Ege ve Batı Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Burada kar falan yok 1-2 cm var yok tadi çıkmaz bunun. Cay Dörtyol da da cok fazla yok galiba ust taraflara fazla yağmış.

Abi Dörtyol'dan sürekli araba geçiyor, orayı temizlediler zaten tabii olmaz :) . Hatta bugün bahçede arkadaşlarla piknik yaptık karlı havada. Bot boyu kar vardı. Artık 10 cm mi dersin 15 cm mi bilemem. Ölçmedim. Bak bu sadece bugün yağan kuru kar miktarı. Torosun üzerini nasıl kapatmış:

AF-YOK

• Bolvadin de değilim su an tatile ciktim Marmaris forever. Sabah - 10 ile çıktım su an +10. 1 hafta buralardayim. Bolvadinde kar yok gibi birşey. Haftaya geleceğim tekrar.

Ne güzel sıcacık.

Çay'ın köylerinde de hiç yok gibi bir şeymiş, en çok burası almış.

AF-YOK

• Salı günü için kehanette bulunmak isterken bir arkadaş saatler önce bunu yapmış ancak bir de ben yapayım =) Detaylı incelemedim açıkçası, kalburüstü şöyle bir baktığımda salı akşam saatleri için İzmir ve civarında yağış olasılığı gördüm. Eğer bu olasılık gerçekleşirse hava yeteri kadar ısınmayacağı için kar olarak düşecektir yağış. Ancak bu olasılık yine her zamanki gibi oldukça zayıf. Yağış hiç olmayabilir, olursa hafif olabilir ve merkez bölge için yine 2-3 derecelik bir sıcaklıkta kaliteli bir kar olmayabilir falan filan. Tümay Sönmez isimli bir arkadaş vardı o atlamazdı böyle ihtimalleri ama göremedim kendisini. İzmire salı günü için tahmini olan arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica edeceğim =)

• Aynen hocam katılıyorum ben birkaç gün uzak kaldım sağlık problemlerinden dolayı ama geri döndüm =) Foto paylaşımı da yaparız hele bi İzmir'e kar yağsın 150 tane foto atarım =)

• Geçmiş olsun :)) .

Teşekkür ederim hocam ben sağlamım da ailede oldu sağlık problemleri yine de çok teşekkür ediyorum =) neyse konumuza dönelim biz yine, tabi ege bölgesi son günlerde yağışsız ve kuru soğukla kaldığından konuya ilgi olmadı muhtemelen. Beklenen 3.sistem de "nanik" yapınca iyice moraller bozuldu bölgemizde. Ama enseyi karartmayalım. Özellikle iç egede yaşayan arkadaşlar şöyle düşünsün: "yahu bu İzmir'e 5-6 senede bir kar yağıyor ancak onlar her sene kar kovalamaktan vazgeçmiyor" o yüzden siz de vazgeçmeyin. En kötü şartlarda bile 3-5cm lik örtü oluyor bunun tadını çıkarın çünkü biz çıkaramıyoruz. Geçen hafta 1-2 saat seyirlik kar oldu da koca şehir çıldırdı mutluluktan. "bizim ortalamamız 20 cm ama bu sene 5cm oldu" diye düşünmeyin, çünkü kıyı bölgelerin 5 yıllık ortalaması 5cm, biraz empati yapın ve mutlu olun =)

• Salı günü için kehanette bulunmak isterken bir arkadaş saatler önce bunu yapmış ancak bir de ben yapayım =) Detaylı incelemedim açıkçası, kalburüstü şöyle bir baktığımda salı akşam saatleri için İzmir ve civarında yağış olasılığı gördüm. Eğer bu olasılık gerçekleşirse hava yeteri kadar ısınmayacağı için kar olarak düşecektir yağış. Ancak bu olasılık yine her zamanki gibi oldukça zayıf. Yağış hiç olmayabilir, olursa hafif olabilir ve merkez bölge için yine 2-3 derecelik bir sıcaklıkta kaliteli bir kar olmayabilir falan filan. Tümay Sönmez isimli bir arkadaş vardı o atlamazdı böyle ihtimalleri ama göremedim kendisini. İzmire salı günü için tahmini olan arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica edeceğim =)

Benim tahminim kuru soğuk :)

Valla hiç beklemiyorum.