Şubat Ayına Sibirya Damgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 26-27 Şubatta çok güzel oluşumlar olabilir.İlerleyen günlerde gfsnin radarına girdiğinde ilk başlarda pek birşey gözükmeyebilir ama daha sonra özellikle 6-7 gün kala gfsnin ısrarla soğuğu sertleştirerek göstereceğini düşünüyorum.Bu yılın kurtarıcısı bir sistem olmasını bekliyorum.

• Zitat von Rıdvan YıLmAz34 pid='88906' dateline='1391514123'

İnşallah gelsin gelmese bile bahar havası daha iyidir yağış olsa o bana yeter yağış olmassa hiç birşey olmaz!

• Zitat von Efsane-Semih pid='88910' dateline='1391516057'

Modellerde hareketlilik basladi.insallah bu sefer gelecek.gelmezse artik yapacak bisey yok.kisi bitirebiliriz..

hareketlenme basladi drrken sen sistem bekliyomusun.efsane dedin oda gelmedi.pendikci efsane geliyo diyo

• Boşuna heveslenmeyin beyler bayanlar .. Bu kış patates oldu belki şubat sonu bi ufak tefek havada görürürz efsaneyi unutun 3 kulhu 1 elham

• Semih abiye neden yükleniyosunuz anlamıyorum adam normal tahminini yapıyor fakat modeller sürekli yan çiziyo...Bu sene semih abide dahil çoğu tahminci tahmnilerinde yanıldı zaten....Bu sene bence geçen senelere göre tahmin yapmak daha zordu çünkü neredeyse bütün herşey ters gitti...Kış marta kadar bitmez , çıkmadık candan ümit kesilmez.Dua edinki şu an ki görünen sistem gelsin yoksa halimiz harap.Benim bile psikolojim bozuldu şubatın başında güneşle uyanmaktan ama yapcak bişey yok beklicez....Benim gibi model ve diyagramlardan fazla anlamayan arkadaşlar lütfen milletin kafasını boş yere karıştırmayın.:@

-Unutmayın, ümidini kaybetmiş olanın kaybedecek başka birşeyi yoktur...:4722

• Zitat von Efsane-Semih pid='88923' dateline='1391525221'

Itu isterse subati ay olaraktan cikarsin takvimlerden.gelecek allahin izniyle.

İtü yü salla semih hocam da Bayağı kurak hep yan çizdi sistemler şu an yaşadığım güneydoğu 3 gündür soğuk var ama maalesef yağış yok bi umut varmı ?

• Zitat von Efsane-Semih pid='88926' dateline='1391527142'

O sistem gelirse tum turkiye etkilenir.kisa sureli olmaz sibirya sistemleri.kader kismet

Zaten önemli olan sistemin gelmesi bi sistem alalım artık yaz mı geliyor noluyorsa olsun zaten bi tane gelse devamı gelecek.Bu arada hocam biliyorsun en etkili karları sibirya sistemlerinde almışızdır