GFS ve ECMWF Yorumlamaları (11.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Site verileri nerden alıyor? 58cm kar abartı tabiiki 10 cm falandır aslında o sistem gelse... :)

Bu arada "Konu Dışı" konuşuyoruz, konuşmayalım burdan :D

AF-YOK

Einmal editiert, zuletzt von KarTutkusu03 ()

• Benim kışı bitirdiğim falan yok, ocak sonunda iyi sistem alacağımızı bende söylüyorum ama böyle saçma sapan tahminlerede gülüyorum sadece.

• Arkadaşlar, gözlemlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim ki kendinizi çok yıpratıyorsunuz :D Biraz rahat olun yahu. Kış bitti diyenlere de laf yetiştirmeye çalışmayın, kendi Dünya'larında mutluluklar diliyoruz onlara.
    Son diyagramları beğenmedim. Ecmwf de ayın 17'si için sinyal vermeyeceğe benziyor. Ama biz, modellerin teker teker nasıl son 72 saatte dize geldiğini de biliriz. Tahmin yapmayı biz iyi biliriz, dansözlüğü de modeller iyi bilir :D
    Neyse, daha fazla uzatmadan, 24 ocak beklentimde bir değişim olmadığını söylemek istiyorum. Azor, İzlanda'nın fişini çekmeye geliyor inşaallah ;)

• Değerli Arkadaşlar yeni konu açamıyorum bilgisayarımda bir sorun var, açılır pencere çıkıyor ve sayfa görüntülenemiyor diyor ekranın altında, sanırım sistem geri yükleme yapacağım. Özelden gelen sorularınızı dahi yanıtlayamıyorum aynı sıkıntıdan dolayı çok özür dilerim.
    Bu arada sistem geri yüklemede masa üstündeki excel ve word çalışma dosyaları siliniyor veya zarar görüyor mu? Örneğin dün oluşturduğum word dökümanı silinir mi? Teknolojiyle aram çok iyi değil sizlerin arasında zehir gibi çocuklar vardır hadi bi el verin abinize :)

• abi misal excel dosyasini geri yükleme noktasindan önce kurduysan kaybolmaz harelde ama ilk geri yükleme yapip sonra excel dosyasi acildiysa yeni kaybolabilir diye tahmin ediyorum :)

• Zitat von wildleo1907 pid='82804' dateline='1389465253'

Değerli Arkadaşlar yeni konu açamıyorum bilgisayarımda bir sorun var, açılır pencere çıkıyor ve sayfa görüntülenemiyor diyor ekranın altında, sanırım sistem geri yükleme yapacağım. Özelden gelen sorularınızı dahi yanıtlayamıyorum aynı sıkıntıdan dolayı çok özür dilerim.
    Bu arada sistem geri yüklemede masa üstündeki excel ve word çalışma dosyaları siliniyor veya zarar görüyor mu? Örneğin dün oluşturduğum word dökümanı silinir mi? Teknolojiyle aram çok iyi değil sizlerin arasında zehir gibi çocuklar vardır hadi bi el verin abinize :)

Windows 7 için konuşuyorum sistem geri yüklemede dosyaları koruyor.Bir şey olmuyor.Belki 15 defa yaptığım için artık bende fikir sahibiyim bu konuda.:DAma şöylede bir şey var tarihle alakalı bir sıkıntı çıkabilir.Arada kalanları silebilir.En iyisi arada kalanları her ihtimale karşı yedeklemek.:D

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Zitat von wildleo1907 pid='82804' dateline='1389465253'

Değerli Arkadaşlar yeni konu açamıyorum bilgisayarımda bir sorun var, açılır pencere çıkıyor ve sayfa görüntülenemiyor diyor ekranın altında, sanırım sistem geri yükleme yapacağım. Özelden gelen sorularınızı dahi yanıtlayamıyorum aynı sıkıntıdan dolayı çok özür dilerim.

Evet silinebilir; onun yerine tarayıcınızı silip tekrar yükleyebilirsiniz, fakat tarayıcı silme konusunu başka bireylere de sorun öyle yapın. Ben de olmuştu ama sizde farklı olabilir, yani boşu boşuna silmeyin. :) Tarayıcı olarak CHROMe u tercih ederim sizlere hocam..!

AF-YOK

• Orta Akdenizdeki siklon yani bir Federal engelliyor o sistemin inmesini. Eğer 17'sinde siklon Avrupa'ya giremezse, ocağın sonuna kadar çok farklı oluşumlar görebiliriz