Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Spor konularında çok fazla tartışma oluyor zamanında hem futbol hemde basketbol konuları vardı, ancak herkes gerekli mesafeyi korumayıp fanatikliğe başvurabiliyor buda tartışma çıkarıyor o yüzden spor konusu sanmıyorum ki açılsın arkadaşlar..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Spor konularında çok fazla tartışma oluyor zamanında hem futbol hemde basketbol konuları vardı, ancak herkes gerekli mesafeyi korumayıp fanatikliğe başvurabiliyor buda tartışma çıkarıyor o yüzden spor konusu sanmıyorum ki açılsın arkadaşlar..

Seviyeyi koruyabiliriz açılsın bence koruyamayan olursa da ceza verilsin diğer konularda verilmiyor mu?

• Seviyeyi koruyabiliriz açılsın bence koruyamayan olursa da ceza verilsin diğer konularda verilmiyor mu?

Daha önce denendi bu olmuyor arkadaşlar.Açılmayacak o bölüm ne kadar denilirse denilsin ne yazık ki olan oluyor.

• Kuvvetli el nino etkisinde geçen kışları takip eden yaz mevsimlerini
    merak ettim ve küçük bir araştırma yaptım. Buna göre
    1958,1966,1973,1983,1987,1998 ve 2010 kışlarında kuvvetli el nino
    (anomali 1 derecenin üzerinde) varmış. Bu kışları takip eden yaz
    mevsimlerinde sıcaklık ve yağışların normalden sapma ortalaması
    aşağıdaki gibi gerçekleşmiş.

Sonuç olarak bu analog tahmin yöntemine göre, 2016 yaz mevsiminin Avrupa
    geneli ve ülkemizde bazı profesörlerin beklentilerinin aksine normalden
    soğuk ve normalden yağışlı geçme ihtimali daha yüksek görünmektedir.

Peki bu yıllarda şubat ayı sıcaklığının normalden sapması nasılmış diye merak ediyorsanız onu da paylaşayım.

• ilk defa biri mantık li konuş tu tebrik ederim seni

• arkadaşlar geçmiş yılların deniz suyu sıcaklıklarını bulabilecegimiz bir link var mıdır?
    bugün itibari ile iskenderun'da 18 derece deniz gecen sene kaçmış merak ettim?

• @Bay Hava el nino seneleri anladığım kadarıyla bol bol konveksiyonel yağışa sebep oluyor iç kesimlerde belirgin bir yağış fazlalığı var peki bunun sebebinide bilebilme şansımız var mı?