3 Büyük Şehrin Hava Tahmini (GÜNCEL)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Evet bende bir şeylerle uğraşayım dedim can sıkıntısı işte bundan sonra bende tahmin yapıcam ilerde başka şehirleri de koyarım belki :)

Ya ama tek günlük tahminden yapmışın tek günlük tahmini hemen hemen ilgisi olmayan vatandaş bile biliyor eğer haftalık olursa ortalamalarını alıp yazabilirsin tek bir tabloda ;) :)

AF-YOK

• Çanakkaleye 29 kasım kar yağcak bence çünki çacakkaleye tam olarak gelmicek o soğuk sistem 28 gecesi kar başlıcak ve 29 kasımda kent merkezine kar yağacaktır

• Ya ama tek günlük tahminden yapmışın tek günlük tahmini hemen hemen ilgisi olmayan vatandaş bile biliyor eğer haftalık olursa ortalamalarını alıp yazabilirsin tek bir tabloda ;) :)

Onuda yaparım belki bundan sonra güncel olucak hatta birazdan yapmaya başlayacam yarının tahminini :)

• Buda benim kişisel 28 kasım tahminim nasıl olmuş eyer bir hatam varsa yada bir düşünceniz varsa yazabilirsiniz

Aynı bölgede bulunan ve soğukdan neredeyse aynı derecede etkilenecek olmasına rağmen, rakım vb. durumlardan ötürü İstanbul'dan daha şanslı olan Çanakkaleye KKY verip İstanbula KAR vermene şaşırıyorum.

• Arkadaşlar çanakkalede bir marmara geçiş iklimine sahiptir akdeniz iklimi görülür ancak tipik akdenizdir akdeniz ikliminin çanakkkaleye tam geçebilmesi için o sıcakların kazdağlarında geçmesi lazım ayrıca marmara geçiş ikliminde kışın birden karasal baharlarda karadeniz yazında aldeniz iklimi baş göstermekte bu verileri dikkate alıp lütfen öyle tahmin yapalım çanakkaleyi bir izmir sanmayın....

• Çankkaleye bence 29 kasımda kar yağcak nedeni çanakkale biraz güneyde kalıyo kuzeyden gelen sistem çanakkaleye 28 kasımda küçük bir soğuma veriyor 29 kasımdada kar yağar oraya diye düşünüyom

• Çankkaleye bence 29 kasımda kar yağcak nedeni çanakkale biraz güneyde kalıyo kuzeyden gelen sistem çanakkaleye 28 kasımda küçük bir soğuma veriyor 29 kasımdada kar yağar oraya diye düşünüyom

İstanbula oranla Çanakkale güneyde kalıyor doğru ancak Bursada güneyde kalıyor. Bursa alıyorda, Çanakkale neden alamıyor ?