Marmara Bölgesi Genel Tahmin-Raporlar ve Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kümülonimbüsler var, çok nemli ve fazla ılık. Rüzgar da lodos. Ne derseniz deyin ben gök gürültülü yağış bekliyorum. :D

SREH -9 Rezalet. :D Ama hortum lazım değil zaten.

• Şiddetli sağanaktan önce sağanak yağış geçişleri Edirne ve Tekirdağ dolaylarında görülebilir.

En iyi sınırlı alan modeli Euro4'ün yağış animasyonu:

Euro4 toplam yağışı şu şekilde öngörmüş:

Tekirdağ Diyagramı (GFS SENARYOLARI)

Kırklareli Diyagramı (GFS SENARYOLARI)

Edirne Diyagramı (GFS SENARYOLARI)

İzmit Diyagramı (GFS SENARYOLARI)

İstanbul Diyagramı (GFS SENARYOLARI)

Tedbir almakta fayda var, kırmızı alarm bile verilebilir bence.

Sistem Takip İçin... TIK

AF-YOK

Einmal editiert, zuletzt von KarTutkusu03 ()

• Öncelikle herkese iyi günler.

Konuyu uzun zamandır güncellemiyordum çünkü günlerimiz YB etkisi altında geçiyordu. Kaydadeğer bir durum, hadise olmuyordu. Artık yavaş yavaş rayına oturan taşlar değişiyor, patern değişiyor, aksiyonlu günlere adım adım ilerliyoruz ancak benim 23 Kasım - 4 Aralık arası sınavlarım var. Bu süre zarfında forumda olabildiğince aktif olmaya çalışsamda, bu konuyu güncelleyecek zaman bulamıyorum, bulamam. Çünkü biliyorsunuz oldukça detaylı, yazılı ve görsellik oranı yüksek güncellemeler yapıyorum. 4 Aralık'tan 14 gün sonra (net değil ancak muhtemelen 18-20 Aralık gibi) ikinci sınavlarım başlayacak, ben yine belirli bir müddet bu konuyu güncelleyemeyeceğim. Bu durumlardan ötürü sizden anlayış bekliyorum, şimdiki planım 5 Aralık Cumartesi 2015, 12 Aralık 2015 Cumartesi ve 19 Aralık 2015 Cumartesi (bu çok net değil) güncellemek konuyu. Tekrar kusura bakmayıp, anlayış göstermenizi bekliyorum. Hepinize. iyi forumlar

• Öncelikle herkese iyi günler.

Konuyu uzun zamandır güncellemiyordum çünkü günlerimiz YB etkisi altında geçiyordu. Kaydadeğer bir durum, hadise olmuyordu. Artık yavaş yavaş rayına oturan taşlar değişiyor, patern değişiyor, aksiyonlu günlere adım adım ilerliyoruz ancak benim 23 Kasım - 4 Aralık arası sınavlarım var. Bu süre zarfında forumda olabildiğince aktif olmaya çalışsamda, bu konuyu güncelleyecek zaman bulamıyorum, bulamam. Çünkü biliyorsunuz oldukça detaylı, yazılı ve görsellik oranı yüksek güncellemeler yapıyorum. 4 Aralık'tan 14 gün sonra (net değil ancak muhtemelen 18-20 Aralık gibi) ikinci sınavlarım başlayacak, ben yine belirli bir müddet bu konuyu güncelleyemeyeceğim. Bu durumlardan ötürü sizden anlayış bekliyorum, şimdiki planım 5 Aralık Cumartesi 2015, 12 Aralık 2015 Cumartesi ve 19 Aralık 2015 Cumartesi (bu çok net değil) güncellemek konuyu. Tekrar kusura bakmayıp, anlayış göstermenizi bekliyorum. Hepinize. iyi forumlar

Şimdiden başarılar sınavların için.