Ege ve Batı Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Sistem çok rahat sabah 6'Ya doğru izmir'de. inceden kara uyanacağız gibi. neyse sabahlayayım ben en iyisi :D

Hocam heves, istek bunlar çok güzel şeyler de, objektifliğimizi etkiliyorsa gördüğümüzü yanlış gördürtüyorsa faydadan çok zarar getirebilir hem kendimize hem etrafımıza :)

• Saat 11:00 itibariyle yağışlı hava kütlesi İzmir'den giriş yapmıştır. İzmir'in batı ucu olan Çeşme ve Karaburunda yağış başlamış gibi görünmektedir radar görüntülerinde. Sıcaklık İzmir'de yaklaşık 4 dereceler civarındadır. Görüntüye göre 1 saat içinde yağış merkeze gelmiş olacaktır. Öğleden sonra da yağışın iç kesimlere doğru ilerleyecektir. Afyonlu kardeşlerim kar görecektir diye düşünüyorum sıcaklık müsait görünüyor çünkü :) Denizli soranlar oluyor bana kalırsa Denizli sıkıntı biraz sıcaklık olarak ama gece saatlerinde belki yüksek kesimleri kar alır. Onun dışında zor gibi.

• Saat 11:00 itibariyle yağışlı hava kütlesi İzmir'den giriş yapmıştır. İzmir'in batı ucu olan Çeşme ve Karaburunda yağış başlamış gibi görünmektedir radar görüntülerinde. Sıcaklık İzmir'de yaklaşık 4 dereceler civarındadır. Görüntüye göre 1 saat içinde yağış merkeze gelmiş olacaktır. Öğleden sonra da yağışın iç kesimlere doğru ilerleyecektir. Afyonlu kardeşlerim kar görecektir diye düşünüyorum sıcaklık müsait görünüyor çünkü :) Denizli soranlar oluyor bana kalırsa Denizli sıkıntı biraz sıcaklık olarak ama gece saatlerinde belki yüksek kesimleri kar alır. Onun dışında zor gibi.

Sistem yine Uşak için iyi kar bırakacaktır

• denzili hem enlemi hemde yükseltisi bakımından sıcak cephede kar alacak bi yer değil bence, en azından merkezinde ahım şahım bi kar yağışı olacağını sanmıyorum. ha kuzeyde rakımı yüksek ilçeleri var mesela bekilli gibi oralar için durum değişebilir. tabi gönül ister ki heryeri kara doysun :D

Geçen sene sıcak cepheden çok kar aldık hemde 20 cm 30 cm ben honaz ilçesindeyim

• Hadi hayırlısı gene kemalpaşa yiyecek kaymağı =) Yalnız radarda yağış görünüyor ama izmir merkezde bir damla bişey yok. Yoksa yine mi virga ? :)

Hocam merkezde yağma ihtimalı yok mu ? 4 derece şuan telefonum 2 derece gösteriyor

Einmal editiert, zuletzt von Composedly ()

• Şuan radar görüntüsüne bakarsanız zaten merkezde de yağış olması lazım hani kar yağmur bişeylerin yağıyor olması lazım ama yok =) Kar ihtimaline gelince şuan için merkez bölgelerde kar ihtimali yok, telefondaki uygulama İzmir için sıcaklık değerini Adnan Menderes havalimanından alıyor olabilir ki orası 2 derecedir doğrudur. Ancak konak-karşıyaka gibi sahil kesimler için şu an yaklaşık 5 derecedir sıcaklık bu da kar için yeterli değil tabi ki. Yağış gece saatlerine sarkarsa sıcaklık da biraz gerileyebilirse kar görürüz ama o da zayıf bi ihtimal gibi görünüyo.

• Evet izmirde yükseklere kar başlamıştır :) Karabağlar bölgesinde ise şuan hafif sulu kar vardır. Uslu bir çocuk olursak sulanmadan yere kadar inmeyi başarmış birkaç kar tanesi görebiliyoruz :) Anlık olarak İzmir'in neresinde ne oluyor görmek isteyenler şu adresten kameralardan bakabilir: http://www.izmir.bel.tr/CanliYayin/843/tr Ben şu an teleferik kamerasını öneririm mesela, mübarek tepede güzel yağıyor :)

• İzmir'e kar yağıyor.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein