Lodos Fırtınası,Boran,Aşırı Yağış,Sel Riski

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gitgide derinleşen basınç ve izobarların sıklaşmasıyla fırtınaya yer yer borana(İç anadolu ve doğusu)dönüşecek.Ülke genelinde kuvvetli rüzgar ve sel riski var.Sahradan toz adveksiyonuda mevcut.Çatı düşmesine,ağaç devrilmesine vs dikkat.Bu tür sistemi ölüm olmadan atlatmak zor.Umarım kimsenin canı yanmaz.Bu sistemle ilgili paylaşımlarımızı bu başlık altında yapalım.

• Atın ölümü arpadan olsun, hergün görüyoruz trafikte mobese'ye takılanları, adam gözgöre göre kadına çarpıp kaçıyor. Hiç değilse hava'dan gelirse ecel, insanın ciğeri yanmaz, artık vade'yi dolduran göçecek.
    Ölüm gelmiş cihana baş ağrısı bahane.

Havadan ölen insana pek üzülünmüyorda, trafik kazasına ben pek üzülürüm.
    Neyse konuya dönersek, dün aksaray'da cami minaresi uçmuş, zonguldakta ağaçlar sökülmüş, yarın 2. bi elazığ maden faciasi olabilir, özellikle doğu anadolu dikkatli olsun.

Gözgözü görmeyecek tozdan. Özellikle urfa, diyarbakır, antep ve malatyada kızılımsı toz taşınımı var. Astımı olan tozu içine çekmesin.

• Gitgide derinleşen basınç ve izobarların sıklaşmasıyla fırtınaya yer yer borana(İç anadolu ve doğusu)dönüşecek.Ülke genelinde kuvvetli rüzgar ve sel riski var.Sahradan toz adveksiyonuda mevcut.Çatı düşmesine,ağaç devrilmesine vs dikkat.Bu tür sistemleri ölüm olmadan atlatmak zor. Umarım kimsenin canı yanmaz.Bu sistemle ilgili paylaşımlarımızı bu başlık altında yapalım.

Abooovv o kadar ciddi mi ya ?

• İnşallah yarın sözlü vardı gün doğarken İzmir'de 100 km rüzgar + şiddetli yağmur olur ikide bir şimşekler çakıp gök gürler de okula gidemem :hfyeni (18): . Şaka bir yana onu bende gördüm Furkan Allah yardımcımız olsun ege ve iç anadolu için durum vahim

Einmal editiert, zuletzt von Onur_35 ()

• Durum beklenenden çok vahim olacak tek hareketsizlik Orta ve Doğu Karadeniz'de ama orayı da 30 dereceyi görebilecek sıcaklık bekliyor.

Kısacası Ülke Genelinde Uzun Yıllardır Görülmemiş Bir Mart Yaşanacak

• Lodos 50 km hızla esmezse trabzon-samsun maksimum 25i görür bu kadar iddialı konuşuyorum. 30 Derece diyen her kurum veya kişi bodoslama sallıyor bana göre.

Bugün 20 -22 diyorlardı ne oldu, tutmayınca hemen saat 12'de güncelleyip cuma'nın tahminini gösterdiler. 30 Derece ne yaw? sanki temmuzdayız mümkün değil o 30 derece.

• Türkiye'de şu ana kadar örülmüş en yağmurlu, en aksiyon dolu, en fırtınalı sistemler içerisinde ilk 5'e girer herhalde :D

Einmal editiert, zuletzt von Onur_35 ()

• Lodos 50 km hızla esmezse trabzon-samsun maksimum 25i görür bu kadar iddialı konuşuyorum. 30 Derece diyen her kurum veya kişi bodoslama sallıyor bana göre.

Bugün 20 -22 diyorlardı ne oldu, tutmayınca hemen saat 12'de güncelleyip cuma'nın tahminini gösterdiler. 30 Derece ne yaw? sanki temmuzdayız mümkün değil o 30 derece.

33 derece bile olur diyorum ben.Ahanda buraya yazıyorum..