10-14 Aralık Arası Beklentim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biz zonguldaktamıyız söyleyerek hava mı atıyorsun istanbul daha şanslı sizden inşallah 9-10a doğru bir sistem gelmesini ümit ediyorum arkadaşlar amacım kavga veya tartışma çıkarmak değil ders vermekti...

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük olsun...

• Biz zonguldaktamıyız söyleyerek hava mı atıyorsun istanbul daha şanslı sizden inşallah 9-10a doğru bir sistem gelmesini ümit ediyorum arkadaşlar amacım kavga veya tartışma çıkarmak değil ders vermekti...

teşekkürler dersimi aldım ben mutlu olduğum için yazdım siz böyle anladıysanız siz bilirsiniz

• Arkadaşlar bu sistem ne zaman gelicek tekrar şuanlık beklentileriniz neler istanbul avrupa yakası için hava bulutlu ben 10a doğru gelmesini bekliyorum sizin beklentileriniz neler

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük olsun...

• Kar beklediğimiz yerlerin hemen hemen hepsinde kar oldu.

İzmir'de kar aldı.Tek yanıldığımız yer Atalya oldu.Eğer yağışı yakalasaydı oradada kar görülecekti.Aslında yağışın olmadığını gördüm ancak hava çok bulutlu olacağı için birkaç tane atar diyordum ama hiç kar haberi gelmedi atmadı sanırım.İstanbul'da kıyılarda 5-10 cm yükseklerde 15-20 cm beklediğimi söylemiştim konuyu ilk açtığımda.Hemen hemen yakın değerler ölçüldü.Okulları bir türlü tatil ettiremedik :D

16-17 Aralık'ta küçük bir soğuma var belki İstanbul'un yükseklerinde gece saatlerinde kky olabilir ama hafif bir sistem konu açmaya değmez.Aralık ayına göre süper diyebileceğimiz bir sistem aldık.
    3 Aralık'ta küçük sistem 7 Aralık'ta küçük sistem ve 10 Aralıktan itibaren bulunduğumuz aya ve deniz sıcaklıklarının yüksekliği bakımından kuvvetli bir sistemdi.Gök gürültüsü,zaman zaman tipisi, kar örtüsü güzeldi.Heyecan verdi ve kışın geri kalanı için umut verdi.

Ocak ayı ise muhteşem ötesi bir görünüme sahip.Aynı şekilde Şubatve Mart'ta öyle.Ocak ayında 87 yada 2004 vari sistemler görebiliriz.Bu denli soğuk ve karlı bir Ocak ayı olacak ve hafızalardan kazınmayacak gibi duruyor.Yeni sistem aysonu olabilir ancak net değil.Netleştiğinde yeni konu açılacaktır..Rastgelmesi umuduyla.

Bir sistemin daha sonuna geldik.Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler..

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Semim kardeşim wetter3 verilerine göre bu akşam saatlerinden yarın akşam saatlerine kadar Rize de kar yağışı gözüküyor. Mgm ' de dünlük tahminde bunu destekliyor. Bilir kişi olarak doğruluk payı nedir ? Bir de pazar gecesi salı gününe kadar sürebilecek bi sistem gözüküyor sadece Doğu karadenizde bilgilendirir misiniz ?

• Hayir semih hocaya katilmayacagim.cunku silkonlar hayalidir bakin diyagramlara ayin 17 si için ufaktan kipirdanma var herhalde ekimdeki yb sizi baya korkutmus olmali o ybler 2 yilda bir olur ecmw aksam guncelemesi 17 si icin isaret vermisti.bu sabah gfs digramida ufakta olsa kipirdanma var.