"HAARP Projesi" Nedir?

• 2. videodaki bulut anormal birşey değil. Genişlemiş bir shelf cloud'un geçtikten sonra görünen hali. Daha önce bu görüntüyle çok karşılaştım.

1. videoda "15-20 bin nüfuslu eğitim seviyesi düşük yerleri seçiyorlar" diyor. Akıllı bir şeytan dostu asla eğitim seviyesi düşük olanları yok etmez, aksine örgütler ve kullanır. İnsan kaynaklı bir olay varsa amaç bu olmaz.

Paralel deprem diyor. Fay "hattı" diye boşuna mı demişler? :)

Tam sarsılmalık dümdüz bir çizgi işte. :hfyeni (18): Bir sürü paralel deprem olur orada. O haritanın doğrulu da kesin değil ayrıca.

• İyonosfer araştırması için kullanılan bir yüksek güçlü radyo vericisi bu. İyonosfer sıcaklığı üzerinde küçük değişiklikler yaratmaktan öteye geçmesi bilimsel, zamansal ve enerjisel israftır, göze alınmaz.

• Öncelikle 1999 depremi ile HAARP kelimesini yan yana koymak cahilliktir. HAARP projesinin yapımı 1993 yılında başlanmış, 2007 yılında ise sona ermiştir. Yani HAARP projesi 2007 yılından itibaren kullanılır hale gelmiştir. Bu yüzden bunları karşılaştırmanın bir manası yok.

• Ancak Amerikan ordusunun iletişim olanakları için araştırma yaptığı doğrudur.

Eski tarihli bir ileti ama, arşiv tararken görünce yazmak istedim :)

Proje adının ne olduğu çok önemli değil aslında ama, Nikolai Tesla, enerjinin transferi konusunda çok fazla kafa yormuş zamanında.
    Tabi vücudunun frekansını, üzerinden geçen elektrik akımının frekansı ile uyumlu hale getirip, üzerinden binlerce volt elektrik geçirmesi filan işin biraz da magazinsel tarafı.
    Tesla'nın esas uğraşısı, iletken malzemeler kullanmadan, mevcut atmosferimizi bir iletken yapı olarak düşünüp, elektriği çok uzak noktalara transfer etmek. Hem elektrik transferi gerçekleştiğinde, dünya çevresinde bir elektriksel alan oluşacağı için, aklınıza gelebilecek tüm taşıt araçları (gemiler, uçaklar, arabalar, trenler vs.) uygun motorlarla bu güç kalkanından beslenecek ve yakıt ikmal sorunları, fosil yakıtların kullanımı, petrol savaşları aklınıza gelen tüm petrol kaynaklı olaylar sona edecekti.

Aynı zamanda ( bu iletiyi yazmamı aklıma getiren şey aslında) @tahminci Hocamın yazdığı gibi, bu alan tüm dünya üzerinde kesintisiz veri iletiminin önünü açacaktı. ( Amerikan ordusunun üzerinde çalıştığı)

Ama çeşitli sebeplerle proje ortadan yok oldu. ( tahmin edilebilir sebepler aslında) Ama kimlerin elindeyse üzerinde çalışıldığını tahmin etmek zor değil.

Ama bir yerlerde okuduğumu hatırlıyorum, Amerikan ordusunun bir savaş esnasında, iletişim ve kesintisiz enerji için projeyi geliştirdiğini yazan makaleler vardı.

Hatta, son dönemlerde Amerika kaynaklı patlatılan "elektrikli otomobiller" teknolojisinin, bu projeyi baz alan bir çalışmanın yan ürünleri olduğu bile düşünülebilir.

( düşünsenize, fosil yakıtlar tükenince, bu seferde elektrik açısında Amerika'ya gebe bir dünya)

neyse, konuyu aklıma getirdiği için @tahminci Hocama teşekkürler tekrar.