12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak ayının 20'sinden itibaren tüm Türkiye yağışlı havaların etkisi altına girebilir,öncesinde ise ayın 16'sı 17'si gibi Marmara'ya yağmur getirecek olan sistemin kıyılarda hafif çisenti halinde görülmesi ihtimali var,bir diğer konuda ay sonunda neler olacak onunda detaylarını şöyle aktarayım, valla benim izlenimlere göre Azor hızla Avrupa'nın batısına doğru ilerlemeye başladı ve süreç bu şekilde bozulmadan devam ederse tahminen Ocak ayının 28'i ya da Şubat'ın başı gibi batıyada özlenen kar yağışları gelebilir,bu arada İzlanda'da pasifleşti zaten yani hemen hemen sisli havalar bitti diyebiliriz bence kısacası bundan sonra her şey Azor'un dönüş hareketine bağlı bakalım bekleyip göreceğiz inşallah ay sonu döngü bir an evvel kırılır..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Hoş geldin bahar.. Veriler kış için çok olumsuz moralim sıfır :(

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Gökhan aburda döngü kırılacak dedi bugün yavaş yavaş ... amerikadan sonra sıra kuzey ve doğu avrupada dedi ..kar yağışına çok ihtiyacımız var subattan ümitliyim rahatlarız dedi.. 14.30 gibi bi haber kanalında...tabi bunu teknik tabirlerle anlattı çoğunlukla ,ben anladıklarımı yazıyorum...

• Şubat ayı iyi geçecek bu kış bu yb yüzünden 3 aydan birini kaybedeceğimiz kesindi bunun aralık olmasını çok isterdim ama malesef ocak oldu yinede elimizde şubat var özellikle şubatın 20 lerine kadar 2 sistem şıkıştırırsak kimse bugünleri hatırlamaz bile

• Gökhan aburda döngü kırılacak dedi bugün yavaş yavaş ... amerikadan sonra sıra kuzey ve doğu avrupada dedi ..kar yağışına çok ihtiyacımız var subattan ümitliyim rahatlarız dedi.. 14.30 gibi bi haber kanalında...tabi bunu teknik tabirlerle anlattı çoğunlukla ,ben anladıklarımı yazıyorum...

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/mevsimlik-tahmin.aspx sanmıyorum

• Doğu Karadeniz kıyı şeridinde bile wetter verilerinde kar gösteriyor. Şuan rize merkez yüksek kesimlerinde kar tuttu. 17-18 aralıkda gösteriyorda ne derece doğru bilgilendirebilecek varmı ?

• Yahu arkadaşlar bu nasıl bi durumdur böyle daha ocak ın ortasındayız yanı kış kış lığını yapacaksa zaten bundan sonra yapacaktır. Herkezde bir karamsarlık var EFSANE SEMİH dahi neredeyse kışı bitirecek ki o SEMİH geçen sene çok berbat geçen kışın martın sonunda bile kar bekliyordu. Benim elimde hiçbir veri yok ama inanıyorumki şubat başından itibaren martın sonuna kadar kar yağışları gòreceğimizi tahmin ediyorum sadece biraz beklememiz gerekecek tabii herşey ALLAH ın izniyle oluyor SAYGÌLARIMLA

• Kasım ve aralık ayı başında meteorolojik kış değerlerdirmelerinde aralık sert, ocak ılık, şubat ve mart sert kış koşulları hakim olacağı yönündeydi. Tahminler bu şekilde olup, bu doğrultuda bir kış yaşıyoruz zaten. Karamsarlığa gerek yoktur arkadaşlar. Dünya üzerinde bir döngü var. Bu döngü olumlu kış koşulları olarak inşaallah bizim tarafa doğru kırılacaktır.

• arakdaşlar öznel bir değerlendirmesi yapmak gerekirse ; ben 27 sistemi için italaya kayma , türkiye sınırında kalmasını yada sistemin zayıflayabilir olmasından korkuyorum ....

• haberde çıktı son otuz yılın en kurak kışı yaşanıyormuş önümüzdeki günler daha fena gibi..işler hiç iyi gitmiyor moraller çok bozuk ama elden ne gelirki... kimse böyle bir kış beklemiyordu rizeye 50 cm yağdı ama inanın acısı fena çıktı ..yani coğrafya kitabında artık rizenin ortalama yağış miktarı değişmeli 2003 den buyana ciddi anlamda değişti ...kaldıki diğer iller ne yapsın

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()