Futbola Dair Her şey [Futbol Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Üslubunuza dikkat edin,crossbench arkadaşımızın yorumu fenerbahçeyle ilgili,kişi taraftarsa önce kendi takımının durumunu eleştirir bakar sonra diğer takımlar hakkında yorum yapabilir,ben başkan değilim ama taraftarım ve sizde iyi biliyorsunuz ki taraftar bir takımın herşeyidir, bu içişleri filanda değil lafları güzel anlayın,gözleriniz güzel okusun beyninize düzgün aktarsın.

Burada üslubun doğru olması için illa sizli bizli mi konuşmak gerekiyor kendi takımımızı eleştirmediğimizi kim söyledi bosuna mı Selçuk yuhlandı bende dahil birçok Galatasaraylı Galatasaray' dan memnun değiliz aynı şeyler Fenerbahçe içinde geçerli burada kimse kimseyi kayırmıyor herkes bildiģini yazıyor kaldıramıyorsanız bu konuya yazmazsınız.

• "Siz Barcelona rakiplerinizde Elche değil."

Bunun neresi kötü?
    Fenerbahçe bir Barcelona değil. Galatasaray veya Beşiktaş'ta bir Elche değil. Bunun neresi eleştiri? Somut gerçekler bunlar...

Şunada açıklık getireyim; burada benim takımımı eleştiren olursa konulara öyle müdahil olurum. Kendim eleştireceksemde 2-3 cümle ile kısa tutarım. Ama diğer arkadaşlar benim mevzuma dahil olup konuyu genişletirlerse elbette bende yazarım.

Sorun şu ki bizden galatasarayla ilgili bir yorum gelmiyor,Türkiyedeki büyük denen takımların ne alemde oldukları zaten ortada bunu yanlı olarak söylerseniz o zman bende müdahil olurum,ayrıca sizin yorumlarınızın içeriğinde alaycı,karştı tarafı ezmeye çalışan çok kelime ve cümle var,Neyse ben tepkimi şundan dolayı getirdim,ben geçen gün sizinle galatasaray başkan adayı ve bununla ilgili konuda konuştuk benim hiç galatasarayın onurunu kıran,zedeleyen buradaki galatasaraylı arkadaşları üzecek yada onları sinirlendirecek bir yorumum olmadı,size tavsiyem yazdığınız yazıları bir okuyun paylaştığınız resimlere bir bakın, bu olayda size herhangi bir aşırı tepkim olmadı ama diğer arkadaş üslubu sert bir şekilde olaya müdahil olursa ki tahminim yaşı benden çokça küçük üslübuna dikkat etmeli,burda herkes yorum yapacak adı üstünde forum,ama kmseyi hafife almayın,şurda 1 aydır konuşulan konularda galatasaraylı arkadaşların tarafsız baktığı hiçbir konu görmedim,bu benim yorumum,katılır yada katılmazsınız,amacımız burda kavga etmek filanda değil,ama buna bu başlığa yorum yazan her arkadaş dahil karşı tarafı kırmadan yorum yapmalı.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @baybarsky
    Ben diyorumki yazdımlarımdan rahatsız olanlar olabilir. Avatarlarımı sevmeyenler olabilir. Bu kısım beni pek ilgilendirmiyor.

Ama birilerini kırdıysam bana söyleyebilir o kişi veya kişiler. Sonuçta kavga etmek için burada değiliz.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• @"CrossBench"

İşte senin avatarlarından laflarından rahatsız olanları takmıyorsan bu seni ilgilendirmiyorsa,benim yorumlarımda kime dokundurmuşum kime laf etmişim pek ilgilendirmiyor,haksız bulduğum birşey olursa cevabını veririm, ayrıca sen burda bir forumdaysan elbette hem avatarına hemde yazdıklarına dikkat edeceksin,sana özel bir yer değil burası,facebooktan twitterdan istediğini yazarsın. Neyse bu konu çok uzadı,burda kavga etmek için değiliz tabikide.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @"CrossBench"

İşte senin avatarlarından laflarından rahatsız olanları takmıyorsan bu seni ilgilendirmiyorsa,benim yorumlarımda kime dokundurmuşum kime laf etmişim pek ilgilendirmiyor,haksız bulduğum birşey olursa cevabını veririm, ayrıca sen burda bir forumdaysan elbette hem avatarına hemde yazdıklarına dikkat edeceksin,sana özel bir yer değil burası,facebooktan twitterdan istediğini yazarsın. Neyse bu konu çok uzadı,burda kavga etmek için değiliz tabikide.

