Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Weather2umbrella sitesi GFS tahminlerine göre cumartesi gecesi 23:00den itibaren istanbul'a kar vermiş. Hissedilen sıcaklık -12 diyor :)

Myforecast İstanbul'a uzun müddet her gün kar var demiş :D

• Dediğim gibi Size buradan söylüyorum Yarın akşam 8'e kadar Üniversitede olacağım. Sabah güncellemelerine mutlaka bakın. Daha bir coşku içinde olacaksınız.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Weather2umbrella sitesi GFS tahminlerine göre cumartesi gecesi 23:00den itibaren istanbul'a kar vermiş. Hissedilen sıcaklık -12 diyor :)

Myforecast İstanbul'a uzun müddet her gün kar var demiş :D

Çok erken ve bence %90 yanlış tahmin. 8 Öğleden sonra gerçek sistem ulaşacaktır. istersen bu söylediğimi not edebilirsin :)

• Vito Manavgat'a genel değerlendirme yapar mısın? Kısa vade&Uzun vade fark etmez. Şuanda görünen nedir burası için? Sıcaklık? Yağış? Rüzgar? Umarım yağış dek gelir soğuklara. Kar bekletim yoktu hiç ama artık iş değişti.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Vito Manavgat'a genel değerlendirme yapar mısın? Kısa vade&Uzun vade fark etmez. Şuanda görünen nedir burası için? Sıcaklık? Yağış? Rüzgar? Umarım yağış dek gelir soğuklara. Kar bekletim yoktu hiç ama artık iş değişti.

Kardeşim Antalya için söz yarın sana bilgi vereceğim fakat daha incelemedim Akdeniz'i. Antalya kar almak istiyorsa Karayel rüzgarına sahip olmalı. 2 gün süren bir soğuk anca Kuzeyden soğuğu Ekvator çizgisine yaklaştırır. Birde Akdeniz de biliyorsun dağlar var ( soğuğu kesen dağlar ). Rüzgarın soğuğu getirmesini engelliyor. Ancak ege üzerinden Kuzey-Batılı rüzgarlar Antalya'ya soğuğu ve yağışta karı getirir. Yarın açıklarım tamamen. Ama yüksek kesimleri için antalyanın Kar umudu var.

• Benim tahminimde şu hadi 6 gün tahminim tutarsa beni tahminci yapın :D
    Bu arada ben eski isimle 45124512 :)
    Kırıkkale
    7 aralık 9 , 1 tüm gün kky
    8 aralık 3 , 0 gece kky sabah hafif öğleden sonra ve akşam karlı
    9 aralık 2 , -2 gece hafif karlı sabah parçalı çok bulutlu
    10 aralık 2 , 1 tüm gün karlı
    11 aralık 3 , 1 gece sabah öğleden sonra karlı akşam kky
    12 aralık 2 , -2 gece hafif karlı sabah öğlen akşam parçalı çok bulutlu :D

• Peki Vito. Teşekkürler. Yarın buradayım :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Gfs gece güncellemeside bozmadan devam.. Maşallah maşallah :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)