2015-2016 Dönemine Ait Sonbahar ve Kış Beklentileri

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne biliyorsun kardeşim, dolaylı molaylı bişeyler öğrenmişsin, iklime en ufak etkide doğrudan etkidir, 1.8 ne etki yaratır, şu şekilde azor şu anda göründüğü gibi kuvvetli olmayıp sistemleri çok fazla doğuya itmeden tepemize takar bol bol salardı üstümüze, nao nötre yakın seyreder doğu avrupayı soğuk ve yağışa teslim ederdi, örnekleri çok,arşivi araştır biraz,çıkmışsın ergen ergen konuşuyorsun,aksini ıspatla bende karşılık vereyim,hadi bakalım

söyleceğimi söyledim git oku düzgün konuş önce

• Dediğin gibi olsun, yukarda yeni paylaştığım orhan şen tahminini oku,yenidir,bakalım ne demiş.

başka bir yazısında da kışın aralığın ikinci yarısından sonra başlayacağını söylemiş bu nerdeyse her yıl olan bir durum el ninoyla ne alakası var
    http://www.aydinlikgazete.com/…ino-sonbahari-h77509.html el nino yüksek olduğun beri ekstrem olaylar ne kadar fazla oldu demek istediğim el ninoyu çok abartıyorsunuz her hava olayını el ninoya bağlama kardeşim

• Aslında adamın pek suçu da yok kanallar reyting kapmak için işin içine farklı senaryolar katıyor.Başarılı da oluyorlar ne yazık ki.

• başka bir yazısında da kışın aralığın ikinci yarısından sonra başlayacağını söylemiş bu nerdeyse her yıl olan bir durum el ninoyla ne alakası var
    http://www.aydinlikgazete.com/…ino-sonbahari-h77509.html el nino yüksek olduğun beri ekstrem olaylar ne kadar fazla oldu demek istediğim el ninoyu çok abartıyorsunuz her hava olayını el ninoya bağlama kardeşim

Sen loto'danmı çıktın,bi git burda millete bazılarına cevap vere vere sıkıldım.

• Eğer söyledikleri doğru ise evet artış olur çünkü güneş bir anda 9000 bin santigrat artış olacakmış ki bununda etkisi olur muhakkak dünyaya. Karanlıktan kastı kapkara bir dünya değil gazlardan dolayı patlama oluyor ve mavimsi bir görüntü oluyormuş eğer doğru ise

Güneşte herhangi bir ısı artması dünyaya etki etmez. Çünkü uzayda tanecikli yapi bulunmadığından dünya güneşin sıcaklığı ile değil ışığının dünyaya çarpıp ısıtmasıyla ısıtır.

• arkadasımın verdiği bilimsel bilgiler tamamen doğrudur..sen meteoroloji profösörü müsün diyen arkadaşın cahillipine verelim..verdiği bilgilerle meteoroloji biliminin ne alakası var...neyse komik insanlarda lazım bu topluma..

• Güneşte herhangi bir ısı artması dünyaya etki etmez. Çünkü uzayda tanecikli yapi bulunmadığından dünya güneşin sıcaklığı ile değil ışığının dünyaya çarpıp ısıtmasıyla ısıtır.

Doğrudur zaten benimde idda ettiğim bir şey yoktu sadece görmüştüm arkadaşları aydınlatmak için paylaştım ;)

• Sabah gibi bir gazeteye inanıp da paylaşmasaydınız keşke. Önce araştırmak gerekiyor, bu da Sabah gibi gazetede çalışan gazetecilerin yaptıkları şeyler değil.

• kaynak gösteremem çünkü yazdığım 3 madde benim tahminimdi.

ben inandım çünkü Discovery Channel'daki WORMHOLE with Morgan Freeman adlı programda buna benzer bir hikaye anlatılmıştı. Aslında yazdığım tahminleride oraya dayandırdım. Çünkü söylenenler elbette bambaşka sistemlerde yaşanan bambaşka olasılıklar ile meydana gelebiliyor. Dedim herhalde bizim güneş sisteminde de olacak.

Ki böyle şeyleri yiyen birisi değilim ama oldu bi kere vurmayın :D

Neyse konuyu dağıtmayalım, adminler kızıyor sonra :)

• 20-25 ekim arasında salınım var ama zayıf olacak gibi. Yine diyorum o tarihlerde gündüz sıcaklığı min 10 dereceden aşağı inmez. Ama Azor boş durmuyor, 30 Ekim-1 Kasım civarında ilk kar yağışını ülkemize getiriyor ;) Seçim gününde kar görme ihtimalimiz şimdiden çok güçlü.

Kendi mesajıma alıntı yapıyorum kusura bakmayın ama görün istedim.