"haksız bulduğum birşey olursa cevabını veririm, ayrıca sen burda bir forumdaysan elbette hem avatarına hemde yazdıklarına dikkat edeceksin,sana özel bir yer değil burası,facebooktan twitterdan istediğini yazarsın. Neyse bu konu çok uzadı,burda kavga etmek için değiliz tabikide."

Bunu kaç defa demişimdir kim bilir... Benim avatarım ve yazdıklarım hiçbir kişiye veya kuruma zarar vermiyor. Yazdımlarımdan rahatsız olan kesim belli, olmayanda belli. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bana sövecek olan herkesi karşıma alıyor, ülke puanını gram önemsemeyerek başarılar Arsenal, başarılar Tottenham. '' Bizi desteklemeyeni ben neden destekleyeyim ? '' politikama devam ediyorum, edeceğim. Ha, pardon Trabzonspor'u zaten önemsemiyorum. Onlar hakkında konuşmayacağım.

Gerçek bir GFB'li değilsin demektir bu.

Albert Einstein

• 1907 Ultas'ın, KFY'nin, Gayri Resmi Fenerbahçe'lilerin ben Avrupa maçlarında Türk rakiplerini desteklediğini hatırlamıyorum. Bak şöyle diyeyim, bir kişi X Partisi'ni destekleyebilir ancak bu X Partisi'nin her dediğine katıldığını göstermez, genel olarak doğru buluyordu politikalarını. Genel olarak beğeniyordur. Harfi harfine katılmıyordur. Yani benim hatırlamadığım bir şey varsa bile, ben yine GFB'liyim. GFB'li olarakta, GFB'nin her dediği doğru demiyorum.

:)

Galatasaray'da bir tane taraftar grubu var. Oda belli. Diğerleri artık yok.

Üsteki resim 3-5 kişinin açtığı bir sayfa.

Şimdi soruyorum;
    1) Hem kendi kulübünün hemde diğer kulüplerin yetmeyip Federasyon ve milli takıma zarar veren AY'nin takımını mı destekleyecekler?
    2) Şike için savunma yapan AY'nin Galatasaray'da Avrupa'da şike yaptı diyip Strum Graz maçını izleten, daha önceki senelerde de gazete küpürleri ile UEFA'ya şikayet eden başkanın sahiplendiği takımı mı destekleyecek?

Ben Fenerbahçe Spartak Moskova'ya elensin istemiştim. Elendide... Sonra grup maçlarında desteklemedim. Tarafsızdım. Ama Plzen'i eledikten sonra destekledim. Benfica'yı elesinde istedim. Olmadı... Üzüldüm mü? Üzüldüm... Detaya gerek yok. Daha öncede dedim. Bir virüs var kulübün başında. Antivirüsler yetersiz kalıyor. Kulübe format atılmadıkça Avrupa'da desteklemem dedim. Senin dediğin diğer taraftarlar desteklemiyorsa bende desteklemem...

Twitter kullanıyorsan senin için tavsiye ettiğim hesap > https://twitter.com/revolutionfbcom

Albert Einstein

• @"Carl2"
    "Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın takımı değil. Aziz Yıldırım bir ölümlü, Fenerbahçe ise ölümsüz."

AY ölesiye kadar rahat yok o zaman... 6 bin oydu değil mi?

Albert Einstein

• @"Carl2"
    Fark etmez. Onu kollayanlar gitmediği sürece oda gitmez. Şu ölümlü dünyada sırasının gelmesini beklemeniz gerekebilir.

Bizdeki liseli ihtiyar heyeti gibi...

18 senedir aynı isimler...

Albert Einstein

• "haksız bulduğum birşey olursa cevabını veririm, ayrıca sen burda bir forumdaysan elbette hem avatarına hemde yazdıklarına dikkat edeceksin,sana özel bir yer değil burası,facebooktan twitterdan istediğini yazarsın. Neyse bu konu çok uzadı,burda kavga etmek için değiliz tabikide."

