Ağustos Ayı Beklenenden Daha Az Sıcak Olacak.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkiye geneline baktığımız zaman Temmuz ayı içerisinde Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu dışında ülkemizde pekte sıcak bir hava oluşmadığı görülüyor,peki bu durum Ağustos ayında da sürecek mi nedenlere hiç girmeyeceğim kısa bir özetleme öngörüsü yazıp konuya noktayı koyacağım işte öngörüm;

**2013 Ağustos Ayı Hava Durumu Tahminim:**

''Yurdumuzda bu ay içerisinde yağmurlar en fazla Karadeniz'in doğu kesiminde yani kıyılarında aralıklarla etkili olacak,ara arada Marmara ve Kıyı Ege'de de kısa süreli yaz sağanak yağmurları görülebilir sıcaklıklar genellikle mevsim normalleri ve biraz üzerinde seyredecek ama nemle beraber bu ay içerisinde zaman zaman sıcaklarda bastırabilir..Akdeniz,Güneydoğudaysa bu ayda kuru sıcaklar etkisini sürdürecek ancak aşırı nem olmadığından sıcaklar hayatı fazla olumsuz etkilemeyecek, İç Anadolu'nun kuzey ve iç kesimleri yaz sağanaklarıyla karşı karşıya kalabilir,özellikle Tokat,Niğde,Karabük gibi yerlerde yağışlarla birlikte sıcak havaların biraz kırılması muhtemel,Doğu Anadolu'da ise gece sıcaklıkları bu aydan itibaren 10 derece altına kadar ineceğinden gündüz sıcaklıkları ile gece sıcaklıkları arasında anormal durumlar oluşabilir yaz nezlelerine dikkat,Trakya'da ise hala sıcak havaların hüküm sürmesi olasılık dahilinde olduğundan Ağustos ayının ortalarına kadar önemli bir hava hadisesi veya sıcaklık düşüşleri beklenmiyor.kısaca toparlamak gerekirse yurdumuz bu ayda geçen senelere benzer olaylar yaşayacaktır hararet yaratacak hava koşulları ve olay yaratacak hava olayları beklenmemektedir .''

Öngörüm bu şekildeydi takdir sizlere kalmış hepinizin eleştirilerini ve yorumlarını bekliyorum iyi akşamlar.

karsever ugur..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Ben senin aksine bol aksiyon bekliyorum özellikle Karadeniz de ve zaman zaman Marmara' da siddetli yagmurlar bekliyorum ama bu hava kosullari siddetli sicaklardan sonra bekliyorum yani nisandan beri bekledigimiz "Bu yaz Afrika sicaklari olacak sonra ani serinlemeyle kuvvetli yagmurlar olacak" cúmlesini agustosta gerçeklesecegini dûsûnûyorum.

• buda cfs anomalisi ağustos

• Ağustosta ahım şahım sıcaklar olmaz günler kısalıyor artık güneş aktivesi azalıyor.Zaten ağustosun 15'ine kadar yazı yaşadık yaşadık zaten ondan sonra gelen sıcak hava dalgası çok etkili olmaz ve uzun da sürmez.

UĞUR abi nokta atışı yapmışın harika tahminler tutma ihtimali en az %95 :)

• Arkadaşlar 2 hafta sıcak olacak diye ortalıkta tahmin yapanlar ya bence modellere bakmıyor ya da kafadan sallayıp insanları ürkütmeye çalışıyorlar.zaten yurdumuzda hali hazırda cumartesi ufak bir serinleme bekleniyor onun dışında ise nemle birlikte batıda 35 dereceyi aşmayan Ege,Akdenizde ise 40a yakın sıcaklıklar görülecek tablo bu bunu bu kadar büyütmeye gerek yok,çünkü Marmara'da havalar 40'ı görmediği sürece o hava benim için aşırı sıcak değildir diyeceğim bu kadar.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur