Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akıllanin artık nereye gidiyoruz gfs ye inanmayın afrika'yı da Getirse sibirya yi de getirse inanmayın! Daha dün gfs soğukları üzerimize yolluyordu ama ecmw ısrarla sıcak diyordu ve dediği de oldu ve gfs gece en soğuk senaryosu veriyordu sabah radikal bir değişme oldu modelden modele atlamayın gfs yine ateşle oynuyor Gfs her nedense bize gelen sistemleri çözemiyor ve gittikçede göze batıyor gfs bitmiş haberimiz yok ecmw yi görmeden kışı bitirmeyin derim bence ecmw güzel çıkacak allahın izniyle gfs nin değeri benim yanimda cfs kadar kalmadı

• Size bu saatten sonra bir cacık olmaz dedim anlamadınız. tekrar ediyorum sibirya tek dişi kalmış bir kediyken azordanda bu saatten sonra bir cacık olmazken sizler hangi efsaneyi bekliyorsunuz? Bence 2014 kışını bekleyin derim.

• Size bu saatten sonra bir cacık olmaz dedim anlamadınız. tekrar ediyorum sibirya tek dişi kalmış bir kediyken azordanda bu saatten sonra bir cacık olmazken sizler hangi efsaneyi bekliyorsunuz? Bence 2014 kışını bekleyin derim.

1 yıl sonrasını beklemektense 10 gün sonrasını beklemeyi tercih ederim. ;)

• Birde avrupadaki bütün dıyagramlar yükselişte endeksler güzel bide mevsimlik endeks ao güzel ızlanda basınç diyagramları düşüşte ve avrupa basınç diyagramları yükselişte anlıyacağınız Gfs nin senaryosu mantıksız yani yb ızlandada değil ıngiltere ve almanya hatında konumlanacak basınç diyagramları bunu gösteriyor bu sefer bambaşka bu sefer hem soğuklar daha sağlam hem yb daha güçlü bu sefer allahın izniyle koptu geliyor ne afrika nede atlantik nede ıtalya onu durdurmayacak kaçış yok.

• Bu sene kar yok beyler en fazla KKY var o da en fazla 3-4 cm

bir kere karlı karaşıkta yer tutarmı bune saçmalık bir akşam güncellemesi oldu hemen kıvırdınız biraz sabır ya bir öğretemedik arkadaş her gün aynı şey ya sabır ya sabır

• bir kere karlı karaşıkta yer tutarmı bune saçmalık bir akşam güncellemesi oldu hemen kıvırdınız biraz sabır ya bir öğretemedik arkadaş her gün aynı şey ya sabır ya sabır

hergün aynı şey yazmıyorum modeller nediyosa ben onu söylüyorum:I

• EYÜP KARATAŞ

babanın sıtesımı yazar yazmayız o bıze kalmıs ama o arkadasların bakdıkları modeller bır kac saat ıcınde degıcek vede kar dıye cıldırcaksınız
    o zaman kıme sorcaksınız kımden bılgı edınceksınız

• Cfs de görülen en iyi 2 sistem var biri 19-20 marttaki sistem biride 24-25 marttaki sistem bunlarda en fazla 9-10 cm olur:)

• EYÜP KARATAŞ

babanın sıtesımı yazar yazmayız o bıze kalmıs ama o arkadasların bakdıkları modeller bır kac saat ıcınde degıcek vede kar dıye cıldırcaksınız
    o zaman kıme sorcaksınız kımden bılgı edınceksınız

aynen arkadaşım ;)