Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sabah 7.50 sıraları idi cizrede mükemmel örtü yapan bir kar ama devamı gelmedi buna da şükür rabbim buraların rahmetine çok ihtiyacı var böylesi bir ortamda .Ayrıca KRAL devamı gelecek mi buralara bilgin nedir bu konuda aydınlatırsan bizleri seviniriz ..:)

• sabah 7.50 sıraları idi cizrede mükemmel örtü yapan bir kar ama devamı gelmedi buna da şükür rabbim buraların rahmetine çok ihtiyacı var böylesi bir ortamda .Ayrıca KRAL devamı gelecek mi buralara bilgin nedir bu konuda aydınlatırsan bizleri seviniriz ..:)

Pazartesi geç saatlerde oraya da gelecek inşallah

• Pazartesi geç saatlerde oraya da gelecek inşallah

hocam pazartesi etkili olarak gelecek olarak anladım doğru mu geç saatlerde de olsa yani ama ??? ayrıca buraya gelmesi mucize gözü ile bakılan bir sistem kar yağınca herkes şaşırdı en son adam akıllı karı 2012 de almış bir yer cizre öncesinde 98 kışı sadece bu sene baya hareketli yani hocam inşallah 2016 her açıdan rahmetli olur buralar için .....

• Forum sessiz beyler 48 saat sonra kar geliyor uyanın :D

Az önce ''sistem takibi'' isimli konuya da yazdım. İstanbul'da kar olmayınca zaten Türkiye'de kar yok gibi bir şey oluşuyor. Aynen yazdığım mesaj:
    ''
    İstanbul'da kar yağmayınca sitede tahmin yapanların %90'ı susuyor. Türkiye İstanbul'dan ibaret gibi oluyor o zaman. Mesela G.Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu için Pazartesi-Salı-Çarşamba yoğun kar alabilir, almayabilir kısaca bir şeyler var. Ancak İstanbul gibi neredeyse saat saat tahminler yapılırken koca 3 gün için bazı arkadaşlar hariç tek kelime yazan yok. İşte hal böyleyken biz de mgm, accu, il meteo,wunderground bakıyoruz. Hepsi de yine bölgemiz için net tutarlı tahminler yapamıyorlar. Diyarbakır için ben hala ciddi bir tutarlılıkta tahmin verebilen site görmedim. İşte umudumuz buradaki tahmincilerin (ki görüyoruz saat saat tutturuyorlar) belki verilere göz atıp Türkiye'nin geneli için bir şeyler söylemesi ama o da olmuyor. Mecbur da değiller o ayrı konu ancak bu sitenin bir farkı olmasını da bekliyoruz işte..''

• Az önce ''sistem takibi'' isimli konuya da yazdım. İstanbul'da kar olmayınca zaten Türkiye'de kar yok gibi bir şey oluşuyor. Aynen yazdığım mesaj:
    ''
    İstanbul'da kar yağmayınca sitede tahmin yapanların %90'ı susuyor. Türkiye İstanbul'dan ibaret gibi oluyor o zaman. Mesela G.Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu için Pazartesi-Salı-Çarşamba yoğun kar alabilir, almayabilir kısaca bir şeyler var. Ancak İstanbul gibi neredeyse saat saat tahminler yapılırken koca 3 gün için bazı arkadaşlar hariç tek kelime yazan yok. İşte hal böyleyken biz de mgm, accu, il meteo,wunderground bakıyoruz. Hepsi de yine bölgemiz için net tutarlı tahminler yapamıyorlar. Diyarbakır için ben hala ciddi bir tutarlılıkta tahmin verebilen site görmedim. İşte umudumuz buradaki tahmincilerin (ki görüyoruz saat saat tutturuyorlar) belki verilere göz atıp Türkiye'nin geneli için bir şeyler söylemesi ama o da olmuyor. Mecbur da değiller o ayrı konu ancak bu sitenin bir farkı olmasını da bekliyoruz işte..''

Maalesef gerçekten öyle Türkiye İstanbuldan ibaret gibi gorunuyor, Bu durumu değişecek isimler yine buradaki Hocalarım olacak