Kışın kalan kısmı hakkında genel bilgi (2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Efsane-Semih pid='84504' dateline='1390078834'

Dikkat subatta donabiliriz..

Abi bunu senden duymak güzel neye göre bunu söyledin :D

• ben 11 senelik uzunyol otobüs şöförüyüm eskiden yolda kalmayalım diye dua ederdim inanın artık yolda kalalım diye dua ediyorum kar yağsında biz yolda kalalalım

• semih abiden bu sözleri duymak beni yeniden umutlandırdı şubat efsane olucak inşallah :)

ayın 25 inde kar geliyor diyenler var doğrumı ?

Liberta Per Gli ultrAs ! A C A B

Faşizme Karşı Omuz Omuza !

Einmal editiert, zuletzt von ultrAslan ()

• Obaaa ecmwf nin sabah güncellemesi nedir öyle.. Hadi gözümüz aydın.. :D Ama ilginçtir bu seneryoyu destekleyen başka bir kurum daha yok şuan için :S GFS öğle güncellemeleri ise ECMWF den çok uzak :S Semih üstad dan acil değerlendirme bekliyoruz :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Zitat von furkan217 pid='84604' dateline='1390129573'

Bir şey sorucam bir idda varda yağmur bombası siparişi kuraklık yüzünden gerçekmi bilmem ama. Her neyse yağmur bombası ne ????

Şöyle anlatayım:
    Bulut tohumlama yani suni yağıştır. Gerekli soğuk varsa yağmur değil kar şeklinde yağış düşer, neyse konuya geçelim; uçaklara yüklenilen yapay atomcuk parçalarının bulutun üstüne gelince serpilmesidir yani bunun neticesinde bulut yoğunlaşarak yeryüzüne yağış bırakır. Ancak bu 1 milyon dolarlık maliyeti vardır. En uygunu yeryüzünden parmak roketler aracılığı ile atılan parçalardır ve bu da aynı şekilde yağış bıraktırır. Lâkin en münasibi uçaklar aracılığı ile yapılan tohumlamadır. Yardımcı olamadıysam özelden mesaj atın daha güzel bir şekilde açıklayayım. :)

AF-YOK

• Bukadar sessizlikten sonra inşallah sert bir şubat ayı geçiririz herşey düzelmiş gözüm kar yağışında değil yağmur yağsın yeter bana yoksa susuzluk çekeceğiz çok zor bi durum susuzluk .

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Subatta kara bogulmazsak kisin tadi çikmaz artik ben su an kisi yasamadik ve nisanda, mayista oldugumuzu düsünüyorum.

• Şöyle anlatayım:
    Bulut tohumlama yani suni yağıştır. Gerekli soğuk varsa yağmur değil kar şeklinde yağış düşer, neyse konuya geçelim; uçaklara yüklenilen yapay atomcuk parçalarının bulutun üstüne gelince serpilmesidir yani bunun neticesinde bulut yoğunlaşarak yeryüzüne yağış bırakır. Ancak bu 1 milyon dolarlık maliyeti vardır. En uygunu yeryüzünden parmak roketler aracılığı ile atılan parçalardır ve bu da aynı şekilde yağış bıraktırır. Lâkin en münasibi uçaklar aracılığı ile yapılan tohumlamadır. Yardımcı olamadıysam özelden mesaj atın daha güzel bir şekilde açıklayayım. :)

Gayet anlamlı saol

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL