Beklentilere Göre Vasat Ama Kar var

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GEM 12. Senaryo.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• inşallah diyoruz artık ümitler iyice tükendi :hfyeni (42):

ınsallah dıyınce umıtlerın tukendıgını nasıl anladın Yada nerden cıkardın kesın gelıyo dıyınce gelecekmı sıstem? Insallah kelımesının anlamını bılmıyosan ogrenmenı tavsıye ederım..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Güncelleme başladı.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• ınsallah dıyınce umıtlerın tukendıgını nasıl anladın Yada nerden cıkardın kesın gelıyo dıyınce gelecekmı sıstem? Insallah kelımesının anlamını bılmıyosan ogrenmenı tavsıye ederım..

yanlış ifade kullandım pardon. İnşallah gelir diyim. :D

• Akşam güncellemesi sistemi daha erken verdi ve süresini hayli kısalttı. Yine de kar açısından güzel bir model oldu diyebiliriz :) Özellikle yağış çok iyi. Soğuma da biraz kuvvetli olsa kara gömülürüz şu modele göre :D

• Akşam güncellemesi sistemi daha erken verdi ve süresini hayli kısalttı. Yine de kar açısından güzel bir model oldu diyebiliriz :) Özellikle yağış çok iyi. Soğuma da biraz kuvvetli olsa kara gömülürüz şu modele göre :D

evt iyi sayılır ama soğumanın da zamanında yağışında miktarı süresi inşallah daha fazla olursa çok güzel olur :)

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Dün bahsettiğim NOGAPS senaryosu... Şimdi yerinde yeller esiyor :hfyeni (18):

Şu basınç dizilimlerine ve rüzgara bakın... Yorumsuz... Hayatınızda görmediğiniz kadar sea effect olur bu senaryoda

Tek eksiği fırtına bu senaryonun. O da 384. saatten sonra oluşmaya başlamış. Model devam etseymiş büyük ihtimalle İstanbul'a -20'leri sokacakmış...
    Vay beee :hfyeni (18):

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Mart ayı sıradışı olacak galiba üstad ya rekor soguklarla donacaz yada rekor sıcaklarla kavuracalaz

• Bence de donacağız çünkü ne kadar sıcak o kadar soğuk ne kadar güneş o kadar kar olucak inşallah (EFSANE)'ye YAKALANICAZ...

<3 <3 <3 EN BÜYÜK AŞK FENERBAHÇE [size=x-small] I LOVE YOU FENERBAHÇE <3 <3 <3[/size]

• Modeller 14 mart civarında çok istikrarlı heycan saçıyor heycann :D
    Şu zaten kalpten götürür adamı :hfyeni (43):

Akşam güncellemesi GFS 14 mart istikrarlı...

• Aslında ben zor olduğunu düşünüyorum sadece :hfyeni (18): Endeksler pek olumlu değil. Diyagramları da beklemek gerekiyor zor mu değil mi diyebilmek için ama şahsi görüşüm zor olduğundan yanadır. Gelirse de ne ala :D

biz zoru severiz :D bu kış 15 mart sistemiyle bitmez kucuk ıhtımalde olsa mart sonuna kadar sistem gelme ihtimali var haa ne derece olur onu zaman gosterıcek :)

• Tabii ki bitmez. O kuzeydeki kuvvetli soğuklar devamlılığını sürdürdükçe bitmez kış. Fakat pek de umutlanmamak gerekir. Sonuçta çok nadir görülür mart ayında kuvvetli kar yağışları. Benim bu sistem sondur dememin sebebi de budur ;)

• Tabii ki bitmez. O kuzeydeki kuvvetli soğuklar devamlılığını sürdürdükçe bitmez kış. Fakat pek de umutlanmamak gerekir. Sonuçta çok nadir görülür mart ayında kuvvetli kar yağışları. Benim bu sistem sondur dememin sebebi de budur ;)

Bu mart ya o nadir martlardan biriyse :D su tarıhler bı gelse de görsek neler olcak ama usta bu sene modeller başka bir ay için bukadar sık ve bukadar güzel soğuk senaryolar sundularmı?valla ben hatırlamıyorum pek :D mart ta var bişeylerde hayırlısı artık