GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dayanaksiz Yorum yapan üyelerin mesajları onaya verilecektir. Türkçe katliami yapıp konu dışına çıkan arkadaşlar da buna dahil.

• beyler hiç ümitlenmeyin artık bu iş bitmiştir kabullenelimki küresel bi kuraklık var amerikadaki kar fırtınası bile hiç etkili olmadı artık bundan sonra böyle buna alışmalıyız

• haha dayanaksız yorum yapıyomuşum dayanaklı yorum yapanlar nerde hani çıksınlar piyasaya saklanmasınlar noldu sistem yine ötelendi öteleyin öteleyin günün birinde gelir belki

• Bu aksam gfs sistemi verdiyse gece benim icin sorun degil istersem -30 istersem -40 versin hiç onemli degil.Bu sistem geliyor Ecmwf uzun vadde tahminide ongoruluyor.Saloncenuri kardes egede a.b olusumu soz konusu olabilirmi.Ecmwf oyle vermis iki uc gundur a.b alanlarini egenin etrafinda diziyor.En iyi senaryosu olarak 985 a.b merkezi izmir :)

• Gerekli işlem yapılmıştır. Banlama yapılmayacak ama yazıp yazıp yayinlanmayinca ne yapacaklar merak ediyorum. Konu yarın öğle güncelleme sine kadar kapatılacak 15 dakika içerisinde.

• Gerekli işlem yapılmıştır. Banlama yapılmayacak ama yazıp yazıp yayinlanmayinca ne yapacaklar merak ediyorum. Konu yarın öğle güncelleme sine kadar kapatılacak 15 dakika içerisinde.

Bir sorum olacak, konu niye sık sık kapatılıyor?

• gece guncellemesını cıddıye almayın yarın endeksler su an onemlı olan gunler yaklastıkca sıstem modellerde de rayına oturacaktır. iyi geceler..

• Sürekli aç kapa ceyeran ediyor

O zaman banlama yapmamız gerekiyor ne yazık ki ister istemez sizde veya başka bir üye de bu tür muhabbetlere giriyor. Konuda belli bir düzen olmasi lazım şu an için önlem bu duzeldiginde eski haline dönecek.

• Sürekli aç kapa ceyeran ediyor

bu konu senin şuan attığın mesajlar yüzünden kapanıp duruyor modelleme sayfasında adamlar neleri tartışıyor bence çok doğru bir karar veriyorlar
    çok geç açmadınızmı güncellemede açaydınız ya

• bu konu senin şuan attığın mesajlar yüzünden kapanıp duruyor modelleme sayfasında adamlar neleri tartışıyor bence çok doğru bir karar veriyorlar
    çok geç açmadınızmı güncellemede açaydınız ya

Kardeşim siteye daha dün gelmişsin bugün bana böyle bir laf diyon. Bu lafımda ne bir tepki ne bir öfke var. Sadece bi espri ettik abartmaya gerek yok :) Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum

• Kardeşim siteye daha dün gelmişsin bugün bana böyle bir laf diyon. Bu lafımda ne bir tepki ne bir öfke var. Sadece bi espri ettik abartmaya gerek yok :) Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum

neyse birşey demiyorum ilk cümleniz olmasa haklısınız siteye dün gelmekle 1 sene önce gelince birşey değişmiyor

durum ecmwf kötü gfs güzel gösterdi bakalım akşam ne yapıcak ecmwf