30 Aralik'ta Soguk Hava Gelebilir

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşalr önümüz kış türkiye çok karlacak çok biraz sabır doyacay işslsh geçen seneden eseryokbusene uğursuz yıldan çıkıyoruz rahatolun:)

• Üstadselam,Umarım akşam içimizi ferahlatırsın :) uzun zamandır beri durumları takipteyim. 2-3 gündür yazmıyordum. Özellikle bu sabahtan öğleden sonraya kadar gelen tabloda ister istemez beklentilerimizin altına düştük ! Şöyle ki, ben İstanbul için konuşuyorum, en azından 30-31 (yılbaşı) için en fazla kky demiş B. sürmeli sıcaklığıda bu iki günde en fazla 4 en düşük 1 demiş , ama ocak ayının ilk günlerine girmedi şu an için.. Bence yılbaşı sistemini 30 cm gibi beklentilerde tutmayalım derim . Bu daha adam akıllı ilk kış sistemimiz.. Ocak ayın daha güzel olur inşallah, ilk günlerinde görünen sistemler ardı ardına inmeye başlar. ama yılbaşı istanbul da şu an örtü beklentisi zor, yağmur tanecikleri arasından kar görülür belki yükseklerde kara dönebilir !.bu sözü ben değil az önce cnnturk'de B. Sürmeli söyledi. Bekleyeceğiz ve göreceğiz ama en kötü tablo şu an için bu !ecmwf pazara kadar belki bir tık daha da güçlenir , gfs de tekrar dün akşam ki halini alır o zaman bu haberler tekrar revize edilebilinir bu ayrı bir konu. Takdiri ilahi Allhtan diyelim ve takibe devam edelim.

• Beklentiyi yüksek tutan arkadaşlar malesefki gfs sistemi şuan en güzel şekli ile gösteriyor.
    Benim beklentim üzülerek söylüyorum ki İstanbul kıyıları ve kıyıları yakın kesimleri şap şap dediğimiz yere düştüğünde eriyen cinsten bir ihtimal kar yağışı oda 31 gecesi ve 1i sabahı . İstanbulun yükseklerinde hatrısayılır bir şey olucağınıda şuanki elimdeki tabloya göre düşünmüyorum. 27 Kasımda bu sistemin kesin olarak geliceğini biliyordum fakat bu kadar batımızda konumlanıcağını sanmıyordum yazık oldu. GFS bu akşam değişmez ise elvada diyelim bu güzel sisteme 14 Ocaktaki diğer benim Cephsel Sistemi bekleyelim;)

• Üstadselam,Umarım akşam içimizi ferahlatırsın :) uzun zamandır beri durumları takipteyim. 2-3 gündür yazmıyordum. Özellikle bu sabahtan öğleden sonraya kadar gelen tabloda ister istemez beklentilerimizin altına düştük ! Şöyle ki, ben İstanbul için konuşuyorum, en azından 30-31 (yılbaşı) için en fazla kky demiş B. sürmeli sıcaklığıda bu iki günde en fazla 4 en düşük 1 demiş , ama ocak ayının ilk günlerine girmedi şu an için.. Bence yılbaşı sistemini 30 cm gibi beklentilerde tutmayalım derim . Bu daha adam akıllı ilk kış sistemimiz.. Ocak ayın daha güzel olur inşallah, ilk günlerinde görünen sistemler ardı ardına inmeye başlar. ama yılbaşı istanbul da şu an örtü beklentisi zor, yağmur tanecikleri arasından kar görülür belki yükseklerde kara dönebilir !.bu sözü ben değil az önce cnnturk'de B. Sürmeli söyledi. Bekleyeceğiz ve göreceğiz ama en kötü tablo şu an için bu !ecmwf pazara kadar belki bir tık daha da güçlenir , gfs de tekrar dün akşam ki halini alır o zaman bu haberler tekrar revize edilebilinir bu ayrı bir konu. Takdiri ilahi Allhtan diyelim ve takibe devam edelim.

a.selam.beklentiyi dusuk tutmakta tabiki fayda var. Istanbulun ic kesimlerinde 30 fazlasi olacaktir bence.ocak ayinin ilk gunlerinide hesaba katiyorum.b.surmelinin dedigi kadar hafif bi sistem degil.ecmwf bu halini bozmasin yeter.

• Selamun aleykum arkadaş lar bu sene tahmin etmiyorum sadece takip edip destek olmaya devam edicem ama bir ufak bilgi ekliyeyim dedim bu sefer sisdem yine degiscek ama sıcaklık beklenmedik bir sekilde havada ani soğuma olucak

• Beyler burdan Semih hocamada gönderme yapıcam gfs iyidir ama yakın vadede ecmw kadar iyi deil ben onu bekliycem ha semih hocam yılbaşında kar yağıyo efsane olmasa nolur :D

Ölmezden gelsem farkedermi yaşamıyorken

• İnşallah, Ecmwf en kötü son halini bozmasın yeter, tabiki gönül ister ki daha da kuvvetlensin ama insan gfs nin şu halini görünce razı oluyor vallahi ! Peki Üstad, nasıl çok mu kötü bozmuş gfs ?.. Bu saatten sonra toparlama eğilimine girermi , % kaç şans verirsin olumlu yönde toparlanmasına ?.. Hava_Forum ??