Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Oncelikle sunu soyleyeyim karayelle dek olmaz.2.si 2012 subat basi sisteminde yenibosna 40 45 cm kar yapti ben fark goremedim dedigin gibi ?

Ben sadece karayeli hesaba katarak yaptım tahminimi anadolu yakasını daha fazla etkiler çünkü 2012 de poyraz vardı ve avrupa yakası daha fazla etkilendi tabi sistemin daha çok rüzgar yönü yıldız olacak bu da il genelinde yoğun kar yağışına yol açabilir.Karayelde nasıl dek olmaz açıklarmısınız

• İç bölgelerde, egede, akdenizde kısacası Tüm yurtta tarımla uğraşanlar salı çarşamba perşembe gecesi kuvvetli dona buza dikkat etsinler. Sebze meyve piyasası fiyatta tavan yapar, buz don vurursa

Tarımcı arkadaşlar inşallah gerekli önlemi almıştır

• Teşekkürler bunu duymakta yetiyor bazen forumun ciddiyeti ve belirli bir seviyeye gelmesi için böyle açıklamalar gerekli yol bilgisi de dahil bunlar forumun kalitesini arttıracaktır,bu ne kardeşim yok okul tatil olurmu olmazmı.....

• Beyler bu mgm delirdi galına dk bir sistem değiştiriyor yine değiştirdi...

Mgm Ulusa ait bir kurumdur... Çok temkinli olmak zorundalar... Nitekim senelik arşivlerinde yıllık tahmin tutarlılıklarını değerlendirmek zorundalar...

Bu durumda her sene başarılarına yenisini eklemek zorundalar... Ellerindeki şarjörü bizim gibi boşa harcamaları onlara zarar verir...

"Yorum yapalım tutarsa tutsun tutmazsa da heyecanımız bol olsun" diyemezler... O yüzden güncellemeleri çok kıvrak yapıyorlar...

Eskiden mgm nin sitesi çok aktif değildi... Ben Meteoroloji işlerini telefonla arayıp soruyordum... (2003 yıllarında) Artık bana o kadar alıştılar ki; "Selâmün Aleyküm" dediğim anda beni tanıyorlar ve daha ben sormadan "Kartal'a kar bekliyoruz" ya da "beklemiyoruz" diyorlardı...
    :)

• Dediğine aynen katılıyorum kardeşim, millet mgm yi kötülemek adına her türlü iftiratı atıyor. Artık sıktı bu muhabbet.

• Dün geceki gfs senaryosu tutaydı dek lerin, siklonun kralını alırdık :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)