Kuvvetli Yağmur Geliyor

 • Yarından itibaren Marmara İç Ege Akdeniz ve Doğu Anadolu'da kuvvetli yağmur olacak.Sel ve su baskını riski var.İstanbul belkide aylardır göremediği yoğunlukta yağmur görecek.Su baskını olabilir dikkat edilmeli.


  Mayıs ayında yağışlar devam edecek.

 • Abi Çay gene sınırda, Afyon'a kuvvetli yağmur var iken buraya normal yağmur; biraz doğuda ise çok bulutlu bir hava hâkim olacak diyor MGM. Sence Çay da tüm gün kuvvetli yağış alır mı :( ?


  İşin garip gibi gözüken ama olmayan yanı ECMWF'ye karşın GFS'nin İç Anadolu'nun batısına kuvvetli yağmur göstermesi. Umarım ikisi de %50, %50 olur da tam ortada biz varız zaten en çok buraya yağar :hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18)::D:D:D:D:hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18): !

 • Efsane-Semih pid='94750' dateline='1399547517' wrote:

  Yarından itibaren Marmara İç Ege Akdeniz ve Doğu Anadolu'da kuvvetli yağmur olacak.Sel ve su baskını riski var.İstanbul belkide aylardır göremediği yoğunlukta yağmur görecek.Su baskını olabilir dikkat edilmeli.


  Mayıs ayında yağışlar devam edecek.


  şuana kadar oraj olmadı bundan sonra oraj olur mu ?

 • ben insanlardaki oraj merağını anlamıyorum.. fotografçı olanlar çıksınlar bol bol yıldırım fotografı çeksinler falan ama ucakları, yıldırımdan telef olan hayvanları hatta insanları düşünen yok.. ayrıca dolu tarım alanlarına zarar verıyor üstüne üstlük birden yagan yagmur toprak tarafından emilmeden akıp gidiyor, surekli ve düzenli yagıslar ani yagıslardan çok çok çok daha faydalı.. yarın için gelen kuvvetli yagmur şehirde hayatı aksatacak düzeyde olacak cuma trafigiyle akşam eziyete dönüşecek maalesef..

 • Efsane-Semih pid='94768' dateline='1399575198' wrote:

  Istanbula 30 kg civari dusebilir.sakarya bursa ic anadolu akdeniz gibi yerlerde 50 kg ve ustu gorulebilir.


  güneyde oraj olmadı bence yine olmaz.

 • cevap verirseniz çok sevinirim son birkaç yıldır memleketim niğde ulukışlada(ve tabiki sadece burda değil) kırkikindi dediğimiz sabah güneşli akşam aniden düşen saganaklar görülmüyor bunun bir nedeni varmıdır.