Meteorolojik Uyarı : Aşırı Yağış !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • [size=4]METEOROLOJİK UYARI[/size]

[size=4]YARIN(PERŞEMBE) AFET BOYUTUNDA YAĞIŞ İHTİMALİ VAR![/size]

[size=4]Perşembe sabah saatlerindeTrakya,öğleden sonra akşam üzeri ise Marmara(İstanbul,Kocaeli,Sakarya ve çevrelerinde),Batı ve Orta Karadeniz(Samsun,Çorum,Amasya çevreleri),İç Ege,Akdeniz'de yer yer çok kuvvetli yağışların görüleceği tahmin ediliyor![/size]

[size=4]İstanbul'da metrekareye 70-80 kg, yer yer 100 kg ve üzeri yağış düşebilir.![/size]

[size=4]Vatandaşlarımızın oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması ve tedbir alınması gerekmektedir.[/size]

[size=4]Son gfs çıktısı[/size]

[size=4]
    [/size]

• 70-80 abartı bence 50' yi geçerse öpünde başınıza koyun mgm olabilecek en kuvvetli yağmura göre uyarı yapmış

• Zitat von Gray Cities pid='95414' dateline='1401910134'

70-80 abartı bence 50' yi geçerse öpünde başınıza koyun mgm olabilecek en kuvvetli yağmura göre uyarı yapmış

Karamsar :) İnsan.

AF-YOK

• Olmaz bence fazla hayal kurmayın :) ecmwf çıktılarında da gördük istanbula ahım şahım yağmur vermemiş. Şimdi ecmwf her zaman tutturamaz diceksiniz ama neyse :). ..

• Samet hocaya katılıyorum yarın istanbul ve diğer illerde aşırı yağış olacaktır buna en çok inandığım nokta diyagramlardır,hatta yağışlar o kadar aşırı olacaktırki belkide canlara mal olcaktır.
    İstanbul'da sabah ve öğlen saatlerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış akşam saatleri 18:00-20:00 gibi aşırı yağış olur.

• İstanbul'da yağışın ciddiyetini gösteren bir model. GFS, ECMWF değil. İsmini şu an hatırlayamıyorum :) Bilgi amaçlı yayınlıyorum. Modele göre Öğlen saatleridir. Ayrıca model İstanbul'dan ötesini göstermiyor yanlış anlaşılmasın oralarda yağış yok diye :)

• Adana-Elazığ hattında ilerleyen saatlerde Supercell oluşabilir aman dikkat...
    Radara göre kütleler durdukları yerde dönüyorlar bu kuvvetlenmelerine işaret ama sürekli dönmeleri İstanbul dışında olduklarından yağış gelmezmi dedirtiyor insana...