Bunu kaç defa demişimdir kim bilir... Benim avatarım ve yazdıklarım hiçbir kişiye veya kuruma zarar vermiyor. Yazdımlarımdan rahatsız olan kesim belli, olmayanda belli. :)

bir meteorloji sitesinin forumunda yazdığın yazılar elbette hiçbr kuruma zarar vermez ki öyle olması için çok vasıflı bir kurumun üyesi elemanı filan olman lazım:) olmayan yoktur ben sana diyim gerektiğinden sivri bir dil kullanıyorsun,dedim ya uzatmayalım,yanlış birşey olursa ki bu senin içinde geçerlidir benim içinde herkes yorum yapabilir.yeterki abartmayalım,herkesin diğerlerine saygıda kusur etmemesi lazım,taraftar olarak bize bu düşer,saygısızlık birbirini körüklüyor,futbol zevk oyunu değil mi? tatlı kızdırmalar hep olur olacaktır ama dozunu iyi ayarlamak lazım.sağlıcakla,buarada bir fenerbahçeli olarak akşamki maçta başarılar,ülkemizin puana ihtiyacı olduğu bu zamanlarda hangi Türk takımı olursa olsun desteklemeliyiz.

• bir meteorloji sitesinin forumunda yazdığın yazılar elbette hiçbr kuruma zarar vermez ki öyle olması için çok vasıflı bir kurumun üyesi elemanı filan olman lazım:) olmayan yoktur ben sana diyim gerektiğinden sivri bir dil kullanıyorsun,dedim ya uzatmayalım,yanlış birşey olursa ki bu senin içinde geçerlidir benim içinde herkes yorum yapabilir.yeterki abartmayalım,herkesin diğerlerine saygıda kusur etmemesi lazım,taraftar olarak bize bu düşer,saygısızlık birbirini körüklüyor,futbol zevk oyunu değil mi? tatlı kızdırmalar hep olur olacaktır ama dozunu iyi ayarlamak lazım.sağlıcakla,buarada bir fenerbahçeli olarak akşamki maçta başarılar,ülkemizin puana ihtiyacı olduğu bu zamanlarda hangi Türk takımı olursa olsun desteklemeliyiz.

Dediklerine katılıyorum. Şununda üstüne basıyorum;
    "ülkemizin puana ihtiyacı olduğu bu zamanlarda hangi Türk takımı olursa olsun desteklemeliyiz"

FB'yi destekler miyim ileride? Pek mümkün değil. İstisnalar olur (ŞL'ye direk gitmeyi kaybetme gibi) O zaman desteklerim.... AY giderse ve benim içinde şartlar oluşursa Saraçoğlu'na bile giderim. Daha öncelerden gitmişliğim var...

BJK'yi Avrupa'da desteklemezdim. Ama şampiyon takımımızın bir ayrıcalığı olmalı değil mi? ŞL çok önemli... BJK, Arsenal'e elensin istedim. UEFA'da daha çok puan toplarlar dedim. Dediğiminde arkasındayım. En hayırlısı böyledi BJK ve ülke puanı için.

TS geçen hafta BJK ve GS'den fazla puan toplayarak sonraki seneler için ŞL yerimizi sağlamladı. TS'nin ve GS'nin puanı ile bu ülke ŞL'ye direk gidiyor.(BJK için şuan birşey söylenemez) Sonra onları desteklemiyorum deniyor. Bizler Avrupalılar gibi değiliz. Türk'üz ve farkımız olmalı diye düşünüyorum.

Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Maç tahminimide yapayım...

Yenilgiye yakın maç olacak bizim için. Prandelli'nin kadro, diziliş ve taktiğine göre diyorum bunu.

Ama bu maç için nokta atışı bir sistem ile çıkarsak Arsenal'i yeneriz. İyi değiller... Ama bizde değiliz. Bizim tek sorunumuz doğru oynamıyoruz.

İçerideki maç için favori %90 biz oluruz. (Gruptaki gidişata göre değişir.)

Albert Einstein

• @"CrossBench"
    Türküz ve farklı olmalıyız diyorsan aynen benim yaptığım Galatasarayı desktelediğim gibi ilerde Fenerbahçeyide,beşiktaşıda trabzonuda yada o sene herkimse avrupada maç yapacaksa desteklemelisin,he içerdi istediğini yap Türkiyede rakibiz ama dışarda Türküz. Fanatikliğin bir sınırı olmalı sen dalga geçer desteklemiyorum dersen ben aynısını yaparsam Futbol futbolluktan çıkıyor bu ülkede sonra herkes kendi sahasında oynanacak maçta rakip takım taraftarı kovalıyor.Düşmanlığa gerek yok velhasıl maç için zor maç olacağını ama maçın berabere bitebileceiğini düşünüyorum,Arsenalin çok eksiği olduğu gibi defans adamları ağır..

