23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • abicim ben şunu anlamıyorum tahmin yapiyor herkes fakat bazi kişiler tahmin degil çirkinlik yapıyor herkes tahmin yapma özgürlüğüne sahip herkesin görüşü farkli fakat kar taraf a diyosa sen hayir b diyosan bunu rencide ederek degil adabiyla söylense bu forumda hic boyle atismada olmaz herkes birlik olur bence arkadaşlar sonunda yapilanlar tahmin kalp kırmaya gerek yok

• 1 saat önce arabadayken tesadüf power fm de B.Sürmeli çıktı. Dedi ki ; bugün itibariyle Şubat'ın 2.yarısınında ilk yarısından pek farklı gözükmediğini kuraklığın Şubatın kalan kısmında da devam edeceğini , ara ara yağışların olacağını ama hep kısa olacağını yani normellerin altında geçeceğini belirtti ve şu an için Mart ayınında normallerin üzeri sıcaklık ve normallerin altı yağış gözüktüğünü söyledi ! Son olarak ayın 25 i civari beklediğimiz soğuk havanında şu an için kar seviyelerinde olmadığını :( daha 6-7 gün süreç olduğunu belki değişebileceğini belirtti . Arkadaşlar, yeni haftaya başlarken hepimiz için daha güzel duyumlar söylemek isterdim ama maalesef son gerçekler bu ! Kar yağacakmı yağamıyacakmı dan ziyade çok daha büyük tehlike olan kuraklığın devam etmesi !!! :( ve bu sene şu ağna kadar elleştirdiğimiz MGM, Mikdat Kadıoğlu, B. Sürmeli !!!! gibi meteorolog duayenleri yaşanan uzun süreci hep bildiler. Ama eminim onlarda bu duruma çok üzülüyorlardır zaten . Umarım ve dilerim ki Efsane-Semih Üstad inşallah bu dögününü değişiceğini söyler bugün yarın.. Herkese iyi haftalar olsun,

• çok fazla yazmıyorum, konunun yeri de burası olmayabilir. Eleştiriler her zaman söz konusudur fakat bizim Türkiye'ye özgü desem daha doğru olur, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışmak insanların emeklerini zaman ayırmasını hiçe saymak gibi bir huy vardır. Bir eleştiri noktası ancak, o kişi kadar en az bilgi sahibi olmak koşulu ile yerine getirilebilir. Meteorolojik olaylar her zaman değişime açık olabiliyor,zira geçen hafta ntv ya da diğer kanallarda perşembe gecesinden cuma sabahına kadar yağış var raporları vardı. Ama,damla düşmedi cuma akşamı saat 6 dan sonra başladı sonra soğuma geldi, bu tür kurumlar dahi raporlarını sunarken, meslek ile ilgili teknoloji, veri ve bu alanda eğitim almış kişilerden yararlanıyor ve yanılmalar olabiliyorsa, eleştiriler ortaya veri koyarak,analizler göstererek yapılmalıdır düşüncesindeyim. Yoksa eleştirenleri okuyunca ülkedeki tüm kurumları kapatmak gerekir.

• Kış bitmedi şunu yazıp durmayiniz neye dayanarak bitirdiniz yapın açıklamayı yeter kış bitdi diyip duruyonuz bizim ülkemizin bulunduğu coğrafya kışın 3 sisdem alır kar yağışı birakicak biz ülke olarak kac sisdem aldık doğanın ve atmosferin dengesi bu açın arasdirin her kış kac sisdem ülkemizden geçmiş

• tabiki kaynak gösterebilim..gfs ye bakın ecm ye bakın diyagramlara bakın..tüm modeller dıyorki ever 25 26 sı gibi bir serinşeme var ama 10 11 derecelere belkı 89 derecelere ınebılecek sıcaklıklar var dıyor..lakin kar geliyor su geliyor bu geliyor dıye çıgırtmanın bi anlamı yomk..semon abınızde artık bugün pes edip gerçekleri size yazmalıdır..sorumluluk budur...yok gfs de sorun var yok su oldu yok bu oldu gerek yok..tabiki herkes tahmın yapmakta özgürdür ama bazı yapılanlar tahmincilik deği resmen sömürücülük oldu burda.....çok yanlış bu...bu sitenin önde geln insanları artık ortada ola durumu buraya yazamalıdırlar...

• geliyo arkadaşlar rahat olun bu acıklamayı bende yapıyorum.Efsane semih ve pendikci gibi.Gfs ve ecwfde hata var gibime geldi.Benim gördüğüm değişen bişey yok.