13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sahte hesaplı biri.Amacı ortalığı karıştırmak.Kim olduğunu bulur kabus gibi çökerim üstüne ama değmez. :D

• Arkadaşlar aramızda bu işin uzmanı olan ve uzmanlığını okuyan arkadaşlar var. bu bir doğa bilimidir ve doğa insanları sürekli şaşırtır. modeller diyagramlar hepsi insanoğlunun varsayımlar üzerine ürettikleri gerçekle yakından uzaktan alakası olmayan şekillerdir. ha radar görüntüleri başka. 100 tane modelden birtanesi ucundan tutsa hemen çok iyi analizci tahminci oluyor. dikkatinizi çekmek istediğim nokta burda insan umutları üzerinden ticaret yapılıyor. bir başlık hemde tutmayacağını bile bile açılan bir tahmin sayfası siteye pik yaptırdı. reytingi arttı. tutmadımı o zaman sistem yan yantı çamura battı. sonuç olarak site pik yaptımı yaptı. olay bundan ibaret. bende şimdi diyorumki kar yağmıcak yuzde 80 oranındada doğruluk payı var. istatistikten bile yuzde 80 oranını buluruz. şimdi bu beni iyi tahmincimi yapar. yarın deprem olmicak desem ben tahmincimi olurum veya yuzyıldır aynı dakikada deprem oluyor yarında deprem olcak hava kapalı yer sarsıntısı var koptu geliyor sibiryadan deprem desem genemi iyi tahminci olurum tabiki hayır. kimseyi kırmadan eğlenmenize bakın. heyecanlıdır uğraşmak. ama insanların umutlarından para kazanmayı kesin reyting için bir suru yol var. lutfen

• gerginlik hat safada mutluluklar inşallah yağar karda ortalık yatışır biraz...

Gergin olan sensin.Ben gayet rahatım.Bu konuyu öğlen açtım akşamına İstanbul'a -12 girdi.Modelde efsane var.Sence bu reyting mi? Reyting için yapıyosam bu kadar tesadüf olur mu? Biraz mantıklı olun.Benim verdiğim tarihler boş değildir.Bu dediğim tarihlerde de birşeyler olacak. Hep beraber görücezi..

• Bu arada ajan falan ortalığı karıştıran biri değilim (diğer forum sitelerine girmişliğim bile yoktur) tesadüfen 3 ay önce google dan bulduğum ve daha sonra ziyaretçi olarak takip ettiğim ve yakın zamanda üye olduğum bir yer burası. ne yazarlarınızı tanır nede özel olarak takip ederim. dikkat ettiyseniz ilk mesajımı attım kaç gün sonra. yazma sebebinide söyledim. üyelerin imzalarına bakıyorum hepsi umuttan bahsediyor. işte bu noktada yazma gereği duydum. bu kadar. model -12 -16 denk geldi tesadüf bunların hepsini toplasan 13 mart ve sonrası kar yağma potansiyeli kaç veya tam tersinde kar yağmama potansiyeli kaç? siz de iyi bilirsinizki kar yağışının sadece havada oluşması için 19 tane parametre gereklidir. bunlar kolay şeyler değil. işinizde hiç kolay değil. sizin ve herkesin tahminine saygım var. kar yağar yağmaz mevzusundan ziyade bir önceki mesajımda dediğim gibi bu işler eğlenceli ve zevklidir eğlenmenize bakın bu kadar...

• Gergin olan sensin.Ben gayet rahatım.Bu konuyu öğlen açtım akşamına İstanbul'a -12 girdi.Modelde efsane var.Sence bu reyting mi? Reyting için yapıyosam bu kadar tesadüf olur mu? Biraz mantıklı olun.Benim verdiğim tarihler boş değildir.Bu dediğim tarihlerde de birşeyler olacak. Hep beraber görücezi..

bu sene özellikle dikkat ettim senin verdiğin her tarih de bi hareket oldu tamam kar yağmadı belki ama daha modellere birşey yansımadan verdiğin tarihlerde soğuma yasadık boşver sen ağzı olan konusuyor işte üstad seni takip etmekten hiç bir zaman bıkmayacagım.Hee bu arada jaguarla bende tur atmak istiyorum mümkünse :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

Einmal editiert, zuletzt von kışlık ()

• bu sene özellikle dikkat ettim senin verdiğin her tarih de bi hareket oldu tamam kar yağmadı belki ama daha modellere birşey yansımadan verdiğin tarihlerde soğuma yasadık boşver sen ağzı olan konusuyor işte üstad seni takip etmekten hiç bir zaman bıkmayacagım.Hee bu arada jaguarla bende tur atmak istiyorum mümkünse :D

Eyw.saol.Hep detaylarda kaybettik.İnş. bu sefer kaybetmiycez.

• Eyw.saol.Hep detaylarda kaybettik.İnş. bu sefer kaybetmiycez.

inş. Üstad tek temennimiz kapanısı guzel yapmak da sanki 15 mart tan sonra bile sistem alırız gibi geliyo bana ufakta olsa :D

• :D dıyagramlar uçmuş ya la biz ocak ayına girdikte benimmi haberim yok yoksa diyagramlar nasıl olsa avrupa da kış bitiyo bol keseden sallayalımmı demiş :D