10-15 Ocak?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Genelde kış aylarında çok karamsar olurdum ama bu sene içimde EFSANE niteliğinde bir umut var..
    Ben bu kıştan çok ümitliyim dostlar

Kışın kar yağdığında tıpkı küçük çocuklar gibi kalbım kıpır kıpır oluyor.

• Ben bugünkü öğlen güncellemesini, 7 Ocak 2012 12Z güncellemesi gibi görüyorum. Uzun vadedeki umutsuz, ışıksız günlerde bir Güneş gibiydi o güncelleme. Fakat o güncellemede gösterilen 22 Ocak sistemi, 27 ocağa kadar ötelenmiş ve modeller de o tarihler için 14 ocağa kadar adamakıllı sinyaller vermemişti. Bu nedenle bence bu güncellemenin ardından, tekrar kötü gidişat olacaktır ki bunun için üzülmeye gerek yoktur. 7 Ocak 2012 12Z de diyagramlarda ne kadar da yalnızdı, hatırlarsınız. Moral bozmaya gerek yok kötü bir çıktı gelirse
    Ama bu çıktı da güzel çıkarsa vur patlasın, çal oynasın. Hele diyagramlar da sinyali çakarsa 240'a girmesini beklemek kalır yalnızca :)

Buyrun, o efsane run'dan bir kare;

Ayrıntılı inceleyip tekrar hatırlamak isterseniz; http://www.meteociel.fr/modele…=1&mode=1&ech=348&carte=0

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Zitat von Siberianist pid='79133' dateline='1388422372'

Dediğim gibi, beklediğim gibi akşam modelleri olumsuz çıktı. Üzülmeye gerek yok. Rahat olun :D

Daha çok var, daha ne değişir o modeller. Sabah demiştim GFS uzun vadesine pek güvenmemek gerek. Adamlar kısa vadede döne döne bir hal alıyor, uzun vadede elbet değişir :D.

• Şu morluklar bende huzur yaratıyor ya gercekten cok guzel görüntü :D Bu görüntüler bu sene için yakın mı ? En kısa zamanda böle bir görüntü diliyoruz gerçi tek soğuk değil yağış ta önemli neyse nasip kısmet :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.