Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Murat pid='92433' dateline='1394460528'

Çarşambayada 10 demiş .. Nasıl olacak şimdi :)

Murat Bey, ben 8-9 yaşımdan beridir meteorolojiye merakı olan hasbelkader 30 yılda öğrendiklerimden de kendimce tahminler yapan birisiyim. Sizi tanımıyorum ama beni buradaki bir çok kişi CnnTurk hava sayfasından 2000 li yılların başından beri tanırlar. O şunu demiş bu bunu demiş benim işim değil, kendi tahminimin arkasında dururum, bugün en yüksek sıcaklıklara baktığımızda izotermler bizim aleyhimize iken dahi 8 C'ler ki benim bulunduğum Libadiye civarında en yüksek 7C görüldü, bu geceden itibaren Perşembe gününe kadar en az 4 C daha sıcaklık düşüşü öngörüyorum. Bu da perşembe günü en yüksek sıcaklıkların 4C civarında olması demek. Yağış sıkıntısı olsa da özellikle sabah saatlerinde Anadolu yakasında kar olasılığı yüksek görünüyor. Ne mgm nin tahmini ne de Sayın Sürmeli'nin tahmini bana referans oluşturmuyor. Lütfen benim tahminlerime saygı duymuyorsanız altına yorum yazmayın zira bu şekilde laf yarışına girmek benim tarzım değil.
    Teşekkürler,

• Zitat von wildleo1907 pid='92441' dateline='1394462387'

Murat Bey, ben 8-9 yaşımdan beridir meteorolojiye merakı olan hasbelkader 30 yılda öğrendiklerimden de kendimce tahminler yapan birisiyim. Sizi tanımıyorum ama beni buradaki bir çok kişi CnnTurk hava sayfasından 2000 li yılların başından beri tanırlar. O şunu demiş bu bunu demiş benim işim değil, kendi tahminimin arkasında dururum, bugün en yüksek sıcaklıklara baktığımızda izotermler bizim aleyhimize iken dahi 8 C'ler ki benim bulunduğum Libadiye civarında en yüksek 7C görüldü, bu geceden itibaren Perşembe gününe kadar en az 4 C daha sıcaklık düşüşü öngörüyorum. Bu da perşembe günü en yüksek sıcaklıkların 4C civarında olması demek. Yağış sıkıntısı olsa da özellikle sabah saatlerinde Anadolu yakasında kar olasılığı yüksek görünüyor. Ne mgm nin tahmini ne de Sayın Sürmeli'nin tahmini bana referans oluşturmuyor. Lütfen benim tahminlerime saygı duymuyorsanız altına yorum yazmayın zira bu şekilde laf yarışına girmek benim tarzım değil.
    Teşekkürler,

Üstat yağış sıkıntısı dedinde ben şuan üsküdardayım ve saat 7'den beri aralıksız sağanak yağış var ara sıra kuvvetli oluyor

• ŞOK GELİŞME:17 mart günü istanbulda şiddetli yağmur bekliyorum belkide son yıllarda istanbul'daki en şiddetli yağmurlardan biri GFS'deki a.b nin gelip 2 gün sonra gitmesinin sebebi buydu istanbul ecmwf çıktısında ise yağış bu günün iki katı gösteriyor gerçi ben bundan daha fazlasını düşünüyorum.

Tabi önümüzde uzun bir süreç var ben gerçi böyle bekliyorum ancak bu bir sistemin haberciside olabilir.

• Zitat von Efsane-Semih pid='92448' dateline='1394464324'

Sıcaklık düşüşü başladı istanbulda.

Siz semtiniz Zeytinburnunda biz semtimiz Şişli de kar görecek miyiz ? Semih Üstad

• çanakkalede buluduğum yerde rakım 111 sıcaklık 1 derece sulu kar var 5 km ötemizde öyle bi kütle vari kardan oradaki yerler gözükmüyor o kütle gelirse çok güzel şeyler olabilir

• Murat Bey, ben 8-9 yaşımdan beridir meteorolojiye merakı olan hasbelkader 30 yılda öğrendiklerimden de kendimce tahminler yapan birisiyim. Sizi tanımıyorum ama beni buradaki bir çok kişi CnnTurk hava sayfasından 2000 li yılların başından beri tanırlar. O şunu demiş bu bunu demiş benim işim değil, kendi tahminimin arkasında dururum, bugün en yüksek sıcaklıklara baktığımızda izotermler bizim aleyhimize iken dahi 8 C'ler ki benim bulunduğum Libadiye civarında en yüksek 7C görüldü, bu geceden itibaren Perşembe gününe kadar en az 4 C daha sıcaklık düşüşü öngörüyorum. Bu da perşembe günü en yüksek sıcaklıkların 4C civarında olması demek. Yağış sıkıntısı olsa da özellikle sabah saatlerinde Anadolu yakasında kar olasılığı yüksek görünüyor. Ne mgm nin tahmini ne de Sayın Sürmeli'nin tahmini bana referans oluşturmuyor. Lütfen benim tahminlerime saygı duymuyorsanız altına yorum yazmayın zira bu şekilde laf yarışına girmek benim tarzım değil.
    Teşekkürler,

Ne kadar alınganlık gösterdiniz Wildleo Bey ! alt tarafı çarşambaya da 10 derece demiş şimdi ne olacak demiştim.. :) O da neye istinaden başka tanıdığım bir arkadaşımla konuşmama istinaden perşembe 12 olsun bir daha burada hava tahmini yapmayacağım dedinizde alıntıma yazmadınız, ne fark eder ! Ayrıca bu durumun sizin yorumlarınaza saygı duyup duymamakla bir bağ oluşturamadım.. Neden böyle bir kanıya da vardığınıza bir anlam getiremedim..Ama genede bu sizin alıntınıza son yazım olsun ! Dediğiniz gibi siz beni tanımıyorunuz ama tarzımın ne olduğunu biliyormuş gibi konuşuyorsunuz .. Yanlış ! Bende sizi tanımıyorum. Hasbelkader ne tesadüftür ki bende 8-9 yaşımdan beri belki daha bile küçüklüğümden meteoroloji hava olaylalarına amatörce meraklılığım ve kendimce geçmiş tecrübem söz konusudur.. Ve son olarak benim için B. Sürmeli, Orhan Şen vsr.gibi kişiler o bu şu değildir !! :) Eminim ki çoğu meteoroloji meraklısı içinde değildir.. O bunu demiş şu bunu demişi ayırt edebilecek yaşta ve tecrübede olduğumu düşünüyorum , Teşekkür eder. İyi akşamlar dilerim.