GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Temmuz 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von lazuri53 pid='97228' dateline='1405782473'

Marmara`nın doğusu(İstanbul,Kocaeli,Sakarya),Batı Karadeniz Kıyıları ve Doğu Karadeniz Kıyılarında Kuvvetli yağış bekleniyor.Yağışlar yer yer çok kuvvetli, Zonguldak çevresi ve Rize-Hopa arasında yer yer Şiddetli olabilir.

Sel,Su baskını,Kısa süreli fırtına,Yıldırım,Dolu,Heyelan gibi olumsuzluklara karşı lütfen dikkat edelim.

NOT:Pazartesi Trabzon,Rize ve Artvin`de yağışlar daha kuvvetli olabilir

lazuri şuan sizin kıyılarda radarda bulutlar var bunlar zamanla gelişip yamaç yagısı mı yapıcak ?ne dersin?

• Zitat von oxe pid='97254' dateline='1405817927'

bu haritaya göre sistem patladı

Daha dur bakalım, bir sabah olsun. Yağış beklentisi var.

• sabah oldu ve kütleler deniz açıklarına kaçtı karada bulut kalmadı sanırım bu iş bitti ne dersiniz arkadaşlar?

• Zitat von BaFRaLi55 pid='97284' dateline='1405881169'

Yeri değil ama bugün sağlam sallandik

İlk 4,2 20 Dakika öncede 3,0 Temmuz ayında 4 tane deprem oldu Bafra'ya Allah sonumuzu hayır etsin :S

Geçmiş olsun.

• Zitat von oxe pid='97256' dateline='1405837304'

sabah oldu ve kütleler deniz açıklarına kaçtı karada bulut kalmadı sanırım bu iş bitti ne dersiniz arkadaşlar?

''oxe'' ne oldu sizin oralar ?

• Yarın ülkemizin doğusu için;
    Başta Rize-Artvin-Ardahan ve Erzurum çevreleri olmak üzere zamanla Trabzon-Erzincan-Gümüşhane-Bayburt-Kars ve Bingöl boyunca aralıklarla kuvvetli gökgürültülü sağanak yağışla birlikte lokal dolu yağışı bekliyorum. Dikkatli ve tedbirli olunmalı.

• Zitat von lazuri53 pid='97293' dateline='1405892310'

Rize-Artvin arası zaman zaman çok kuvvetli sağanak yağış olacağından heyelan riski var.

Aynen öyle ilerleyen saatlerde bu çevrede denizin açıklarında sabah saatleri itibariyle ise akşam saatlerine kadar bu bölgede çok kuvvetli olabilir.
    Yarına dair MGM'nün yayınlayacağı yağış haritasında büyük ihtimal o çevre koyu yeşil, belkide kırmızı olacaktır.

• Zitat von Umut Can Oğuz pid='97295' dateline='1405892658'

Aynen öyle ilerleyen saatlerde bu çevrede denizin açıklarında sabah saatleri itibariyle ise akşam saatlerine kadar bu bölgede çok kuvvetli olabilir.
    Yarına dair MGM'nün yayınlayacağı yağış haritasında büyük ihtimal o çevre koyu yeşil, belkide kırmızı olacaktır.

Ben biraz korktum ama yağsın.Allah rahmetini üzerimizden eksik etmesin

• Zitat von Umut Can Oğuz pid='97291' dateline='1405891782'

''oxe'' ne oldu sizin oralar ?

dostum fazla yağmadı merkeze pas geçti bizi şuanda hava iyi.

• Zitat von lazuri53 pid='97297' dateline='1405893444'

Ben biraz korktum ama yağsın.Allah rahmetini üzerimizden eksik etmesin

lazuri mgm sitesi akşam 6 dan gece 12 ye kadar bu akşam orta karadenizi kuvvetli almış sence doğru mu etkili yağış akşam 10 gibi mi kesilicek hava en geç kaçta sakinleşir burda ordu giresun çevresinde?

• Orta Karadeniz için konuşursak, Tahminimce;
    Akşam 18:00 ile 22:00 arasında Samsun-Ordu-Amasya-Tokat ve Çorum ile birlikte Giresun'un batı ve güney kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak geçişleri olabilir.