16 Subat Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• 9 şubat sistemi ile
    1100 metrelik kartepe 175 cm
    500 metrelik aydos 150 cm kar aldı

aydos 150 cm filan almadı yahu ben geçtim oradan diyorum... aşağıdaki en yakın asfalt yolun 330 metre rakımı var. orada 40 cm kar vardı dün gece...

yukarısı 530 metre olduğuna göre olsa olsa en fazla 80 cm kar vardır...

• her ne kadar cok etkılı gorunseler de ben her ıkı sıstemın de su anda gorundugunden daha az etkı yapıp gıdeceğini düşünüyorum..hele ılk sıstem yanı 17 subat ıcın karaadenız marmara olursa kky..ıkıncı sıstem de genelde kky gece soğuk olursa kar yagısı olur..Hem gercekten bu gelecek sıstemler benı heyecanlandırmıyor cunku 1 martta ızmıre donecegım ne olursa olur ama buradan da mıllete gaz vermeyın efsane gelıyor esfane gelıyor dıye gorduk 9 subat efsanasını kky den oteye gecemedı o yuzden sureklı tekrarlıyorum ama bır beklentım yok..bu siteye gırdıkten berıdır kar goremıyorum eskıyı ozledım eskıden surpriz olurdu kar yağması burada yok kutle gelıyor yok su anda DEK var gfs surada bu bana ugursuz geldı..eskısı gıbı ne kadar yagacagını bılmeden ne zaman baslayacagını bılmeden ne zaman bıtecegını bılmeden yasamak daha guzeldı neyse cok uzun yazdım yenı sıstem gelecekse ıyısıyle kotuuyle hayırlı olsunnn

• ıyı geceler arkadaşlar bunyamın surmeli bizleri çok mutlu edecek haberler vermeye başladı bu guven bu cesaret nereden geliyor bılmem ama şubat beyaz bır kış olacak ıkı sıstem var dedı ayın 24 uzun soluklu soguk ve kar geliyor dedi holeyy[hr]17 sisteminde istanbul karla karışık yagmur degerlerınde dedı bakalım hayırlısı[hr]GFS'ye (yeşil) göre Şubat sonuna kadar en az 3 kere daha kar yağabilir ama topluluk tahmini (beyaz) öyle söylemiyor
    İstanbul, Türkiye
    Gömülü resim için kalıcı bağlantı

• Beylikdüzü'nde şu an kar yağıyor öyle atıştırmalık da değil yoğun bir şekilde :) saat : 06:40 sanırım bulut geçiyor pek anlamadığım için :( derken sulukara çevirdi :(

Einmal editiert, zuletzt von asimelek ()

• Son 1 gün kala rüzgar haritalarına bakın ve de skıron gibi sınırlı alan gösteren modellere bakın.İstanbul için ayın 17'sinden 20'sine kadar kar var. :)

• kardeşlerim daha öncede yazdım bu 17 sistemi ince hesap gerektiriyor farkındaysanız gfs bir veriyor bir vermiyor çünki doğudaki ab ve yb ile kuzeydeki yb nin konumu hafif oynamayla değişiyor... kuzeydeki yb den çok doğudaki ab ve yb alanı önemli batıda azorla sıkıştırarak ülkemize sokuyor sistemi son 24 saat önemli

• Bu arada tahminlerini beğendiğim İlmeteo İstanbul için Salı ve Çarşamba hafif kar yağışı öngörmüş.Sıcaklıkların 0-1 derece olması da gayet dikkat çekici geldi bana.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Evet ilmeto istanbula sali ve carsamba hafif kar yagisli germis gayet guzel tahmin bunyamin surmelide karla karisik yagmur dedi bakalim hangi tahmin tutacak hayirli olsun

• siz hafif kar yağışlı olayına takılmayın fazla sonuçta sıcaklık 0 derece ve altında olursa poyraz 65 km hızla eserse ocak başındaki sistemden daha fazla kar alır istanbul