Ao Endeksi-Uzun Vadeli Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akşamki güncel endeksler. Bu tabloya göre birşeyler alabiliriz ama hafif ama orta kuvvet artık takip edip göreceğiz.

Ecm ao

RjdTbh.png

Eps Ao

Rjdsbf.png

GEFS AO

RXPEAH.png

Eps Nao

RXPryf.png

Eps PNA

Rjd1qt.png

• Akşamki güncel endeksler ! Artık Ao'dan Nao'dan geçtim sistem gelip gelmiyeceğini yada kırıntımı değilmi 2-3 güne belli olacak. PNA'yı yine test etmek için fırsat var gibi gözüküyor @4 Şubat PNA'cı olarak pozitifden negatife inişde sistem gelme ihtimali yüksek demiştiniz Ao'nun tam tersi olarak bakalım değişmezse eğer gelecekmi birşey 12-13' gibi.

Ecm Ao

Rc8LoP.png

Eps Ao

Rc8OKY.png

Nao

Rc8jw0.png

PNA

Rc8cxv.png

• Eps uzun vadeli tahminleri güncellendi. Aşşağıyada güncel sabahkini bırakıyorum. Nekadarda sabahki epsnin güncel endeksleriyle biraz farkılıklar olsada orta vadede uzun vadesi bu şekilde. Ayrıca SSW'den bi haber yok gözüküyor.

Ao

RiVorU.png

Nao

RiVEhH.png

PNA

RiVR8A.png

Orta vade sabahki güncelleme.

Ao

RiVQqf.png

RiVCIS.png

RiVr7G.png

• 12-13 ü istikrar sağlarken yılbaşındaki kar ihtimali azalma yönünde çıkmış bu verilerde...16-17 22-23 aralık ve 12-13 ocak ggs lik durumda...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 12-13 ü istikrar sağlarken yılbaşındaki kar ihtimali azalma yönünde çıkmış bu verilerde...16-17 22-23 aralık ve 12-13 ocak ggs lik durumda...

Hocam kusura bakmayın ne demek istediginizi biraz acarmisiniz, 16-17 22-22 aralık 'ta soğuk girişimi gözüküyor?

Yılbaşı bu şekilde şuanda. Halen birşeyler veriyor. Bir öncekinide atayım tekrardan fark gözüksün.

Geçen haftaki

RiQhyb.png

Yenisi

RiuL5y.png

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Endekslerin bir kısmı (pna, ecm eps ao) iyi anladığım kadarıyla 9-10 aralık için ama modeller ilginç şu an. Yarın akşam da düzelmezse daha da ilginç hale gelecek gibi

• Yılbaşı bu şekilde şuanda. Halen birşeyler veriyor. Bir öncekinide atayım tekrardan fark gözüksün.

Geçen haftaki

RiQhyb.png

Yenisi

RiQNAI.png

burada azaltma degil artma var. Eskisinde ispanya da a.b olusup sogugu cekme ihtimali yuksekti. Ordan sekse bile italyada olusurdu. Yenisinde olusmaz azor kitaya daha fazla hakim. Ingiltereden iskandinavyaya uzanan bir yb goruyoruz ki buda efsane tarzi sistemler deme bizim icin. Vakit uzun. Bekleyelim bakalim.

• Akşamki endeksler !

Ek olarak bir konuya değinmek istiyorum bazı duyumlar aldım burada paylaştığım bazı verilerin başka sitelerde direk copy paste yapıldığına dair isim ve adres zaten vermiyeceğim işim olmaz. İnsan alıntıdır diye not yazar en azından yazmalıda. Ben nasıl ücretli üyelik almadan önce twitterdan bir kac veri burada paylaştım bilenler bilir [ alıntıdır diye ekledim ] aynısını karşı taraftanda beklerim özellikle başka sitelerde. Twitterda paylaşılabilir sorun yoktur. Sonuçta burada bir emek var ücretle üyelik almışım veri paylaşıyorum paylaşmak zorunda değilim ama bunu bir hobi olarak ve bu sitede iyi vakit geçirdiğim ve ayrıca kar severlerin benim gördüğüm verilere ulaşmalarına yardımcı olmak için yapıyorum ve bunun başka sitelerde direk copy paste yapılmasına tepkimi haklı olarak koyarım. Emek hırsızlığı en sevmediğim şeydir. Bunun önüne geçmek içinde artık paylaştığım her veriye yazı ekliyeceğim umarım onuda silip atmazlar.

Ecm Ao

Rsk89s.png

Eps Ao

RsRBYP.png

Eps Nao

RskbnR.png

PNA

RsoRXy.png