeder yada hafifler hafiflemeden gelirse zaten her iki bölge için efsane olur :)

Olaylar farklı demiş, evet farklı Karadeniz bu kış çok daha şanslı.

Azor öyle bir konum alacak ki diyor, nerden gördü orayı sadece bunu eleştiriyorum ben. Bize gelene kadar gücünü kaybedecek diyor. Nerden gördü bunu.

Bu yorum mantıklı da benimki mi mantıksız ?

• Günde 4 kere değişen mevsimsel modeli kaynak göstermek nasıl bir saçmalık? Bende jamsteci gösteririm. Sen kaç kere gördün doğu Karadenize polar indiğini nasıl bir kafa bu? Birde kuruyacakmışız sizde yağış varda noluyor hep şakır şakır yağmurlu. Git jet stream ne araştır bu seneki jet streame bak. Görürsün kim şanslı kim değil.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Tamam benim hatam konuyu kapatalım

Tamam teşekkürler, yalnız arkadaş bu yorumları görsün. Silmeyin bence, siz kaybedersiniz, çünkü dışarıdan çok kötü görünüyor.

Ya da silerseniz de benim yazdıklarımı ona iletin veya siz anlatın lütfen.

Teşekkürler, iyi akşamlar.

Bu arada unutmadan; Bayramınız mübarek olsun.

• Günde 4 kere değişen mevsimsel modeli kaynak göstermek nasıl bir saçmalık? Bende jamsteci gösteririm. Sen kaç kere gördün doğu Karadenize polar indiğini nasıl bir kafa bu? Birde kuruyacakmışız sizde yağış varda noluyor hep şakır şakır yağmurlu. Git jet stream ne araştır bu seneki jet streame bak. Görürsün kim şanslı kim değil.

98 Şubat ayına bak da gör Doğu Karadeniz'e inen polar sistemleri.

• 98 Şubat ayına bak da gör Doğu Karadeniz'e inen polar sistemleri.

Bakacağım şimdi ama inşallah orta Karadenize gelen sistemleri doğu Karadeniz demiyorsundur. Bak soğuk oradan girecek türkiyede 850 hpa da en soğuk yer doğu Karadeniz olacak öyle sistem oradan girmiş olur. Bir - 8 gelince değil.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

Şakır şakır yağmur mu.

Kavga niyetim yoktu ama sen sataştın, ortamı gerdin güzel kardeşim:)

Şimdi bak güzelim, siz geçen sene 8 Ocakta kaç günde ne aldınız?

Karadeniz kıyıları kaç saatte ne aldı bunu araştır.

Oralar Şubat taki efsane sistemde, kaç günde ne aldı, Karadeniz kıyıları 8 Ocak sisteminde kaç saate kaç cm aldı. Bunu da araştır.

4 kere değişen modeli kaynak göstermedim, pc de o yüklüydü, üşendim başka resim kopayalamaya.;)

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Bak mete kardeşim, bak güzel kardeşim, diyorsun ki sen asıl 850 hPa soğuğu, Doğu Karadenizde olacak. Bu az bir olasılıktır.

Çünkü Marmara, Doğu Karadenizden daha batıdadır, Dünyanın dönüş hareketine göre de ilk her zaman Marmarayı vurur soğuklar.

8 Ocak sisteminde 850 hPa daki asıl soğuk Marmaradaydı, Marmaranın kaç günde aldığını, Doğu Karadeniz kıyıları kaç saatte aldı.

Sizin 200-300 metrelerde ne kadar kar olur bilmem, bizim buralarda metreler olur o rakımda, söylemiyeyimde utanmayın.

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Samet; arkadaşla hava hakkında tartışıyoruz, silmezseniz sevinirim.

Birincisi az da olsa bir tanisikliginizin olmadığı birine adıyla hitap etmezseniz sevinirim konunun ne olduğu belli bu konu sizin kişisel tartışma yeriniz degil mesajları silecegim devam eden arkadaşları uzaklastiracagim. Bilginize