12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim tek korkum Azor'un boylu boyuna yatıp yeniden sıkıcı günler getirmesi ayın 10'undan sonra. Başka da bir korkum yok :D

• abi neden 3-4 gün sistem aldiktan sonra hep haftalarimiz aylarimiz çöp oluyor ya... lanet olsun valla en sonunda isyan edicegim keske aralik basinda kar almasaydik belki simdi karlı ve daha iyi sistemler aliyor olucaktik.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='79463' dateline='1388600190'

abi neden 3-4 gün sistem aldiktan sonra hep haftalarimiz aylarimiz çöp oluyor ya... lanet olsun valla en sonunda isyan edicegim keske aralik basinda kar almasaydik belki simdi karlı ve daha iyi sistemler aliyor olucaktik.

Haklısın ama bu sistemler daha ağır gelcek gibi..:hfyeni (25):

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük olsun...

• Zitat von Rıdvan YıLmAz34 pid='79465' dateline='1388600303'

Haklısın ama bu sistemler daha ağır gelcek gibi..:hfyeni (25):

büyüklerimiz şöyle derdi kar yağıp hava açlıktan sonra haba kar toplar derler ve büyük bir yüzdeyle gerçekleşir bence bu sistemde böyle olacakmış gibi gözüküyor ama bu uzunvade lisi :D

• Biri 1985 mi dedi şaka şaka kendim diyorum efsaneler birikiyor ve indiriyor istanbul 40 cm lik kara hazırmı :D Ankara 40 cm lik kara hazır mı İzmir 8 cm lik kara hazır mı Bursa 40 cm lik kara hazır mı antalya 5 adana 1 konya 30 samsun 40 cm lik kara hazır mı :D :D

• 6-11 Ocak Hafif karlı yer yer karlı 12-14 Ocak Hafif karlı yer yer karlı bunlar onların yavrusuydu :D :D 16-30 Ocak Karlı ve Kuvvetli Karlı 1-14 Şubat Karlı ve Kuvvetli Karlı (En son sistem sibirya kökenli ) :D

• Zitat von Kar Hastası pid='79469' dateline='1388600662'

Enes o kar yağan bir günde açan havada denilen bir şey olmasın.Yani gün içinde derler onu haftalar veya aylar ile değil :D

Evet:D doğru gün içinde tabiki ama bunun uzunvadelisi olursa gibisinden düşündüm :D

• Şuanki Ecmwf verilerine göre 7-8 i gibo lodos alıyoruz ancak bana göre beklediğim veeilerde 9-8 i gibi sibirya hazırlanıp 12 ocak gibi küçük bir dalga getireceğini düşünüyorum. Ardından asıl bekleyeceğimiz 20-30 ocak arasinda ki sistemi dalgalar halinde bekleyeceğiz şahsen benim tahminim bu yönde

• ecm -4 soktu diye sevinecegim suan :D günler sonra ilk kez orta karadenize -4 girdi yupppi :D 192 h ne kadar degisti oyle :D abd den soguklar cekilmeye basladi sonunda ...

216h abd de soguklar iyice kırıldı bence bu bize yarar artik +sevindim yeter bea kıskaniyordum adamlari :D

• Abd haftaya son kartını oynayacağa benziyor artık. Sonrasında fasa fiso. Umarım son görüntü değişmez, çünkü İzlanda'nın ana kaynağı oraya inen soğuklar