9 Şubat (Kışın 2. fazı) Başlıyor

• Evet verecek dedik 50 tane eleştiri aldık neyse ben de alıştım artık :) buna ek olarak ayın 21-22'si gibi Azor'un 1045 mb dan kuzey atlantik üzerine ve İngiltere - Fransa civarlarına doğru bir hareketini ekliyorum, eğer sibirya gücünü çabuk yitirmezse azor ve sibirya arasından "BALTIK -ROMANYA otobanından" sarkacak kuvvetli bir soğuk ve yağışlı hava bekliyorum. Bunun detaylarını sizlere ulaştıracağım.

• Evet verecek dedik 50 tane eleştiri aldık neyse ben de alıştım artık :) buna ek olarak ayın 21-22'si gibi Azor'un 1045 mb dan kuzey atlantik üzerine ve İngiltere - Fransa civarlarına doğru bir hareketini ekliyorum, eğer sibirya gücünü çabuk yitirmezse azor ve sibirya arasından "BALTIK -ROMANYA otobanından" sarkacak kuvvetli bir soğuk ve yağışlı hava bekliyorum. Bunun detaylarını sizlere ulaştıracağım.

hocam bu açıklamanızı üstüme aldım.ama benim ki eleştiri değildi.sadece işin mantığını anlamaya çalışıyordum.yanlış anlaşıldığıma inanıyorum.

Hocam 2.dalga insin de ölsem de gam yemem.Sanırım en fazla Doğu Karadeniz etkilenecek değil mi?

• Hocam 2.dalga insin de ölsem de gam yemem.Sanırım en fazla Doğu Karadeniz etkilenecek değil mi?

2 gün önce sinoptiklere göre olmayan sistem 2 gündür görünmeye başladı.dün akşamda konuştuk semih kardeşim en fazla sana yarar diye.ama wildleo hocamız baltık-romanya dedi .öyle olursa sistem marmara ve batı karadenizin olur.hocama mahçup olduk.bir bildiği vardır deyip sistemi bekleyeceğiz artık.

• 2 gün önce sinoptiklere göre olmayan sistem 2 gündür görünmeye başladı.dün akşamda konuştuk semih kardeşim en fazla sana yarar diye.ama wildleo hocamız baltık-romanya dedi .öyle olursa sistem marmara ve batı karadenizin olur.hocama mahçup olduk.bir bildiği vardır deyip sistemi bekleyeceğiz artık.

Wildleo hocamız o dediğiniz sistemi 2.dalgadan sonra öngörüyor.Önce 2.dalgayı konuşalım 3.dalgada zamanı gelince konuşulur

Wildleo hocamıza güvenimiz tam tabiki ve dedikleri yavaş yavaş oluyor

• Hocam 2.dalga insin de ölsem de gam yemem.Sanırım en fazla Doğu Karadeniz etkilenecek değil mi?

Sibiryanın huyudur, soğuk havayı güney batıya doğru iter hele de 1040 mb'yi geçmeye çalışırsa daha da güçlü iter, ben 2. sistemin biraz daha batıdan inebileceğini öngörüyorum, yine en güzel haliyle Orta ve Doğu Karadeniz etkilenir ancak batıyı da etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. İstanbul için dek görünüyor poyraz fırtına şeklinde eser. 3.dalganın rotasını yukarıda belirtmiştim.

• Sibiryanın huyudur, soğuk havayı güney batıya doğru iter hele de 1040 mb'yi geçmeye çalışırsa daha da güçlü iter, ben 2. sistemin biraz daha batıdan inebileceğini öngörüyorum, yine en güzel haliyle Orta ve Doğu Karadeniz etkilenir ancak batıyı da etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. İstanbul için dek görünüyor poyraz fırtına şeklinde eser. 3.dalganın rotasını yukarıda belirtmiştim.

Hocam daha erken ama size bir sorum olacak.Cetvel mi alayım metre mi alayım? :D

• Sibiryanın huyudur, soğuk havayı güney batıya doğru iter hele de 1040 mb'yi geçmeye çalışırsa daha da güçlü iter, ben 2. sistemin biraz daha batıdan inebileceğini öngörüyorum, yine en güzel haliyle Orta ve Doğu Karadeniz etkilenir ancak batıyı da etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. İstanbul için dek görünüyor poyraz fırtına şeklinde eser. 3.dalganın rotasını yukarıda belirtmiştim.

Kırımdan inen sistemler batı-Doğu ayrimi olmadan her yeri etkiler ama dogu karadeniz ve g.dogu anadolunun rekor kar yagislari kirimdan inen sistemlerle olmustur arastirirsaniz..

Üstad ecmwf de 17-18 inde görünen sisteme sibirya sistemi oyle değil mi? modele baktığımızda sibirya üzerinden soğuklar üzerimize geliyor yanlış görmediysem

• evet sibirya

teşekkürler,güzel tahminleriniz ve bilgilendirici açıklamalarınızı dikkatle takip ediyoruz,gelecek sistemin kuzey bölgeleri vuracağı aşikar gibi,hayırlısı olsun inş ecmwf inatla bugün verdiği çıktıyı vermeye devam eder,iyi tahminler üstad

• Bravo güzel yorum

Tşk,Balkan sisteminin g.doguya yaramamasinin sebebi,Asıl yoğun yagislar akdenizden geldigi zaman soğukların daha batiya yeni ulasmasi genelde sistemin sonunda yağışin kırıntılari kar seklinde duser balkanlarin g.doguya yaramasi icin kırim sistemi gelir kar yagar sonra yb oturur hazir soğuk ustune akdenizden yagis gelirse g.dogu balkanlardan kar alir o yuzden kırım şart..

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.7k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.7k
      Views
      296k
      3.7k
    3. Yildirim5734

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.5k

• Interstellar
    2. Replies
      1.5k
      Views
      49k
      1.5k
    3. sura16

1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      756k
      11k
    3. Narsil

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 442

• Samet
    2. Replies
      442
      Views
      50k
      442
    3. onurcanN

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 263

• Samet
    2. Replies
      263
      Views
      3.8k
      263
    3. Samet

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      43

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      43
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      18
    1. Sonbahar’dan Kötü Haber Var…