Son yılların en sert aralık ayı kapıda mı?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Selam olsun üzerimize doğru gelen yukarı seviye alçak basınca,
    Selam olsun blocking yapmaya çalışan yüksek basınca,
    Selam olsun kusursuz fırtınaya aday olan gelecek sisteme....

Arkadaşlar kasım ayının sonlarında söylediğimiz Aralık ikinci haftasına dikkat hareketlilik başlıyor ifadelerimiz çok şükür bu aşamaya kadar olumlu tablolar çizmeye devam ediyor...

Diyagram çıktısı soğuk havanın %70 oranın da olumlu gösteriyor...

Yukarıda ki 500 hPa ,850 hPa ve yağış modellerine baktığımızda ;

Karadeniz üzerinden gelen alçak basıncın çekirdeği -40 derece, yukarı seviye sıcaklığı -12 derece ve en önemlisi yüksek basınç alanları, alçak basıncı bir kaç senaryoda üzerimize bloklamaya çalıştığını görüyoruz...

Bu sistem eğer ki Allah'ın izniyle sekteye gelmez ise 3-4 aralık soğuk sisteminden hemen sonra sarkması bize unutulmaz bir Aralık ayını yaşatabilir...

Ama en önemli kuralı unutmayın arkadaşlar meteoroloji de kesinlikle % 100 lük oran yoktur...

Şimdilik sağlıcakla kalın...

Sabırla ve heyecan ile beklemeye devam en kısa sürede görüşmek üzere :4722

• İlk konunuz hayırlı olsun.

Kar yağışlı bir sistem gözüküyor evet ama yağıştan söz eden yok.
    Her yer kar almaya müsait değil maalesef. :( Manavgat'ta yaşadığımdan dolayı yağışın bolluğu önemli benim için. Bu soğuk sistem Türkiye'ye yağışsız veya az yağışlı bir şekilde gelirse boşu boşuna ayaz yeme korkusu var bende. Gerçi soğuklara az biraz alışkanlığım var ama mevzu Antalya olunca iş değişiyor. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Arkadaşlar sizce 8 aralık sistemi karadeniz kıyılarına kar bırakıcak mı mgm evet demiş?

Zaten bu sene özellikle etkilenecek bölge Karadeniz. Alacaktır fakat 8 değil, 9 veya 9 gecesinden sonra..

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• İlk konunuz hayırlı olsun.

Kar yağışlı bir sistem gözüküyor evet ama yağıştan söz eden yok.
    Her yer kar almaya müsait değil maalesef. :( Manavgat'ta yaşadığımdan dolayı yağışın bolluğu önemli benim için. Bu soğuk sistem Türkiye'ye yağışsız veya az yağışlı bir şekilde gelirse boşu boşuna ayaz yeme korkusu var bende. Gerçi soğuklara az biraz alışkanlığım var ama mevzu Antalya olunca iş değişiyor.

ben çok sistemler gördüm son anda kuş oldu gitti ben çok sistemler gördüm beklenmedik kar yağışı bıraktı ;)

Sistem basınç alanları tam yerini alsın tekrardan buradayız :)

• Hocam tahmininiz çok süper bir tahmin,emek verilmiş ancak bazı sayfalar çalıyorlar :( Çok üzülüyorum böyle emek hırsızlarına https://www.facebook.com/perma…078199&id=213601548718609

boş ver kardeşim benim amacım isim yapmak değil, yağacak karı hep beraber beklemek.Kar yağsın geri boş biz mutlu olalım yeter ki :)

NOT: söylemeden edemeyeceğim çok güzel sövmüşsün :hfyeni (18):

• boş ver kardeşim benim amacım isim yapmak değil, yağacak karı hep beraber beklemek.Kar yağsın geri boş biz mutlu olalım yeter ki :)

NOT: söylemeden edemeyeceğim çok güzel sövmüşsün :hfyeni (18):

Abi çok sinirlendim kusuruma bakma :hfyeni (18): :hfyeni (18): Bu arada vitoscaletta kardeş imzana bayıldım gözlerim doldu :)

Einmal editiert, zuletzt von hasan4545 ()

• ben çok sistemler gördüm son anda kuş oldu gitti ben çok sistemler gördüm beklenmedik kar yağışı bıraktı ;)

Sistem basınç alanları tam yerini alsın tekrardan buradayız :)

Modellerde sonu gelmiyor bu nasıl blockıng yaw ahahah harika Bu sistem Aralıkı kapatcak nerdeyse :D

• Abi ilk tahminin hayırlı olsun diyerek lafıma girmek istiyorum.Sistem kasım sonu sisteminden dahada istikrarlı geliyo galiba bu sefer oldu :D.İnşallah blocking de olur bence şimdiden hayırlı olsun ALLAH (c.c) inşallah izin verirde kar görürüz :)

gorilofficial

• Abi ilk tahminin hayırlı olsun diyerek lafıma girmek istiyorum.Sistem kasım sonu sisteminden dahada istikrarlı geliyo galiba bu sefer oldu :D.İnşallah blocking de olur bence şimdiden hayırlı olsun ALLAH (c.c) inşallah izin verirde kar görürüz :)

Amin! Yüce Rabbim Bol bol sea effect ve blocking nasip etsin :)