• @"CrossBench"
    Türküz ve farklı olmalıyız diyorsan aynen benim yaptığım Galatasarayı desktelediğim gibi ilerde Fenerbahçeyide,beşiktaşıda trabzonuda yada o sene herkimse avrupada maç yapacaksa desteklemelisin,he içerdi istediğini yap Türkiyede rakibiz ama dışarda Türküz. Fanatikliğin bir sınırı olmalı sen dalga geçer desteklemiyorum dersen ben aynısını yaparsam Futbol futbolluktan çıkıyor bu ülkede sonra herkes kendi sahasında oynanacak maçta rakip takım taraftarı kovalıyor.Düşmanlığa gerek yok velhasıl maç için zor maç olacağını ama maçın berabere bitebileceiğini düşünüyorum,Arsenalin çok eksiği olduğu gibi defans adamları ağır..

Destekleme konusunda demek istediğim bu.

1) Hem kendi kulübünün hemde diğer kulüplerin yetmeyip Federasyon ve milli takıma zarar veren AY'nin takımını mı destekleyecekler?
    2) Şike için savunma yapan AY'nin Galatasaray içinde "Avrupa'da şike yaptı" diyip Strum Graz maçını izleten, daha önceki senelerde de gazete küpürleri ile UEFA'ya şikayet eden başkanın sahiplendiği takımı mı destekleyecek?

Bu 2 maddeye rağmen onlarca Fenerlinin içinde Benfica maçını izlemiştim.

Albert Einstein

• Ben geçen sene Fenerbahçe'nin son lig maçını izledim sırf arkadaşı kırmamak icin dostluk fanatikliğin önüne geçmeli.

• Twitter'da dolaşan taktik doğru ise Prandelli'yi kovmak için güzel bir neden...

Albert Einstein

• Destekleme konusunda demek istediğim bu.

2) Şike için savunma yapan AY'nin Galatasaray içinde "Avrupa'da şike yaptı" diyip Strum Graz maçını izleten, daha önceki senelerde de gazete küpürleri ile UEFA'ya şikayet eden başkanın sahiplendiği takımı mı destekleyecek?

Bu 2 maddeye rağmen onlarca Fenerlinin içinde Benfica maçını izlemiştim.

Bak şimdi 1.si evet bana görede şike olayı patlak verdiğinde aziz yıldırımın başkanlığı bırakıp kendi davasını gütmesi gerekiyordu,ama sadce futbol gündemini değil biraz başka gündemlerede baktığında bu olayın amacının aziz yıldırımı bitirmek olduğu adamı ergenekondan içeri atmak için dinledikleri ama şanslarına bu şike olayı patlak verince burdan vuralım dediği çok açık,üstelik şike yapıldıysa,kendi başımıza yapmadık herhalde,Trabzonsporun burda masum olduğunu kmse idda etmesin,senin yorumlarında şu yokmuydu azizbahçe değil fenerbahçe diye,sen dik durup dersinki ben Fenerbahçe takımını destekliyorum aziz yıldırımı değil. Nasılki birçok fb li adnan polatı ve mehmet cansunu sevmediği gibi.
    2.si benden daha iyi bilirsinki sizin yönetiminzdeki 3 kişi şike davası patlak verdiğinde federasyondaydı ve bu insanların fenerbahçe aleyhine belgeleri yada dayandırkları konularu uefa ya kendi elleriyle teslim ettiklerini..

Ben senden yaşça büyüğüm tahminimce,gördüğüm şu böyle davalar güdüldükçe ülkemizde futbol şiddeti durmaz,ama herkes birbirini sever sayarsa o zaman bunun önüne geçeriz.Ben istiyorumki bir fb-gs maçı öncesinde üzerinde fenerbahçe forması var diye masum kimse linç edilmesin dayak yemesin(bunlar herkes için geçerli). Futbolcular taraftara şirin gözükmesin sahada işini yapsın.Senin yaşın genç tek taraflı bakma herşeyi değerlendir. He aziz yıldırımın kendisi sevmeyebilir,nefret edebilirsin. Ortada başkanlar değil camialar olduğunu unutmamalısın unutmamalıyız. Bende gs ın real madridi burda yendiği maçta keyifle bir Türk olarak gurur duyarak izledim,uefa kupasını aldığındada süper kupayı kazandığındada..Zaten olması gereken yapmamız gerekende bu.

• Tribün yapmayı sevenler, tribünü sevenler kısaca tribün sevdalılarına, ultras kardeşlerime Youtube'de ki Ultras World kanalını tavsiye ederim. Bayadır takip ediyorum, çok güzel videolar var. Beşiktaş'ın rakibi Partizan'ın videolarını izledim. Gerçekten enfes.