2014-2015 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ancak şöyle bi yorum yapayım arkadaş busene gerçekten hava ollayları çok karışı birden birirni tumuyor ben mesela hergün acunwetre ye bakıyorum aysonuda çok güzel kar gösteriyordu hatta bi hafta felan şimdi ise hiç bişey yok oyüzden belklemekten başka çaremiz yok busen yine amerika çok şanslı geçen senede öyleydi hayırlı işalah yağar

• ancak şöyle bi yorum yapayım arkadaş busene gerçekten hava ollayları çok karışı birden birirni tumuyor ben mesela hergün acunwetre ye bakıyorum aysonuda çok güzel kar gösteriyordu hatta bi hafta felan şimdi ise hiç bişey yok oyüzden belklemekten başka çaremiz yok busen yine amerika çok şanslı geçen senede öyleydi hayırlı işalah yağar

accuweather hiç değişmediki hep öyleydi :P

• Yav o dönüp dolaşıp modeller sıcak gösterdiğinde buraya gene ziyarete gelecek.Anlamıyorum abi MGM ye güveniyordun sıcaklıklar m.normalleri üstünde olacak diye bize hava atıyordun ne olduda şimdi atamıyorsun ki ? MGM denen kalende düştü bak normalleri gösteriyo belkide cuma gününe kadar altınada çekecek sonra Havaforum ailesinin yüzüne nasıl bakacaksın :) Dersin artık ''Bizim hiç sıcak biten kışımız olmadı admin''.Seni çakal senii :))

• Arkadaşlar Şevket arkadaşımızın üstüne fazla gitmeyin eminim oda bizim gibidir ancak son 2 yıl olan felaketten sonra temkinli davranmayı biraz abartıyor.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Arkadaşlar Şevket arkadaşımızın üstüne fazla gitmeyin eminim oda bizim gibidir ancak son 2 yıl olan felaketten sonra temkinli davranmayı biraz abartıyor.

Doğru son 2sene de özellikle geçen kış mahvoldum ayrıca Ecmwf aylık tahminde normaller diyor ama mevsimlik tahminde normaller üzeri diyor.Ben de ılıkçı gibi davranmaya ya da olmaya çalışarak mutlu olmaya çalışıyorum.Yoksa ben de çok çok üzülüyorum.:31582

• Hava_Forum Üstad, sana soruyorum şu yazımda yanlış varsa lüten beni düzelt. :) Bu forumun bence Türkiye' de örneği yok ama bazı afedersin densizlerin ocak- şubat'da kar yağma olasılığı %0 gibi laflarını artık çocuk oluşlarına veriyorum ne diyim !..

Arkadaşlar, sürekli Aralık ayının ılıklığından bahsediliyor !.. Bugün ayın 16 sı ve ben ay başından beri sis pus ara ara yağan yağmurlardan başımı kaldıramadım. Tabiki ben İstanbul için konuşuyorum. Neredeyse 1 ay'a aşkındır güneşli gün sayısı bir elin parmaklarını geçmedi !!! Ve sıcaklıklar da bu zaman zarfı içerisinde normaller ve çoğu zaman normallerin altında seyretti, sadece 1, 2 günlük normallerin üzerinde oldu. Şimdi kar yağmadı diye ılık bir Aralık mı oluyor ! Bence söz konusu bile değil. Geçen sene 11-12 Aralıkta 5 ila 7 cm'lik kar yağdı da sonra ne oldu ! Bir omega blokaj koskoca ocak-şubat ve mart'ın ilk yarısı dahil gitti kül oldu . Ben ne olursa Bünyamin Sürmeli 'nin bu seneki kış beklentisinin arkasındayım ve Efsane-Semih'inde açacağı her konuyu heyecanla bekliyorum. Herşey mevsiminde ağır ağır güzel olacak inşallah..

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Hava_Forum bütün forum bence uzun bir açıklama bekliyor 2senedir adam gibi kış yaşamadık yani tarihin en karlı kışlarını.2013'te Ocak sonu 8Şubat 11Şubat 26Şubat'ta efsane gelicek gibi şeyler duyduk inandık bu tarihlerde seyirlik kar bile göremedik.2014'te 12Ocak 16Şubat 23Şubat gibi tarihlerde efsane gelicek dendi inandık bir şey olmadı.2014yazı serin geçicek tahmini duyduk ama serin geçmedi kavrulduk.Diğer bölgeler için konuşmuyorum ama iki senedir Kasım'da kar olucak dendi İstanbul'da kar filan görmedik Kasım'da.Kötülemek amacıyla yazmadım yanlış anlsşılmasın sadece fikirlerimi dile getirdim.

• Arkadaşlar lütfen sakin olalım gerginliğe,birbirimizi kırmaya gerek yok.Sizlerden ricam her iki taraf için geçerli bu durum yorumlara dikkat edelim.