Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hiç mi sıkılmıyorsunuz be çalışmaktan. Hayatınızın en verimli, en güzel, en tatlı yıllarını orada yiyip bitiriyorsunuz. İnsan az sakin olur, tamam elbette çalışacaksınız yoksa hayatınızın geri kalanı çöp olur ama kendinizi çok boğmayın. Ben lisedeyken 5-6 tane saçlarında çok yoğun şekilde beyaz teller olan arkadaşım vardı. Hepsi çalışmayla bozmuştu kafayı. Stresten, hep düşünmekten, kafaya takmaktan erken kar düştü saçlarına.

Ama benim ve benim gibi olan arkadaşlarım asla o kadar sıkıntı çekmeden bir şeyler başardılar.

Az hayatınızı yaşayın yahu.:)

• Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim herkeze.Bukadar konun uzmanı bir aradayken sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Benim oğlum 3 sınıfa gidiyor fen bilimleri dersinden proje ödevinde oğluma gökyüzü ve dünya konusu çıktı bunula ilgili kısa film götürmemiz gerekiyor okula. Önerebileceğiniz bu yaş grubuna uygun belgesel varmıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim. Yağmur nasıl oluşur kar nasıl oluşur bulutlar güneş bunun gibi konular olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim herkeze.Bukadar konun uzmanı bir aradayken sizlere bir konu hakkında danışmak istiyorum. Benim oğlum 3 sınıfa gidiyor fen bilimleri dersinden proje ödevinde oğluma gökyüzü ve dünya konusu çıktı bunula ilgili kısa film götürmemiz gerekiyor okula. Önerebileceğiniz bu yaş grubuna uygun belgesel varmıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim. Yağmur nasıl oluşur kar nasıl oluşur bulutlar güneş bunun gibi konular olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.

Valla üçüncü sınıf için ağır değil mi hocam bu dersler :)

• Hiç mi sıkılmıyorsunuz be çalışmaktan. Hayatınızın en verimli, en güzel, en tatlı yıllarını orada yiyip bitiriyorsunuz. İnsan az sakin olur, tamam elbette çalışacaksınız yoksa hayatınızın geri kalanı çöp olur ama kendinizi çok boğmayın. Ben lisedeyken 5-6 tane saçlarında çok yoğun şekilde beyaz teller olan arkadaşım vardı. Hepsi çalışmayla bozmuştu kafayı. Stresten, hep düşünmekten, kafaya takmaktan erken kar düştü saçlarına.

Ama benim ve benim gibi olan arkadaşlarım asla o kadar sıkıntı çekmeden bir şeyler başardılar.

Az hayatınızı yaşayın yahu.:)

Katılıyorum. Dersler elbette önemli ama önce sağlık. Ben okulu o kadar kafaya takmıyorum da sınav önemli hacım :) bir sene dişimizi sıkacaz

• Ders ve sınav telaşesinde olan arkadaşlara öncelikle şunları söylemek isterim ; arkadaşlar hep ders çalışıp bir yerlere gelmek adına kafasını kitaplardan ve deneme test kitapçıklarından kaldırmayan biri olarak ben ,hayatın temposunda elime ne geçti diye irdelediğimde elbette güzel şeyler geçmiştir ancak ;hayat çalıştıkça daha fazlasını isteyen bir yapıya sahip, fakat her yaşın ayrı bir güzelliği vardır ya işte bundandır ki yaşınızın , içinde bulunduğumuz çağın kıymetini bilmek çok zor , aslında bizler kıymetini biliyoruz da birileri kıymet bildiğimizi anlamıyor :) neyse daha fazla kafanızı bulandırmak istemem velhasıl diyeceğim şu ki ; ne ekersen onu biçersin der hep bu yaşlarda annemiz babamız bizlere ama geçmişe bakıyorum da ; ne eksiysem onu biçmeyi bırak hala ekmeye devam ediyorum yaşım 27 ve ne zaman biçeceğim diyorum allahım ben ektiklerimi mezarda mı ?? Diye soruyorum bazen kendi kendime:) onun için herşeyi tadında bırakın ; olmuyorsa da bunda da hayır vardır diyin geçin ...:)

• Katılıyorum. Dersler elbette önemli ama önce sağlık. Ben okulu o kadar kafaya takmıyorum da sınav önemli hacım :) bir sene dişimizi sıkacaz

Benim daha TEOG'a 2 yılım var.Henüz 6. sınıftayım ama tek sıkıntım çalışamıyorum.Bir türlü kendimi veremiyorum.Buna rağmen başarılı olsam da hep böyle sürmeyeceğini biliyorum.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA