"Müzik Ruhun Gıdasıdır"

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son zamanlarda hayatın koşulları nedeniyle sadece ve sadece Lana Del Rey dinliyorum :D Dönem dönem bağlanırım tarzlara. Ama peşine takıldığım tarzların içinde sürekli bir melankoli gizlidir. Dertsizlikten dert yaratmayı çok severim :D Uzun hikayeler yazmayı da çok sevdiğim için, konu gerekiyor, ben de melankolik müzik dinleyerek içimdeki karamsarlığı ortaya çıkarıyorum :D Üzülmeyi seven biriyim yani. Özellikle Sagopa Kajmer'in bazı şarkıları vardır ki hayata en güzel cevaptır, ama şu sıralar sadece Lana. Biraz, bayan sesiyle melankoliğe bağlamak istiyorum :D

• Ben de yeri geldiğinde veya da gelmediğinde üzüntülü şarkılar dinlerim. Fakat müzik öğretmenimiz sakıncalı dediğinden beri kendimi biraz kısıtlıyorum. :D

AF-YOK

• Zitat von KarTutkusu03 pid='82194' dateline='1389301344'

Ben de yeri geldiğinde veya da gelmediğinde üzüntülü şarkılar dinlerim. Fakat müzik öğretmenimiz sakıncalı dediğinden beri kendimi biraz kısıtlıyorum. :D

müzik öğretmenin haklı :D karamsar şarkılar insanın hayatını mahvedebiliyor

• Zitat von pendikcii pid='82223' dateline='1389304104'

Ruhun gıdası namaz dır kardeş ;)

Daha güzeli var müzik nefsin gıdasıdır :4722

• Zitat von pendikcii pid='82235' dateline='1389304746'

Nefsin gıdası ya şeytan dır yada nefsine sahip çıkan kişidir ;)

bakalım nereye gidecek bu güzel sözler :D

• Zitat von pendikcii pid='82223' dateline='1389304104'

Ruhun gıdası namaz dır kardeş ;)

Kesinlikle yanlış, her şeyin gıdası "NAMAZ"dır. Ruh demekle yetmez.

Müzik ise insanın ruhunu biraz somutlaşarak hissetmesini sağlar, Müzik Ruhun Gıdasıdır alışılagelmiş bir söz olduğu için yazdım.

AF-YOK

• Kesinlikle yanlış, her şeyin gıdası "NAMAZ"dır. Ruh demekle yetmez.

Müzik ise insanın ruhunu biraz somutlaşarak hissetmesini sağlar, Müzik Ruhun Gıdasıdır alışılagelmiş bir söz olduğu için yazdım.

Namaz dinin direğidir temelidir diyelimki bir binada temel olmassa bina da olmaz bunun gibi mesela. Temel olmaidimi ne yapsan boş

Haklısınız Alilışagelmiş bir söz yoksa doğruluğu yoktur bence. Dediğiniz gibi insan ın ruhunu biraz somutlaşarak hissetmesini sağlar ;)

• Ruhun gıdası İLAHİLERDİR. Şaka bir yana din felan karıştırmayalım beyler, her görüşten üye var aramızda. Ayrıca müzik dinlemek insanı dinden felan çıkarmaz, o yüzden müzik ruhun gıdasıdır, namaz ise insanın ana gıdasıdır diyip, konuyu uzatmamanızı tavsiye ederim.

• Ben hip hopa boyayacağım buraları sadece Sagopa Kajmer değil bir çok rapçi olacak ama en çok Sagopa Kajmer bu şarkıyı kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim...

• şu son paylaştığımı dinledin mi hiç değilse bu tam bir rap şarkısı katıksız rap budur böyle yapılır cinsinden :)