GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaslar evet sbirya olmadan azorun pek bi işe yaramadığını gördük. Sbiryanin uyandigi gunleride gördük. Önemli olan basinclarin nerde konumlandigi.azor elinden ne geliyorsa yapti ama üstten sbirya bastirmadikca ne dogru dürüst yagis nede soguk inebiliyor.bugünkü guncellemede sbirya canlanıyor ama doguda konumlaniyor bize iskandinavyaya uzanmayan sbirya yarardan cok zarar getirir.simdi sali gununu bekleyip 192 ye girmesini bekleyecegiz.çünkü eger 192 ye girmezse bi güçleniyor bi yok oluyor

• Bu kadar cok ab kotu yb yaygin olamaz kisim kisim sistemler yapar oda zayif olur

Ben de onu diyorum.Azor'un ing'ye çıkması lazım.Balkanlara'a yb gelmesi lazım.Zaten bir ab olursa ege ve akdeniz civarından güzel kar alacağız ama bunun olması zor gibi geliyor.En azından bol yağışlı günler var tesellimiz bu. :-/

• Dikkatle seni takip ediyorum haklı çıkman için çünkü millet çok yükleniyor.Daha düne kadar "26 sını bekleyin sistemi görecekler şubat ikinci hafta civarı +2 -2 çok harika kar olacak" gibi iddiaların bilmem kaçta kaçtır tutturuyorum iddaların!Hayırdır bugün pek bi suskun gördüm seni!

Dostum 15 gundur ne diyorsam o. 26 ocak a kadar bekleyin dedim ama modeller cok gec veriyor. Ama sunu bilin .Bahsettigim subat 2.hafta civarindaki sistem gelecek. artik modeller o gun mu gosterecek bilemiyorum :D

Arkadaslar hatirlarsaniz 5 gun once subat 3.hafta ortalari bir sey gozukuyor demistim hatta bir sonraki gun cfs de vermisti bende cfs ye gulmeyin demistim. o civarlarda bi sibirya gorebiliriz soyliyim size. :D Bakalim neler olacak ama bence guzel gunler yakin mesaleleri yakin :D

• O degilde iskandinavya da ve orta avruaya a.b ler kamp kurdu heralde sistem tam anlamıyla bittiginde kar a gomulecekler.galiba pendikci gibi sali catsambayi bekleyip sbiryaya gözü dikecegiz bakalım neye meyletecek

• Cografya ci kardes neden hep iftira pesindesin acaba

bu subat 2.haftasi olayini ilk kim bildi. modellerde hic bisey yokken modellere 20 ocak yansoyacak dedim ve o gun yansidi. simdi guclwnecek dha da. neden hep saygizilkk pesindesin. insanin emegine saygi duyun. Gunlerdir gelecek sistemler hakkonda kafa patlatiyorum sizlerle paylasiyorum. Ama senin bu yapyigin cok ayip. kac yildir bu isle ugrasiyorum. gecen sene zor bela itu meteo yu kazandim istedkgime ulastim. simdi de buradaki heyecani yasamak icin sistemler uzerinde calisiyorum sizlere aktariyorum ama senin yaotigin buyuk bir ayip.

• Onumuzdeki modellerde bariz düzelme olabilir. Endexlerdeki sert iniş kaybolmuş batı avrupada ise yb öngörüluyor. Sibirya da dediğim gibi 1060 olmuş inş bize yönelir.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

Einmal editiert, zuletzt von EneSnow ()

• 2012 ocak 22 sigibi hemen hemen ayni basinclar varmış. Bundan önce hic akla gelmeyecek yerde sistemler gelmis.ama bo fark var.hava genelde bu sistemlerden once sogukmus. En iyisi saliyi beklemek olacak galiba

• 2012 ocak 22 sigibi hemen hemen ayni basinclar varmış. Bundan önce hic akla gelmeyecek yerde sistemler gelmis.ama bo fark var.hava genelde bu sistemlerden once sogukmus. En iyisi saliyi beklemek olacak galiba

Benimde kafam karıştı. Hafta içini bekliyelim.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !