Şubat Ayına Sibirya Damgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Endeksler modelleri degil modeller endeksleri belirler.daha kararli hava olaylarin oldugu yerlerde hesaplanir ve uzun vadede pek degisim gostermez.

• Gfs modeli kotu.cokta kotu degil izlandayi kitaya sokmuyor ama bize uygun basinc yerlesiminide vermiyor.Ecmwf ve Gem'e bakalim birde.eger 2 side kotu cikarsa sikinti olur.

• Zitat von Efsane-Semih pid='87265' dateline='1390842564'

Umit kesicek bisey yok henuz.ecmwf yi gormeden pacalari sivamayin :)

1-8 şubat arasında ECM'nin dediği gibi bir sistem gelirse Burdur için ne diyebilirsiniz?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von Efsane-Semih pid='87265' dateline='1390842564'

Umit kesicek bisey yok henuz.ecmwf yi gormeden pacalari sivamayin :)

inşallah semih üstad. Ben bugün kar yağışı gördüm o yetti bana :)

• Zitat von CrossBench pid='87266' dateline='1390842654'

1-8 şubat arasında ECM'nin dediği gibi bir sistem gelirse Burdur için ne diyebilirsiniz?

Cok erken daha.sistem garantilenmeden bisey diyemem henuz.

• Zitat von Efsane-Semih pid='87269' dateline='1390842760'

Cok erken daha.sistem garantilenmeden bisey diyemem henuz.

Bölge bölge ne zaman konuşmaya başlanabilir. 8 Şubatta geliyor demişsiniz ama hani tarih olarak biraz daha geri gelme ihtimali var değil mi bu sistemin? Her sistemde olduğu gibi.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von kilanli pid='87277' dateline='1390843889'

bu 4-5 şubatta bi yağış gözüküyor nedir ne değildir yorumlarsanız sevinirim

Hafif Kar olabilir ;) ama henüz net değil

• Zitat von Efsane-Semih pid='87257' dateline='1390842101'

Endeksler modelleri degil modeller endeksleri belirler.daha kararli hava olaylarin oldugu yerlerde hesaplanir ve uzun vadede pek degisim gostermez.

kesinlikle sadece dalgınlığıma gelerek anlatmak istediğimi yanlış yazmamdan kaynaklanan bir durum .
    modeller endeksleri ve diyagramları belirler bu konuda hemfikirim hatta sadece olasılıkları söylerler aslında endekslere ve diyagramlara bakmadan iyi model okuyarak bunları kendimizde senaryolayabılırız yanlış düşünmüyorsam ?

• Ben bu sayfada 30 u sisteminden ziyade Üstad'ın 5-6 Şubat sonrası ecmwf yorumunu merak ediyorum az önce güncellenen , zaten 30 sistemini öbür sayfdan sordum..